Ubývá lidí, kteřímají správné držení tělaa kteří správně „nosí hlavu“. Proto jsme začali nácvik správného držení těla právě od hlavy, od uvolnění krční páteře. Problémy s krční páteřímají své kořeny už v dětství, nejsou to jen úrazy, ale také nedostatek pohybu, minerálů, špatné sezení v lavicích atd.

Dlouhé vysedávání nad učením a hlavně u počítače, později totéž v sedavém zaměstnání, nedbalé

Výška krku by měla být u dospělého člověka asi 9 cm po celém obvodu.

Zkuste si změřit svůj krk, budete asi překvapeni, jak je zdeformovaný. Nejlépe nás o jeho stavu přesvědčí 7., poslední krční obratel; většinou je vystouplý a tvoří na začátku zad bolestivý hrbol. Dalších 6 obratlů není obvykle pouze v mírném prohnutí, ale je vpáčeno dovnitř krku, čímž se jeho délka zkracuje, svalstvo na něm spazmuje a kůže se skládá do záhybů, vrásek, rýh, nevzhledných laloků a podbradků.

Z odborné literatury lze vyčíst, jak důležitá je přirozená, nedeformovaná poloha jednotlivých obratlů pro to, aby nedocházelo k závažným zdravotním problémům.

Každý obratel má svůj tvar i určení, propojuje se s různými tkáněmi (orgány) a jejich deformace a blokády se demonstrují jako velmi nepříjemné patologické stavy i bolesti. Pro zajímavost citujeme stručné poznámky k jednotlivým krčním obratlům, abychom vás přesvědčili o tom, jak je důležité věnovat této části těla patřičnou pozornost, event. že můžeme některé už pociťované změny zmírnit anebo je odstranit uvolňováním krčních svalů (vytahováním krku):

  • C1narušení nosiče způsobuje bolesti hlavy, nervozitu, nespavost, vysoký krevní tlak, tinitus (zvonění v uších), špatné zásobování hlavy krví, závratě.

  • C2 čepovec je propojen se zrakovými a sluchovými nervy, s dutinami, se spánkovou a čelní kostí, jazykem – poruchy vyvolávají potíže s dutinami, alergie, omdlévání, oční vady (šilhavost, i slepotu), bolesti uší.

  • C3 je propojen s tvářemi, ušními boltci, obličejovým skeletem, se zuby a trojklanným nervem – neuralgie, akné, ekzém.

  • C4 nos, ústa, rty, Eustachova trubice – senná rýma, zhoršený sluch až jeho ztráta.

  • C5 s hrtanem, hlasivkami, krčními žlázami, blokáda způsobuje záněty hrtanu, bolesti krku, angíny, trvalý chrapot.

  • C6 spojen se svaly krku, s rameny, s mandlemi – ztuhlý krk, bolesti paží, suchý kašel a záněty mandlí.

  • C7 se štítnou žlázou a s lokty. Jeho blokáda způsobuje časté nachlazení a problémy se štítnou žlázou, která ovlivňuje mnoho funkcí v těle. Poškození se projevuje únavou, zimomřivostí, zácpou, depresemi, přibýváním na váze, bolestmi kloubů, srdečními a cévními poruchami, vyšším cholesterolem a neplodností.

 

Více v přiložených materiálech

Info o kurzu_32015 Uvolnění krční páteře je důležité


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě