Těžké kovy a jejich vylučování (detoxikace těžkých kovů)

views 6 960 datum 13. 4. 2019

10.1.2019 - Corey Good v rozhovoru s Anshary - "Hovořila o Vzestupu a Solární Události. Jedním z témat bylo, že většina lidí je tak plná hliníku a dalších sloučenin kovů, tak až k té Sluneční Události dojde, tak mnohými bude procházet extrémně intenzivní elektromagnetická energie, která způsobí spontánní vzplanutí těla."

Těžké kovy a jejich vylučování (detoxikace těžkých kovů)

Přednáška Dr. med. Dietricha Klinghardta M.D. Ph.D. a Dr. Patricie Kane Ph.D.Výňatky z přednášky na ETH Zürich (odborná veřejnost)

Jsem velmi rád, že v posledních 4 letech enormě celosvětově vzrostl zájem o problematiku toxicity těžkých kovů. Když jsem před 15 lety začínal, cítil jsem se jako osamělý bojovník. V Německu byl Max Daunderer, v Rusku byl také jeden, v Číně také, v USA pan Hagens a další 4 lidé, které jsem znal, kteří se z klinického pohledu problémem zabývali. Mezitím máme na každém rohu specialistu na těžké kovy. Někteří z nich jsou dobří, jiní zase méně dobří. V této večerní přednášce nebudeme tvrdit, že jsme došli na konec poznání v této otázce, ale rád bych Vám sdělil, kam jsme se v dané problematice dostali.

Těžké kovy v našem těle hrají roli při chronických onemocněních, např. při chronickém Morbus chron, chronických bolestech zad, lymfatické leukemii atd.

Nikdy nezapomeňte, že otravy lidského těla těžkými kovy vedou ke chronickým infekcím, k tomu patří také plísně, bakterie, mykoplasma a viry. Symptomy, kterými pacient trpí, jsou často vyvolány infekcemi. Největší chyba, kterou medicína dělá, je ta, že jsou infekce léčeny bez toho, aniž by předtím bylo změněno prostředí vyloučením těžkých kovů.

Klasická medicína potvrdila, že my všichni máme v tělech nahromaděny neurotoxiny a tyto neurotoxiny spolu pohromadě mají synergetický efekt.

Abych vysvětlil slovo synergie, použiji krátkého příkladu:

Příklad č.1: kočka je zavřena přes noc v obchodě s porcelánem a Vy se ráno přijdete podívat, kolik škody způsobila. Říkáme, to je rtuť.

Příklad č.2 by mohl vypadat asi takto: poškození těla výpary z benzínu je asi jako když zavřete psa na noc do obchodu s porcelánem.

Synergie je, když zavřete psa s kočkou na noc do stejného obchodu s porcelánem. Je to jasné? U synergie je 1 plus 1 zhruba 1.000, jako v toxikologii. A toto je opravdu velmi důležitý princip!

Když z těla odstraníme rtuť, opouštějí další toxiny tělo téměř samy od sebe.

Když ale rtuť neodstraníme, když se nejdříve zabýváme dalšími toxiny, musí být tyto odstraněny jednotlivě.

Neurotoxiny, to jsou těžké kovy a ty nejsou v první řadě karcinogeny ale neurotoxiny, což znamená nervové jedy. Mnoho dalších chemikálií, které známe, jsou také neurotoxiny.

Neurotoxiny jsou neustále vylučovány játry - přes žlučník do střev, 100% z nich je opět na své cestě dolů reabsorbováno a dochází tak k nekonečnému cyklu, který udržuje tělo v chronickém onemocnění.

Pokud se podaří, díky látkám, které dáme do střev, a které na sebe neurotoxiny váží, tento koloběh přerušit, nastane masivní redukce jedů a může tak velmi rychle dojít k uzdravení i velmi vážných nemocí.

K tomuto účelu používáme řasu chlorella. Dnes víme, že ji musíme dávkovat 4 krát denně a dávky jsou u vážných onemocnění vyšší, než jsme si dříve mysleli. Začínáme se 4 až 5 gramy 4x denně po dobu 4 až 6ti týdnů.V průběhu 6ti týdnů se množství cirkulujících neurotoxinů zredukuje o 90%. Pokud se po krátkou dobu pracuje s vysokými dávkami, dochází k dramatickým zlepšením.

Principy detoxikace platí i nadále:

Oddálit pacienta od zdroje jedu, nebo odstranit jed z pacienta Toto je 1. krok v toxikologii. Tímto začíná každá dobrá kniha o toxikologii.

Otrava rtutí znamená pro pacienta, že si musí nechat odstranit amalgámové plomby, poněvadž ty obsahují 50% rtuti, která se pomalu vypařuje a je přijímána do mozku.

Toto je nepopiratelný fakt, o němž není nutno déle diskutovat. Alespoň ne ve vědeckých kruzích.

Dnes neexistuje ryba, která by nebyla zatížena rtutí a dalšími škodlivinami. To je velmi smutný fakt, který předpovídá konec naší civilizace, tak ji dnes známe.

To platí samozřejmě také pro výrobu hovězího masa, kde hrají velkou roli herbicidy, pesticidy a další chemikálie. Dnes už neexistuje hovězí maso, které není znečištěné chemikáliemi. Takže se můžete rozhodnout, jestli budete jíst hovězí nebo jiná zvířata, která žijí na zemi a která obsahují karcinogeny, nebo pro ryby, které v sobě mají neurotoxiny. Jasně řečeno to znamená: musíte rozhodnout, jestli chcete umřít na roztroušenou sklerózu nebo na rakovinu prsu. Podle toho co jíte. To je smutná pravda, o které se momentálně už nedá lhát.

Být vegetariánem není východiskem, poněvadž také rostliny přijímají škodlivé látky a jsou osmoticky spojeny s prostředím.

Nejlepší cesta spočívá v neustálé práci na vlastním detoxikačním programu.

Mezi těžkými kovy a ostatními jedy existuje synergetický efekt. A stejně tak existuje synergetický efekt mezi efektivními léčebnými metodami.

Někteří lidé jedí česnek medvědí a neobjeví ve stolici žádnou rtuť. Nebo masivně dávkují chlorellu a hledají vyloučenou rtuť. Ale nic se neděje JJJ

Všichni terapeuti, kteří studovali můj detoxikační program, tedy ti, kteří dávají současně koriandr, chlorellu a česnek medvědí, uvolňují vysoké množství rtuti přes dýchací cesty, kůží, stolici a moč. Pokud ale jedna z těchto složek chybí, neodejde z těla nic !!!!!!!!!

To je synergetický efekt mezi léčebnými metodami.

Poškození těžkými kovy pozorujeme také v metabolismu mastných kyselin. Skrze požívání olejů a tuků určitých druhů je možné opravit nervový systém. Je statisticky prokázáno, že neurologických onemocnění masivně přibývá.

Autismus u dětí se každých pár let zdvojnásobuje. Jak již dnes víme, má autismus mnoho do činění se střevními bakteriemi. Co za tímto jevem stojí je poškození nervového systému očkováním a těžkými kovy. Léčba je vždy stejná. Vyloučíme z dětí těžké kovy a zkorigujeme mastné kyseliny.

U dětských chorob všeobecně platí vyloučit těžké kovy, práce s homeopatií a upravení stravy.

Jako terapii neurologických chorob u dětí dávám 6 gramů chlorelly 4x denně, to je cca. 24 tablet. Toto se osvědčilo jako standardní dávka k odstranění cirkulujících toxinů. Následně se vzpamatuje a normalizuje střevní flóra a všechny anaerobní zárodky, které jsou u autismu uzavřeny, ze střev zmizí.

Autismus, epilepsii a rané poruchy učení u malých dětí léčíme jednoduchým způsobem, a to podáním chlorelly a česneku medvědího.

Hlavním problémem detoxikace těžkých kovů je to, když lidé začnou opravdu efektivně detoxikovat, že infekce, které jsou v těle, začínají být aktivní. Na tomto problému skončilo s detoxikací mnoho lidí, mnoho léčitelů a pacientů, poněvadž o tom předtím nevěděli. Jsou pak překvapení, zpanikaří a dělají všechno možné, jen se dále konsekventně neléčí. Pozn. FOXYLIFE: Mě např. bolí hlava a celé tělo, strašná únava, mám průjem a cítím se jako přiotráven. Sotva jsem po městě šel. Musel jsem se z města vrátit domů a jít spát. Hodně jsem pil, dal si 2 lžíce kysaného zelí a po 4 hodinách zlepšení.

V průběhu každé detoxikace přijde fáze, kdy se chronické infekce, které všichni máme, projeví. Ledviny, bakterie a plísně musí být léčeny. K tomu používáme pouze biologické postupy. Můžeme nasadit také antibiotika nebo antivirální prostředky, to také funguje. V tomto případě jsem klasický lékař a používám to, co funguje.

Neexistuje detoxikace, ve které se infekce neprojeví, a které se nejčastěji projevují takto:

 • poněkud zamlžený zrak
 • bolesti hlavy
 • bolesti ledvin
 • průjem
 • bolesti svalů
 • chronická únava
 • najednou všechno bolí
 • nemoc, kterou měl člověk předtím, je najednou akutní

To nejkrásnější na tom je, že jsme opravdu těžké kovy odstranili.

Další krok spočívá v léčení těchto infekcí, a to je teď lehké, poněvadž infekce v nepřítomnosti těžkých kovů lehce reagují na biologické terapie a opatření. Bez odstranění těžkých kovů jsou neléčitelné!!

Teď trochu statistiky, která může některým z Vás připadat jako alarmující. Před několika lety byla provedena epidemiologická studie, ve které byly zkoumány kostry lidí, kteří zemřeli před 4 až 5sty lety. Byly zkoumány kostry v periodě zhruba 100 let, a kostry posledních 10ti let. Výzkum proběhl v roce 1997 a bylo zjištěno, že obsah olova v našich kostech je 500 - 1000 krát vyšší než byl před 400 lety.500 až 1000 krát!!

Víme, co taková otrava olovem způsobuje, má velký vliv na mozek, duševní vývoj dětí, především vývoj inteligence je značně omezen. V kostech způsobuje otrava olovem poruchy v tvorbě krve a tím leukemii, anemii, lymfomy a další nádory hematopoetického systému. V posledních letech jsem léčil řadu pacientů s lymfomem injekcemi DMPS. To bylo ještě předtím, než jsem poznal další možnosti. Jednoduše vyloučit těžké kovy a všichni se uzdravili. A jsem stále překvapen, že i když je toto prezentováno na velkých kongresech, že to trvá tak dlouho, než se věc prosadí.

Olovo pochází z časů, kdy byl benzín ještě olovnatý. Také olejové a latexové barvy byly olovnaté. Dnes je vše právně ošetřeno a člověk se snaží olovo eliminovat. Stalo se ale toto: z benzínu bylo olovo odstraněno a namísto toho, aby bylo zabráněno klepání motoru, byla přidána celá řada chemikálií, které jsou vysoce karcinogenní. To znamená z bláta do louže. Přesedlali jsme tedy z neurotoxinu na karcinogen.

Můžeme si to snadno ukázat. V USA je patrná krásná křivka, na níž je vidět, jak dramaticky stoupl počet rakovin od té doby, co bylo z benzínu odstraněno olovo.

60% mozku se zkládá z tuku - mastných kyselin. Proto musíme tuky nebo oleje znovu a znovu doplňovat, neboť jsou důležitou složkou velmi zranitelného mozku. Doplňujeme je proto, abychom napravili škody způsobené rtutí, poněvadž metylrtuť je tuky rozpustná. Mozek můžeme opravit a obnovit. I u velmi vážných nemocí!

V USA máme enormní nárůst lidí s diagnózou Parkinsona, MS, ALS, autismu, mozkových poranění a mnoha jiných nemocí dnešní doby. Tyto nemoci odvážně atakujeme a často pozorujeme u pacientů dramatická zlepšení. Mnoho lékařů používá principy, které se ode mne naučili.

Vždy myslete na to, že otrava rtutí poškozuje tuky v buněčné stěně, a pokud my toto nespravíme, nebudou naši pacienti v pořádku.

Zvířecí tuky, také máslo a smetana mají vysoký obsah nasycených mastných kyselin a ty dávají buňkám svoji ztuhlost, svoji formu. Je ale také důležité, že buňky potřebují vedle své určité pevnosti také elasticity a fluiditu a té dosáhnou díky nenasyceným mastným kyselinám.

To jsou esenciální mastné kyseliny, které najdeme např. ve slunečnicovém oleji, nebo v bodlákovém oleji, v rybím a lososovém oleji a ve lněném oleji. Tyto oleje, pokud jsou požívány, jsou zabudovávány do buněčné stěny a dávají tak buňkám jejich elasticitu.

Jedna mastná kyselina, která má v Evropě neprávem velmi špatné jméno, je kyselina Arachidonová (- čtyřikrát nenasycená esenciální mastná kyselina). Je hlavně obsažena ve vejcích, sýru a v másle.

Ve skutečnosti je to ta nejdůležitější kyselina ze všech, poněvadž všechny ostatní kontroluje.

Pokud jsme otráveni rtutí, vylučuje naše tělo ve zvýšeném množství mastné kyseliny Omega-6, tím zchudne naše tělo o tyto kyseliny a tím o základy kyseliny Arachidonové.

Teď je na řadě trocha biochemie a to musíte prosím vydržet.

Existují dvě rodiny mastných kyselin Omega-6 a Omega-3. Uvnitř Omega-6 mastných kyselin existují dvě rodiny:

 1. Rodinu představují bodlákové, slunečnicové a pupalkové oleje, ty jsou odbourávány, nebo přeměněny na prostaglandin I -série. Prostaglandiny jsou zodpovědné za komunikaci mezi buňkami, jsou něco jako e-maily, nebo dopisy, které buňky posílají sem a tam. Tato pošta jde vždy přes molekuly kyseliny arachidonové, a pokud Vám tyto tuky v potravinách chybí, nebo chybí v důsledku intoxikace rtutí, zhroutí se mezibuněčná komunikace.
 2. Druhá rodina jsou mastné kyseliny - kyseliny arachidonové - které jsou převážně obsaženy v mase, vejcích a v živočišných produktech.

Mastné kyseliny Omega-3, kyselina linolová, lněný olej a EPA (kyselina eikosapentaenová) z lososového oleje a DHA(kyselina docosahexaenová), jako další část rybího tuku.

Rovnováha mezi těmito oběma rodinami je bezpodmínečně nutná.Bez dodání správných olejů - není mozkové aktivity.

Při léčbě pacientů toxikovaných těžkými kovy, je zohlednění olejů nedůležitější bod diety.Důležitější než všechny ostatní, jestli jste vegetariáni, nebo cokoliv jiného, žádný bod není tak důležitý jako oleje.

Dr. Sholomo Yehuda doporučuje, že poměr mezi těmito částmi olejů, by měl být 4 : 1 (4 díly omega-6 a 1 díl omega-3). Díky testům na pacientech, v nejuznávanější laboratoři na mastné kyseliny v USA a také klinickým pozorováním, jsme mohli toto potvrdit.

Sami si můžete jednoduše tento olej namíchat. Smíchejte 4 díly slunečnicového oleje s jedním dílem lněného oleje a přidejte třeba k salátu, nebo k jiným potravinám - několik polévkových lžic denně.Lněný olej je jediný rostlinný olej, který má tak vysoký obsah omega-3 jako lososový olej.

Někteří lidé se milně domnívají, že olivový olej obsahuje esenciální mastné kyseliny.

Existuje ale také kompetitivní (soutěživé) potlačování mezi oleji, to znamená, že pokud dáme příliš mnoho omega-3, budou omega-6 potlačeny.

Lidé zatížení toxickými kovy nejčastěji potřebují EPA z rybího oleje.

Problém tkví tom, že oleje, které by měly být tělu dodávány, musí být také stráveny. První krok trávení je enzym pankreasu, lipase, pak musí být také přítomna žluč v tenkém střevě, která přeměňuje tuky na vodou rozpustné, a tím tak připravené k přijetí. Pro tělo je tedy relativně komplikované tuky vůbec přijmout. Především pak pro osoby poškozené toxickými kovy, u kterých pankreas a žlučník vůbec nefungují.

Pro nás je velmi zajímavé, že žluč má dvojí funkci.

Za prvé jsou přes žlučník vylučovány jedy z životního prostředí, a také část kovů. Dále je sama žluč nutná k absorbci olejů, které pak opravují poruchy nervového systému.

V normálním případě má buňka vysoký obsah kália a nízký obsah natria, ten se posune, a tím dochází u neurologických onemocnění k ochrnutím, znecitlivění, pocit hluchoty a abnormálnímu vnímání. Dochází ke ztrátě mastných kyselin.

Jedna věc, která se dá relativně snadno zvládnout, je redukce uhlohydrátů ve stravě.Často je až s podivem co se u našich neurologických pacientů stane, když přestanou požívat uhlohydráty, tedy chléb, zákusky, dorty, sušenky a těstoviny. K tomu počítám i rýži a všechny ostatní alternativní obiloviny. V první fázi terapie, kdy se snažíme stabilizovat pacienty s ALS, MS, nebo děti s trpícími křečemi - pryč s obilovinami! Jezte pouze zeleninu, k tomu trochu masa, rybu, nebo vajíčka.

Niacin je vitamín B3. Kyselina nikotinová je s niacinem blízce příbuzná. Kuřáci mají často jeho nedostatek, je obsažen v cigaretách, musí proto kouřit, poněvadž by cítili nedostatek vitamínu B3.

U hyperaktivních dětí používáme tak zvaný "nikotin touch", což fantasticky funguje.

Existuje jeden slavný film "Lorenzův olej", možná jej znáte. Pojednává o jednom chlapci, jménem Lorenzo, který trpí dědičným onemocnění peroxisomů. Jeho rodiče se pro něj snažili najít účinnou terapii a vytvořili tak tento olej. Tato terapie, která zpočátku krátkodobě fungovala a účinkovat přestala, sestávala z různých komponentů. Jedním z nich byla dieta bez tuků a selektivně přidávané oleje. Byly to olivový olej a řepkový olej. Ale ani v jednom z nich nejsou esenciální oleje.

Nakonec byla tímto tato nemoc poháněna dále kupředu. Toto onemocnění se jmenuje adrenoleukodystrofie - leukodystrofie.

Ve školní medicíně platí za nevyléčitelnou. My jsme doposud úspěšně pracovali se třemi dětmi, a to skrze opatrnou manipulací s oleji v dietě. V USA existuje celá řada případů dětí narozených s autismem, nebo se v raném dětství staly autisty, nebo trpěly jinou neurologickou poruchou, a to v důsledku otravy rtutí, především pak metylrtutí, u matky. Otrava matky mohla proběhnout na jejím pracovišti, nebo za jiných podmínek.

Typickou známkou u dětí je velmi světlá pokožka, poněvadž je hemoglobin místo na železo vázán na rtuť.U této formy autismu je to tak, že inteligence dětí je často normální, ale vnímání světa jako je vidění, slyšení, čich a chuť jsou naprosto odlišné.

Abnormální tuky jsou tuky s dlouhým řetězcem. V okamžiku, kdy se stáváme toxickými, začíná produkce těchto tuků.Tyto tuky mohou ale také pocházet z naší stravy např. z podzemnicového oleje, máslo z burských ořechů, také sem patří hořčice, řepkový olej, to jsou věci, které jsou pro tyto pacienty nestravitelné, nebo mohou být dokonce smrtelné.

Cílem terapie je spálení těchto tuků s dlouhým řetězcem, obnovení tuků s krátkým řetězcem a esenciální tuky,a poté vytvoření rovnováhy mezi různými tuky, které doplňujeme ke stravě. Nejdůležitějším opatřením je odstranění všech obilovin obsahujících lepek a všech mléčných produktů z kravského mléka.

U dětí je zvláštností, že nejdříve změníme stravu a poté teprve začneme s detoxikací. Doposud jsme díky naší metodě dokázali uzdravit 14 dětí s autismem.Máme také mnoho pacientů s MS, ALS a Parkinsonovou nemocí, kteří se uzdravili.

A teď ještě pár informací na téma těžké kovy.

