Nedávno proběhly tiskem zprávy o výhradách, která má UNESCO ke způsobu, jakým je chráněno historické centrum Prahy, jakožto statek světového kulturního dědictví. Průhonický park je formálně veden jako jeho součást a UNESCO ve zprávě z monitorovací mise požaduje, aby bylo ochranné pásmo vyhlášeno i na okrese Praha – východ, neboli aby bylo v souladu s původním vymezením z roku 1981 a jak ho UNESCO převzalo jako tzv. nárazníkovou zónu (buffer zone).

Celá zpráva z monitorovací mise v českém překladu je dostupná zde: http://www.icomos.cz/images/zpravy/2019/praha-mise.pdf

Střednědobá doporučení týkající se části 002, Průhonický park jsou uvedena na str. 10/11, 68 a 73/74 a doporučení ohledně ochranného pásma zní:

D 16: Jakmile se naskytne vhodná příležitost, měly by úřady formálně potvrdit část nárazníkové zóny, které se nachází v okrese Praha-východ, v souladu s nárazníkovou zónou na Praze-západ.

Petici za splnění požadavků UNESCO je možno podepsat zde: https://www.petice.com/doporuceni-unesco-praha


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě