Už to opravdu potřebuje zgruntu vyčistit ...

datum 27. 4. 2021
Zdroj: Pixabay.com
K Plutu, jen krátce. Pluto je planeta hluboké orby a naprosto zásadní transformace. Planeta, jež operuje v temném nevědomí, aniž cokoliv tušíme. Její působení je však mimořádně silné a my ho cítíme. Je nám tak nějak divně a nanic. Ale proč? Z čeho? Těžko říct ... Zdroj nevidíme, příčiny neznáme, souvislosti nechápeme, fakta pojmenovat nedokážeme. Teprve postupně nám začnou věci docházet, ale ani tehdy nemáme páku probíhající proces jakkoliv ovlivnit či dokonce zvrátit. V této hře jsme subjektem proměny a není na nás snažit se situaci řídit. Čím víc s o to snažíme, tím hůř pro nás. Mohutná vlna běží a převalí se přes naše životy s jediným záměrem: zcela vykořenit, co už není životaschopné, a udělat tak prostor novému. To nové se však ještě nezrodilo. Pohyb Pluta s sebou nese smrt i znovuzrození, a kromě toho i fázi napjatého očekávání mezi tím. Poznání se vynořuje pozvolna, velmi nenápadně, většinou nejprve ve formě podezření, které teprve časem nabírá konkrétních obrysů a zapadá do kontextu.

 V astrologii je Pluto ze všech obvykle uvažovaných planet tou nejpomalejší. Oběžná doba je 248 let. To znamená, že než projde místem, které si zkusmo označíme ve svém horoskopu, trvá to klidně tři čtyři roky. Pokud v tomto náhodně označeném místě čistě náhodou máte osobní planetu, jistě víte, o čem je řeč. V tuto chvíli je Pluto na 26°48‘‘ Kozoroha a prakticky už stojí. Čeká na pokyn k obratu do zpětného chodu. Ten přijde zítra, to je v úterý 27.4.2021 minutu po desáté hodině večerní a odstartuje retrográdní fázi, jež čítá pět a půl měsíce intenzivní práce. Ta zahrnuje důkladné prozkoumání všeho, co je našim očím dosud skryto, ať už záměrně či z nepozornosti, následné odhalení všech nálezů, totální detox a vyčištění prozkoumávaného území. Proces se netýká jen sofistikovaných špionážních her, rozkryta budou naše osobní tajemství a tabu, odhaleny naše strachy a bolesti, demaskovány naše pokusy o vytěsnění problémů, s nimiž si naprosto nevíme rady. Práce bude dost pro každého, kriminalistou či investigativním novinářem počínaje, přes psychologa, sexuologa, rozvodového právníka až po exekutora, toho týpka s fekálním vozem a instalatéra, co nám konečně vyčistí ucpanou trubku od záchodu.

Jistě teď přemýšlíte, o čem to asi tak bude zrovna u nás doma. Respektive u vás doma. U nás doma už o tom přemýšlím já. Můžeme se téma pokusit alespoň částečně definovat. Pluto se noří do podzemí na již zmíněném 26°48‘‘ Kozoroha a spodními chodbami pronikne až ke 24°19‘‘ téhož znamení. Zajímá nás tedy, kterým domem našeho radixu Pluto putuje a jaké planety najdeme ve svém nativním horoskopu v úseku 24°-27° Kozoroha. Ty svou povahou a kompetencemi definují zadání. Časově se vracíme k období od 4. ledna 2021 do dnešního dne. Zkusme si vzpomenout, co jsme otevřeli a v hrůze odložili stranou, co vyžadovalo náš hluboký ponor, ale strach nám nedovolil sestoupit níž a raději jsme se drželi při hladině. Napadlo vás něco? Ano, tak to je ono. A to druhé hned zatím taky. A ještě i to třetí. Tady nehrajeme na první dobrou, času máme dost a úkol pojmeme komplexně.

Tak jo. Není třeba se toho bát. Tím neříkám, že brnkačka, zlehčování není na místě. Bude to vydatné a bude to kulervoucí. Ale je to nutné, všichni to víme. Pluto zná jen dvě polohy: černá nebo bílá, pravda nebo lež, život nebo smrt. Přežívání a pochcípávání už bylo dost. A Pluto nehraje malou hru. To, co žijeme, je stále součástí dějinného přerodu pod vlivem konjunkce Pluto + Saturn. Ani zdaleka nejsme na konci, ať už se jedná o světovou epidemii, rasové nepokoje, válečné konflikty, státní terorismus či libovolné osobní vály. Shlédli jsme první akt detektivky, co otevírá vraždou. Teď začíná vyšetřování.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico