Mnoho věcí nám umí udělat radost. Koupíme si nejnovější smartphone, nejnovější model bot, nebo se trochu plácneme přes kapsu a dopřejeme si drahou večeři v luxusní restauraci – a okamžitě cítíme uspokojení. Nicméně uplyne měsíc, možná dva, a po tehdejší spokojenosti nezůstane ani vzpomínka.

V dnešní době, jak se zdá, jsme se až příliš jednostranně přiklonili k materialismu a představě, že radost nám přinesou hlavně materiální věci či dary.

Ale díky jejich bezproblémové dostupnosti na trhu, neustálému vylepšování či stále novějším verzím, naše nadšení z těchto darů obvykle po krátké době vyprchá.

Na druhé straně se ukázalo, že zážitky a zkušenosti jsou mnohem spolehlivější prostředky, jak můžeme naplnit naši touhu po spokojenosti a štěstí.

Je sice náročnější se na nich připravit a zvyknout si na nich a také to trvá déle, ale v našich vzpomínkách zanechávají mnohem hlubší a trvalejší stopu.

Právě díky jejich jedinečnosti a neopakovatelnosti je menší pravděpodobnost, že bychom je mezi sebou porovnávali, jak můžeme porovnávat materiální věci.

Vždy můžeme porovnávat iPhone 6 s iPhone 7, ale jen sotva můžeme adekvátně srovnávat hodiny surfingu s iPhone 7.

Nejenže jsou tedy zážitky jedinečné, ale obvykle s sebou přinášejí i možnost, nebo dokonce nutnost navázání nových mezilidských vztahů.

Jít rybařit nebo zúčastnit se raftingu jistě povedou k vytvoření nových vztahů mezi zúčastněnými, což jen dále prohlubuje pocity naplnění a štěstí.

Už jen naše úsilí, které vynakládáme, abychom našemu příteli umožnili získat nový zážitek, a také to, že jsme osobně u toho, je nám tou největší odměnou.

Většinou nejde o nic jiného než o to, že lidé se chtějí trochu zabavit s druhými, chtějí být s někým, s kým si dobře rozumějí, nebo s kým mohou na chvíli sdílet společnou zálibu.

Když někomu darujeme nějaký zážitek, je to mnohem více než jen dar. Dáváme tím najevo, že máme ochotu zajímat se hlouběji o to, co se obdarované osobě líbí, jakož i o to, co se jí nelíbí.

Když se ohlédnu zpět za uplynulým rokem, v mé paměti se mi nejjasněji vybavují činnosti, kterých jsem se v průběhu roku zúčastnil.

Jsou to vzpomínky, které mám a které mi zůstanou právě díky vzrušujícím zážitkům a zkušenostem. A když se snažím vzpomenout si na nějaké materiální věci, které jsem v průběhu posledního roku dostal, nebo si je koupil – ano, ve chvíli, kdy jsem je dostal, jsem z nich měl opravdu radost, ta však postupem času opadla a nyní již pro mě nemají až tak velkou cenu.

Pokud je tedy vaším záměrem darovat nezapomenutelný dar, ze kterého bude mít obdarovaná osoba trvalou radost, zapomeňte na stuhou provázané dárkové krabice a darujte jí raději nezapomenutelný zážitek či zkušenost.

Vzpomínky, které obdarovaná osoba získá tímto způsobem, budou mít srovnatelnou, ne-li vyšší hodnotu než hmotný dar.

Zdroj: ideapod.com, Zpracovala: Mocvědomí.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png