Nejnebezpečnější jsou výpary rtutě z amalgámových plomb. Je vypočítáno, že v průběhu 7mi let se vypaří polovina rtuti z jedné plomby, 80% zůstává pernamentně v nervovém systému.

Jedna plomba váží v průměru 500 - 1000 mg = 1g to není nijak neobvyklé pro jednu výplň, znamená to ale, že je v ní 500 mg rtuti. U metylrtuti je smrtelná dávka ca. 1g. To znamená, že dvě plomby obsahují dostatečné množství rtuti k zabití člověka, pokud by došlo k okamžitému uvolnění. Přežíváme pouze proto, že naše tělo má dostatek času k rozdělení a uložení.

Důležité je, že mícha přivádí rtuť do lymbického systému, tedy tam, kde sídlí naše emoce.Z tohoto důvodu jsou emocionální poruchytak časté se vším, co k tomu patří: závislost, perverze, závislost na kouření. Kuřáctví je často následek otravy rtutí.

Rtuť je přijímána membránami v ústech, ústními sliznicemi, putuje nervy, které jsou ve sliznicích okamžitě směrem k míše a k mozku. Pokud někdo ještě žádnou amalgámovou plombu nemá a ta mu je vsazena, trvá to ca. 48 hodin, aby se mozek zaplnil rtutí.

Polykání rtuti v podobě malých částeček vytvořených opotřebováním, které tak impregnují střeva není tak škodlivé, poněvadž pouze 5-7% se vstřebá do krve.

Bakterie v ústní dutině a ve střevě přetvářejí rtuť ze zubních výplní na metylrtuť, která je 50 krát jedovatější/toxičtějšínež ostatní formy rtuti.

To, co věda přehlédla je fakt, že rtuť uvolňující se z našich plomb přetvářejí naše vlastní bakterie v metylrtuť.

Také ti kdo tu dnes sedí a mají amalgámové plomby, jsou otrávení metylrtutí a tím také naše děti. Plíce jsou důležitá brána. Proud vzduchu procházi okolo zubů, a tak jsou výpary rtuti trasportovány do plic.V jódu byla dříve také rtuť.

Pomocí olivového oleje a citrónové šťávy můžeme velmi silně kontrahovat žlučník a přimět jej tak k vylučování jedů. V okamžiku kdy přijde nerv do kontaktu s rtutí, nasaje tento nerv sám kov a trasportuje jej až k buňce. Tato rtuť zanechá část své zkázy uvnitř nervové buňky.

Normální cesta- pokusím se zde ukázat příklad - je přes trojklanný nerv, který innervuje všechny zuby.Rtuť je tedy přijmuta a putuje ke ganglionu trigeminu. Tento innervuje nejen zuby, ale i nejrůznější čelistní svaly. To co pak různí lidé v noci mají je kousání, skřípání zuby. To je většinou známka otravy ganglionu trigeminu rtutí. Takovému člověku musí být detoxikována ústní dutina a poté přestane i skřípání zuby.

Čím výšší postavení má ryba v potravním řetězci, tím více v sobě hromadí jedy z životního prostředí,přibližně faktorem 200, to znamená, že když je velkou rybou pozřena malá ryba, jenž má množství rtuti 1, tak další větší ryba má toto množství 200! A pokud budeme počítat dále přes 20 generací, skončíme u žraloka a kosatky - to jsou nádherní savci, kteří jsou před vymřením způsobeným otravou rtutí.

Jednou z nejjistějších cest jak se otrávit rtutí je být zubním lékařem.

Forma rtuti, která je pro nás nejjedovatější jsou výpary metalické rtuti,které jsou přímo absorbovány sliznicemi dále nervy a plícemi přetvořeny na metylrtuť. Dále je rtuť transpotována do nitra buněk,  kde zůstává.

Rtuť je nervový jed, není to karcinogen.Bylo zjištěno, že nejvyšší koncentrace rtuti je v mozku.Fybrocyty, jenž jsou otráveny jako první překonají zábranu chránící mozek. Tímto se poškodí ochrana mozku. Téměř všechna onemocnění nervového systému, která známe, nejsou primárně způsobena rtutí v mozku, nýbrž sekundárními jedy a infekcemi, které se následně do mozku dostanou.

