Zdroj: Pixabay.com
Březnový úplněk je první významnou lunární fází nového astrologického roku. Znamení Vah z něj činí ztělesnění krásy, spravedlnosti a zaměřuje se na vztahy.
Březnový úplněk se nazývá také Měsícem popela, větrů, červů, mízy, semen a kůry (myšleno zemské kůry).
Půda se ohřívá vlivem slunečních paprsků a v čase předjaří se začínají probouzet všichni ti červíci, žížaly, a další drobní živočichové, jejich aktivita stoupá. Míza začíná proudit a všechno v přírodě se připravuje na nástup jara.
Březnový úplněk je časem prvního setí – a to jak ve smyslu zahradnickém, tak i ve smyslu osobním. Po tom, co jsme se v zimě věnovali hlavně sami sobě, přišel čas najít v našem životě rovnováhu.
Už bychom měli vědět, jakým směrem se letos vydáme, co chceme a co očekáváme. A nezbývá tedy nic jiného, než “zasít” tyto věci do našich srdcí.
Opět je tady období mezi temnotou a světlem, tentokrát však světlo začíná vítězit.
Je čas odstranit veškeré zbytky negativity, starých věcí, nepořádku. Vše, co ještě po zimě zůstalo, musíme poslat pryč. Abychom měli prostor přijmout věci nové, a s nimi hojnost a štěstí.
Velmi vhodná jsou kouzla pro odstranění strachů, negativity, a zejména – pro hojnost financí.
Tento úplněk bude mít tedy význam především v oblasti vztahů a lásky. Nejen partnerské, ale také v rámci přátelství i v rámci života a všeho kolem.
Mezi nejvýraznější aspekty patří v tomto období Slunce, Venuše a Chiron. Příznivě bude působit také Saturn.
Mnoho z nás začne v tomto čase budovat vážné a dlouhodobé vztahy, dojde k zásnubám či plánování svatby. Započne hluboké léčení zlomených srdcí.
Ale pozor – máte-li ve svém okolí někoho, kdo snižuje vaši hodnotu, neustále vás podkopává, hledá chyby, pak přišel naopak čas dát těmto lidem sbohem. Nebuďte s někým jen pro falešný dobrý pocit.
Aspekt Saturnu vám dodá emoční sílu, zdravý rozum a střízlivý pohled. Vy tak budete snáze dělat důležitá rozhodnutí o domově, rodině a samotných vztazích.
Nebojte se ale využít pomoc psychologa či terapeuta nebo moudrých žen i mužů.
Jak jsem uvedla výše, velkou roli bude hrát opět Chiron. A Chiron, jak známo, léčí problémy skrze traumata a rány. Můžete být tedy opět upozorněni na určitý problém v oblasti partnerských či intimních vztahů. A nejde jen o vztahy milostné, ale také o vztahy v rodině (zejména v ženské linii – sestra, matka, babička, ale i kamarádka). Připomínka staré emoční bolesti je v tomto období velmi pravděpodobná, ale důležité bude nestavět se do role oběti. Snažte o vhled, odpuštění a uzdravte se.
Březnový úplněk nahrává finančním záležitostem. Jakékoli obchodní transakce, nákupy, půjčky, dlouhodobé investice do nemovitostí a uměleckých děl půjdou teď lehce a do budoucna dojde k jejich zhodnocení.
Celkově je tento úplněk velmi příznivou dobou, jak vyřešit věci vnitřní i věci vnější. Nenechte život bezcílně protékat kolem vás. Vezměte ho do vlastních rukou. Chtějte velké věci, k nimž budete postupovat po malých krůčcích.
Podle astrologů budou v této době a touto fází maximálně ovlivněna tato 3 znamení zvěrokruhu:
Beran – Vy byste měli věnovat mimořádnou pozornost všem vztahům na všech možných úrovních a vyřešit všechna nedorozumění, která se nastřádala v průběhu minulé doby. Myslete zejména na to, abyste nikomu zbytečně neublížili.
Váhy – Vaše vztahy ukážou odraz vás samotných. Takže žijte svůj autentický život a upřednostňujte sami sebe, nejednejte vždy tak, abyste potěšili ostatní. Ona pozitivní energie vychází pouze z vás, z vašeho nitra, nikoli od ostatních lidí ve vašem životě.
Kozoroh – Pokud máte nějaké cíle a projekty před zahájením a stále zvažujete kdy onu věc spustit, pak je to právě teď. Dá se říci, že nové plány musí být nastaveny a zveřejněny nyní. Stále ale hledejte harmonii mezi prací a domovem, vztahy či sebepéčí.

Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě