Tato monstrózní věž v opuštěném moskevském lese dokáže vyprodukovat takovou energii, jako všechny přístroje na výrobu elektřiny v Rusku. V médiích se toto obrovského zařízení označuje také jako Teslova futuristická věž.

Zařízení bylo postaveno v 70. letech, za dob Sovětského svazu a bylo určeno k testování izolátorů určených na ochranu dopravních prostředků či elektroniky před bleskem. Zařízení dokáže vytvořit blesk, který zasáhne testované zařízení umístěné na vysoce izolované plošině. Senzory pak ukáží, jak blesk ovlivnil zkoušený předmět.

Podle reportáže v ruské televizi Rossija-1 se jednou zvědavý pozorovatel dostal k zařízení právě během testu, kdy byly kondenzátory nabity na maximum. “Jen Bůh ví, jak to, že ten chlap zůstal naživu a nebyl zasažen výbojem,” uvedl pro televizi vedoucí pracovník Vladimir Syosev.

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png