Proto je soupis symptomů spojovaných se rtutí tak obsáhlý!

Rtuť se v těle ukládá tam, kde se normálně vyskytují minerály. Rtuť je také kov, stejně jako selén, měď a zinek, tedy ty dobré kovy.

Pokud naplníme tělo až do saturace hodnotnými minerály,kalciem, magneziem, molybdenem, germaniem, mědí a zinkem, prostě potřebnými látkami, pak se na vazebných místech vytvoří jistá soutěživost mezi ostatními kovy. Díky této konkurenci se rtuť vyváže z dosavadních vazeb.

Když podáváme kalcium ve vysokých dávkách, tak potlačí kalcium rtuť. Ta se uvolní a pacient okamžitě reaguje jako při otravě rtutí. Tělo se učí velmi rychle a myslí si pokaždé, kdy přijde kalcium, že bude zase reagovat jako při otravě a tak se vyvine podmíněný reflex. Důležité je abyste o tom věděli: každé detoxikační opatření, které funguje, zamění tělo zpočátku s jedem, potažmo s těžkým kovem.

Problém elektrolytů jsem vyřešil tak, že podávám pacientů kozí syrovátku.

Kozí syrovátka obsahuje za prvé stopové prvky v relativně vysoké koncentraci a obsahuje také kalcium a hořčík. Je tam vše co potřebujeme včetně volných aminokyselin, které jsou pro detoxikaci důležité. Žádný jiný produkt není v detoxikaci tak efektivní. Můžete poslat své pacienty na kozí farmu, aby si tam vypili 2 sklenice syrovátky denně. S tím můžeme dnes absolvovat kompletní detoxikaci. Když k tomu ještě přidáme chlorelluprohloubí se tím požadovaný efekt.

Dále podáváme koriandr česnek medvědí v relativně vysokých dávkách. Tak je možné ve střevech pochytat toxiny, poněvadž většina z nich opouští tělo střevem. Chlorella je naše hlavní metoda.Pokud pacient chlorellu nesnáší, našli jsme několik dalších variant jako náhradu.

Jedna z nich je kyselé zelí. 4 krát denně 2 polévkové lžíce. V kyselém zelí je hodně methionu, je to aminokyselina, jenž také detoxikuje a je postavena z mnoha vláken, které na sebe váží těžké kovy.

Další je jablečný pektin, zde je denní dávka: vrchovatá čajová lžička denně.

Nebo Chitosan, který na sebe ve střevě váže těžké kovy. Je to hmyzí skelet, exoskelet (krunýř), u mnoha měkýšů (je to součást buněčné stěny hub a řas). Na téma chitosan existuje ca. 60 příkladů literatury, převážně z oblasti asie, poněvadž tam je často používán k vazbě kovů při akutních otravách a působí velmi efektvně.

To jsou naše varianty místo chlorelly.

Kromě toho pracujeme také s dalšími substancemi:

DMPS: je sirná látka, která velmi pevně váže měď, kadmium, olovo, rtuť - to jsou hlavní kovy o které zde hlavně jde.

Vitamín C: vysoké dávky 2x týdně u pacientů s akutní otravou je stále nejjistější detoxikační metoda. Je pomalá, ale není nebezpečná.

U neurologických onemocnění používáme Glutathion.Zde je informace o dávkování, působí fantasticky zvláště u parkinsonovy nemoci.Tehdy jsme začínali s 300 mg denně, toto množství jsme vstřikovali a pomalu jsme zvyšovali dávku až na 1.800 - 2.500 mg denně. U parkinsona působí léčivě téměř ve stejném okamžiku. Je to absolutní novinka, ještě neexistuje žádná literatura na toto téma a pacient odchází velmi často normálně z ordinace!

Je to tak, že tento efekt nevydrží příliš dlouho, jen asi 18 - 20 hodin a pak přijde znovu dřívější stav. Pak musíte dát okamžitě další injekci. Pokud se to ale měsíce opakuje, prodlužuje se odstup mezi injekcemi a nakonec se pacient uzdraví.

