Zdroj: Pixabay.com

Být sám sebou a v Jednotě s Bohem, to je pořádný úkol. Týká se však každého z nás. Pomocí krátkého zamyšlení a výzvy v sobě možná rozezníme rezonanci Všehomíra a vzájemné lásky.

Doba čtení 1,5 min.

Cesty k sobě


Může být výzva literární rukopis? Zřejmě ano, když se hlásí o slovo. Ale co hlásá toto slovo? O čem je? O čem vlastně Jana je a o čem chce psát? O sobě? O tom, co hledá? Pane Bože, kde jsi? Ptá se stále a čeká na odpověď. To se načekáš, říká On. To je nadělení, říká Jana a neví kudy kam. Je toho moc.

Proč se vlastní jméno člověka také píše velkým písmenem? Kam to ukazuje? Všímáme si nápověd? Ne, nejsme zvyklí poslouchat znamení. Je to výzva. Neposlouchat monotónní rytmy zavedených postupů a vydat se neznámou cestou? Ale proč? Má to cenu? Případně, jak je to bezpečné? Je to pro mě?

To nedělení je, že když jsem součástí všeho, tak tyto otázky jsou marným projevem zvědavosti. Kdo je veden, není vlečen, ač svlečen do naha, únavu svou přemáhá. A až ji přemůže k pochopení, si pomůže. Slova rytmizují pro toho, kdo cítí. Koně klus promění v cval a nic stejné nebude dál. Vypadá to jednoduše, však z jedné duše to je. Jen najít ducha na ve svém dně a ze svého DNA jej vzkřísit a být hoden velkého písmena.

Až se Jana zapojí do všech řetězců velkých písmen, přestane bědovat až běda. Najde se, až uslyší se. V tichu, v bezmoci najde svoji moc. Až nahá projde uchem jehly, pak pohnou se ledy, jež se dosud nehly. Unášeny pohybem vezmou Janu sebou, někdy veselou a jindy bledou. O čem to je, pozná Jana na kře, až pochopí a sebe samu zapře. Pak narodí se Jana nová, někdy vzlétne a jindy se schová. Ne však už před sebou a před svými pády, však před tím, kdo žádat bude rady. V takovéto chvíli se neptá Jana, ale Život, zda ke všemu je třeba důvod?

Autorka: Jana Králová


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě