Úplněk v Raku ♋️

datum 19. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com

18.1.2022 v 0h48 nastává úplněk ve znamení Raka. Slunce se nachází na 28°Kozoroha v opozici na Lunu na 28°Raka. Slunce je v konjunkci s Plutem tudíž i Pluto se nachází v napěťové a dynamické opozici na Lunu.

Na úvod pár slov o úplňku: Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází “za” Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost, takže pokud toužíte po miminku, o úplňku je ten správný čas to zkusit. Úplňková plodnost se nevyhýbá ani živočichům – koráli i jiní mořští živočichové se rozmnožují právě po fázi úplňku.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů! Krátce po úplňku Měsíc pomalu putuje dál, jeho stín roste a zvětšuje se zprava doleva Raci uzavírají jeden cyklus. Tento úplněk zesílí naši citlivost - buďme laskaví k sobě i druhým, pozornost směřujme do vlastního nitra, na hluboká přání naší duše, uvědomme si to, co nám přináší pocit jistoty a stability. Úplněk v Raku působí na rodinné vazby a vztahy. Je vhodný čas uzavřít “staré rodinné záležitosti”, odpustit a posunout se dál. Zbavme se případných křivd a traumat z dětství, dávejme si lásku a péči. Rak na fyzickém těle koresponduje se žaludkem a ženskými ňadry - tyto části těla jsou nyní velice citlivé a neměli by na nich být prováděny žádné chirurgické zákroky. Nyní je vhodné konzumovat lehkou stravu, abychom odlehčili trávení, je vhodné vyhnout se konzumaci čerstvého pečiva a sladkostí. Žaludek reaguje na náš psychický stav – proto je vhodné myslet na něco hezkého a vyhnout se zbytečnému rozčilování

Díky Pluto je tento úplněk skutečně hluboce transformující. Hlubokou transformací prochází naše emoce, naše partnerské a rodinné vazby a vztahy. Vztahy jak mezi partnery tak mezi členy rodiny prochází hlubokou proměnou. Nefunkční , destruktivní a "toxické" vztahy se ukončují.

Měsíc souvisí s naším pocitem bezpečí - pokud se nyní potýkáme s panikou, nevysvětlitelnými strachy či pocitem ,že jsme nějak ohroženi na životě -tyto pocity promění z našeho nevědomí a mají souvislost s traumaty z raného dětství. Tím, že si uvědomíme odkud tyto strachy pramení, tím, že si uvědomíme, že již nejsme malé děti, jejichž život zásiví na dospělých autoritách, ale že my sami jsme právě těmito dospělými autoritami, které sami rozhodují o vlastním životě -se těchto ochromujících pocitů můžeme zbavit.

V tomto čase můžeme léčit "vnitřní dítě", prožitky z dětství, léčíme vztah s matkou, léčíme vlastní duši -tím, že se zcela přijmeme takoví jací jsme, zcela bez výhrad. Dáme si všechnu lásku, které jsme schopni, abychom se cítili milovaní -nikdo další nám tuto lásku není schopen dát, jen my sami. Úplněk v Raku působí na nás na všechny, ale nejsilněji samozřejmě na Raky, také Kozorohy a díky Plutu i na Štíry.

Autor: Věra Šourková

Zdroj: www.facebook.com/astrologverasourkova/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico