To, co si o vás myslí druzí, není vaše, ale jejich

datum 19. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Přestaňte řešit to, co si o vás myslí druzí. To není vaše. To, co si o vás myslí jiní, s vámi vůbec nesouvisí, to není vaše, ale jejich. Jen si to většina těch lidí neuvědomuje.

Jakýkoliv názor na jiného člověka či názor na jeho chování, to, čeho si u něj všímáme, nemá s objektivitou nic společného, a to i když by podobný názor měla většinová společnost. Jakýkoliv názor na kohokoliv je názor na nás samotné, je to soud, který uvalujeme sami na sebe. S dotyčným to nemá nic společného.

Je to úplně jinak. A lidé, kteří pronášejí soudy, hodnocení jiných, ať už v duchu či nahlas, si tuto skutečnost vůbec neuvědomují a naopak ti, jež se více orientují, jelikož mají v sobě již méně odporu, jasně vidí, co v těch lidech, jež soudí, je za odpory a v jakých tématech ty odpory jsou. Na základě toho pak nemusejí být vědmou, aby jim bylo jasné, jaké zkoušky a v jakých oblastech je asi čekají. Jelikož kde máme odpory, tam je nás co učit. A můžete se spolehnout, že budete prozkoušeni, ať chcete nebo ne.

Zkusím to vysvětlit trochu podrobněji.

Jsme jedno Vědomí, jeden Bůh převlečený do aktuálně cca 7 miliard oblečků s různými jmény a rolemi. Každý z nás, každý ten obleček má svoji vlastní realitu odpovídající jeho rovině vědomí, ke které se dokázal ve svém těle (a tělech předešlých inkarnací) dopracovat. Pro každého z nás všichni kolem, všechny ty jiné oblečky a jejich chování jsou pouze naše kulisy, pomocí kterých vidíme, kde všude máme ještě odpory. Opravdu vše, čeho si venku všimneme, je naše. Opravdu nevidíme nic, co by naše nebylo. Blíže toto vysvětluji na Tréninku mysli.

Na Tréninku mysli s oblibou říkám toto: Když půjdou dva po ulici a dostanou pokyn, aby se dívali jedním směrem, a na konci ulice se jich zeptáte, co viděli, budou jistě věci, které viděli či slyšeli podobně. Avšak zcela jistě budou věci, které jeden viděl a druhý ne anebo každý té samé věci, kterou viděl či slyšel, dal zcela jiný význam. My všichni vidíme vnější realitu přes síto našich odporů.

Venku nikdo jiný než my není. Ti všichni venku, všichni ti lidé okolo nás nám jen zprostředkovávají stav našeho nitra. Oni nám zviditelňují stav našeho nitra a to tím, že si u nich všimneme nějakého prvku. Avšak ten prvek je náš. A tak pokud nás chování někoho rozrušuje, způsobuje záchvěv uvnitř nás, je to naše, ne toho člověka. Buď si chování dotyčného překrucujeme dle svých odporů a jiný by chování dotyčného viděl zcela jinak, třeba velmi přátelsky a pozitivně, avšak my ne díky našim odporům, které nám ten člověk zhmotňuje, anebo chování dotyčného skutečně vychází z jeho neláskyplného záměru (z neláskyplného stavu v jeho nitru). Avšak tento dotyčný by k nám nebyl přitáhnut, kdyby se to nemělo u nás na co napasovat = kdyby to neodpovídalo odporům v naší mysli = stavu našeho nitra.

Chápete? Vše, co si o komkoliv myslíte, jak pohlížíte na kohokoliv nebo na jakoukoliv situaci či okolnost, souvisí s vámi, je to vaše a nikdy ne nikoho jiného.

Chápete již, proč snaha zalíbit se anebo řešit, co si o vás kdo myslí, a snažit se, aby si myslel něco hezkého, je boj s větrnými mlýny?

Nemůžete vyřešit, co si o vás myslí druzí. Posuzují vás přes své ego. Názor jiného na vás nemá nic společného se skutečností. Je to pouze výstup, který v mysli těch lidí vypadl poté, co vaše chování prošlo přes síto jejich vlastních odporů. Jelikož každý si o vás myslí něco jiného, a to dle míry odporů a dle toho, na jakých místech ty odpory má.

Kdybyste neměli odpory, jednání lidí, která vychází z jejich neláskyplných záměrů, by vás vůbec nerozrušovalo, nikterak byste to chování nebrali osobně. V další fázi byste si toho neláskyplného jednání ani nevšimli – nezaznamenali byste to chování očima ani ušima. V ještě pokročilejší fázi by pak daný člověk s tímto jednáním vycházejícím z neláskyplného záměru ani nemohl vstoupit do vašeho života. Anebo by ve vašem životě byl, avšak vůči vám by žádné takové jednání neaplikoval. A tyto zázraky zažívají lidé na Tréninku mysli.

Když tuto skutečnost víte, strašně se vám uleví. Takže se úplně vykašlete na to, co si o vás kdo myslí. To je jen a pouze jeho!

Vy se starejte o to, abyste nereagovali nitrem, aby vaše úmysly byl čisté. To je vše.

S láskou Peťa

Zdroj: www.jinypristup.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico