Toxické vztahy

datum 27. 10. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Harmonie uvnitř nás se projevuje i navenek a formuje vnější realitu. Zvolme si štěstí a opouštějme to, co nás činí nešťastnými a nerezonuje s námi. Někdy postupně, někdy ze dne na den, ale vždy vědomě a s respektem k sobě.

Doba čtení 6,5 min.

Cesty k sobě


Když jsme v něčem toxickém, nepříjemném, spousta z nás to řeší tím, že to vnější toxické opustí. Na tom není nic špatně a mnohdy je to nezbytné. Avšak je třeba mít na paměti, že když jsme v našem životě měli něco nepříjemného, toxického, že to je předně v nás, proto jsme to měli i vně. A tak je potřeba vedle třeba i opuštění destruktivního vně, opustit to destruktivní uvnitř nás, jinak to toxické v nějaké podobě potkáme v životě znovu.

To opuštění toho destruktivního v nás je ve skutečnosti nikoliv opuštěním toho prvku, oddělením ho od nás. To by byl jen další jiný projev odmítání toho prvku. Tím opuštěním toho destruktivního prvku mám na mysli přeměnu jeho destruktivního projevu v konstruktivní.

Uvedu příklad.

Vaše partnerské vztahy jsou jedna velká katastrofa. Buď je partner ženatý, daleko nebo jinak nedostupný, nebo je žárlivý, panovačný, uzurpující nebo vy sami jste v těch vztazích takoví.

Můžete ty vztahy opustit, mnohdy je to v dané situaci nezbytné. Avšak ať už se z toho vztahu vzdálíte nebo ne, je třeba mít odvahu si připustit, že to, že takové vztahy máte v životě, je ve vás, jinak byste si takové vztahy ani nepřitáhli.

Vše vnější kolem nás je jen odrazem našeho vnitřního nastavení. Čím více konstruktivního, přijatého uvnitř nás, tím více harmonie vně nás.

Ale pozor. Někdo může říct, já mám kolem sebe klid, harmonii větší než někdo jiný, věci uspořádané atd, tak už mám těch destruktivních nastavení málo.

No…ono všechno se osvobozuje v cyklech, po vrstvách. Takže to může být i tak, že v tom daném cyklu se možná dosáhlo maximální míry osvobození – přeměny destrukce v konstrukci, avšak co ty další hlubší cykly, které čekají v pořadí? Možná čekají na osvobození ještě další, hlubší vrstvy.

Vzpomněla jsem si u psaní tohoto článku na jedno období v mém životě. Žila jsem si rádoby zdařilým životem, vše mělo jakýsi řád, měla jsem našlápnutou slibnou kariéru, vztah atd. A pak jsem se začala uvnitř měnit. Jinými slovy jsem nastoupila do nového cyklu, aniž bych tušila. A od té doby po dobu mnohých let se roztrhl pytel s nejrůznějšími dramaty, které jsem prožívala. Moje harmonie, jakési úžasné našlápnutí do zdařilé budoucnosti se proměnilo v prach, jelikož to nebyla skutečná harmonie, ale harmonie odpovídající rovině vědomí, ve které jsem byla, nánosům, které jsem měla. Zkrátka jako bych tou mojí vnitřní proměnou kopla do vosího hnízda a začaly vylízat nejrůznější strachy, o kterých jsem vůbec netušila, že v sobě mám. A začaly vylízat, jelikož já již měla sílu na jejich zpracování.

Takže bych byla velmi opatrná s pronášením soudů ať už v duchu či nahlas o tom, jak já nebo jiný má něco uspořádanější a harmoničtější. Jelikož je možné (a vůbec v této době ohromné kolektivní přeměny), že se ten dotyčný, byť to má nyní jakoby harmonické, nachází ještě v cyklu, ze kterého ten, kterému se vše boří, již přešel do dalšího, kde se opět staví nanovo, avšak s opravdovějšími základy. A přijde čas, kdy i on bude sunut dál, do dalšího kroku k sobě samému, do další úrovně pravdy uvnitř něj.

Takže zbavení se toho, co je nám nepohodlné, může být v nějaké rovině vědomí postavení se za sebe v mnohem větší míře, než jsme to dělali doposud, jelikož dříve jsme v tom setrvávali. Avšak je třeba být si vědomi, že tím to nekončí. A dokud to nezměníme u sebe, budeme navazovat pořád ty samé typy vztahů, budeme mít ty samé šéfy a kolegy v práci, ta samá přátelství atd, byť to bude pokaždé v jiných podobách a jiné intenzitě.

S láskou Peťa

Zdroj: www.jinypristup.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico