Úplněk ve Vodnáři nastává 12.8. ve 3h35 ráno

datum 11. 8. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází “za” Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost, takže pokud toužíte po miminku, o úplňku je ten správný čas to zkusit

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!

Úplněk ve Vodnáři nastává 12.8. ve 3h35 ráno. Luna ve Vodnáři je přirozeně v opozici na Slunce ve Lvu - obě tělesa se nacházejí v dynamické a napěťové kvadratuře na konjunkci Uran a Dračí hlava v Býku. Luna ve Vodnáři se nachází ve volnější konjunkci se Saturnem.

Úplněk ve Vodnáři je vhodný pro jakoukoli intelektuální činnost. Uran, vládce Vodnáře se nachází v dynamických aspektech jak na Slunce ,tak Lunu tudíž může přinést náhlé a nečekané změny - což může být pozitivní pakliže se potřebujeme někam posunout, pokud jsme příliš “zatuhli” na jednom místě. Na druhou stranu to může být náročné pro naši nervovou soustavu, proto bychom měli vědomě relaxovat a uvolnit se - případné změny pak proběhnou snáze. Slunce se nachází v oblasti 2.domu, Luna v oblasti 8.domu a Uran v oblasti 11.domu - nové situace a změny se mohou nejvýrazněji dotknout našich financí, majetku a přátelských vztahů. Na druhou stranu však můžeme dostat příležitost k dalšímu finančnímu příjmu.

Díky aspektu obou těles na osu lunárních uzlů můžeme skutečně nyní udělat mnohé pro náš vývoj - a pro budoucnost. Uran se nachází v konjunkci se Severním lunárním uzlem (tzv. Dračí hlava) a poukazuje na to, že se nemáme obávat vystoupit ze zajetých kolejí, návyků a zvyků - pro pozitivní budoucí vývoj je důležité, abychom se naladili na vlastní originalitu a žili ve všech aspektech autentický a svobodný život - svoboda je přirozeným právem každého z nás. Se svobodou se pojí zodpovědnost - každý jsme zodpovědní za svůj vlastní život, a také máme právo o svém životě rozhodovat sami.

Opatrní v těchto dnech bychom také měli být na své zdraví - Vodnář koresponduje s oblastí lýtek, kotníků, achilovkou. Vodnáři často trpí na křečové žíly - proto v těchto dnech nohy nezatěžujme příliš dlouhým stáním či sezením. Vodnář také koresponduje s citlivým nervovým systém, proto je v tuto dobu vhodná vědomá relaxace či meditace.

Vodnáři ukončují jedno období. Luna ve Vodnáři je ve volnější konjunkci se Saturnem, což může korespondovat s určitou melancholií či pocity “nemilovanosti” - můžeme podpořit svou psychiku laskavostí - buďme k sobě laskaví a láskyplní.

Uran a Vodnář také souvisí s kosmickou energií - Kosmická energie nejen iniciuje vznik nových galaxií a navádí planety a hvězdy na jejich dráhy, ale také řídí i miliardy buněk v našem těle. Fyzické tělo se skládá z masa, krve, kostí a dalších orgánů, které vidíme, a aby mohlo fungovat jako jeden celek a bylo živé, je jeho podstatou duch, který vše řídí - vědomá práce s energií má pozitivní dopad nejen na naše fyzické zdraví, ale také na náš život jako takový.

Zdroj: https://www.facebook.com/astrologverasourkova

astrologie-a-numerologie.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico