Mimozemšťané vyslali k Zemi mikroorganismy, které by měly naši planetu osídlit.

Tvrdí to mikrobiolog Milton Wainwright z univerzity v Sheffieldu. Ve vzorcích, odebraných balónem ve stratosféře ve výšce 30 km nad zemským povrchem, vědec objevil mikroskopické titanové koule, ze kterých vytékala lepkavá látka.

Titanové minisondy ve tvaru koule mají tloušťku lidského vlasu. Podle Wainwrighta slouží jako přepravní schránky pro panspermie, které k nám vyslala jakási neznámá vesmírná civilizace. V atmosféře jsou těchto titanových kuliček miliardy. Postupně se z nich uvolňuje biologický materiál, který může na Zemi postupně založit kolonií drobných cizích mikroorganismů.

Wainwrightův kolega, astronom a astrobiolog Chandra Wickramasinghe z Buckinghamského astrobiologického střediska, který se na výzkumu záhadných vesmírných minisond také podílí, k objevu uvedl: „Ještě je před námi velké množství práce. Musíme například analyzovat DNA materiálu, který z koulí vytéká, a dokonale prozkoumat i samotné koule,“ píše server Procproto.

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png