Je to vzácné tajemství, které Vám zde dávám.Můžeme jej použít i u pacientů s ALS (onemocnění motoneuronu) a MS (roztroušená skleróza) jako podpůrnou metodu.

Zde krátce jeden případ, je to objev, který se mi podařil před 10 lety.

- Když je prováděna detoxikace, bylo dříve DMPS vždy injikováno do žíly.Z literatury víme, že otrava rtutí je, především u neurologických pacientů, v nervovém systému střeva.

-Víme, že 95% serotoninu se netvoří v mozku, ale ve střevě. To znamená že hormony: noradrenalin, všechny neurotransmitery, které přicházejí s pocitem „cítit se dobře“, se z větší části tvoří ve střevě a ne v mozku. To je lidové přesvědčení, které musí být revidováno.

- Položil jsem si otázku, může to být i tak, že otrava těžkými kovy není pouze v mozku, ale i ve střevě?

- Vzal jsem tedy metody z neurální terapie, a vstřikoval jsem DMPS místo nitrožilně sagmentálně, okolo pupíku.

Zde je případ jednoho zubaře s těžkými neurologickými obtížemi.Vstříkli jsme mu DMPS nitrožilně a v moči se objevily 2 mg rtuti, to je velmi malé množství. Poté jsem mu dal injekce do břicha a vyšlo přes 1.500 mg ven = 1,5 mg a toto množství rtuti v moči, kdyby ji někdo vypil, tak dozajista zemřel.

Vyvoláno jen půl ccm DMPS - pro přítomné lékaře to musí být nepochopitelné, normální dávka je 5 ccm. Je to téměř homepatická dávka DMPS, která byla vstříknuta do břišní stěny a před neurologické reflexní dráhy byla transportována nervy k míše, od míchy k orgánům břicha a zase zpět a během 24 hodin vyšlo toto neuvěřitelné množství rtuti ven.

To vedlo k tomu, že pro detoxikaci potřebujeme často velmi malé množství vylučovacích látek, které pak vstřikujeme přesně tam, kde se otrava nachází namísto toho, abychom tím zatěžovali celé tělo.

Glutahion váže rtuť.Glutathion je přirozený antioxidant, jenž se vyskytuje v našem těle. Mnoho zubařů na celém světě přešlo od DMPS ke Glutathion. Tato látka na sebe váže mimo jiné také metylrtuť - nejjedovatější formu rtuti.

Glutathion se může podávat nitrožilně i orálně.U astmatu jej také podáváme.

Astma je dnes opravdu léčitelné za pomoci inhalace glutathion.Je to trochu složitější a náchylné na různé chyby.

Metoda, kterou používáme již 2 roky, a která vede po 3 týdnech k vyléčení je tato:

1 ampule selenase 100 mg selen (biosyn) Rp do rozprašovače a jednou denně 1 ampuli inhalovat. Po 3 týdnech je astma pryč. Ještě jsme nezažili, aby někdo selhal. Tímto by mohlo být astma minulostí.

Rád bych udělal malé shrnutí.

Chronicky nemocní lide jsou otráveni těžkými kovy.

Rtuť je také obsažena v nádorech.U vzorků tkání je nutno dávat pozor, aby byly tyto bezprostředně uchovávány v chladu, protože rtuť se při pokojové teplotě vypaří. Při kontrole vzorků na přítomnost rtuti je nutné prohlédnout také nádobu. Já osobně používám svalový test, abych se dozvěděl, které kovy jsou na „palubě“.

Poté přejdeme k naší centrální metodě: ChlorellaKoriandrČesnek medvědí. Popřípadě další substance (oleje atd.)

Následuje analýza vlasů na počátku. Poté čekám 6 týdnů a analýzu zopakuji. Je to relativně levná metoda.

Můžeme vidět, pokud je někdo otráven těžkými kovy, že na začátku není ve vlasech téměř nic, vypadá to skvěle. S vylučovacím programem se přemístí jedy z mozkové tukové tkáně zpět do krve, z krve přijdou do vlasů a z vlasového kořínku do samotného vlasu. 1,5 cm od pokožky odpovídají zhruba posledním šesti týdnům. Když pozorujeme, že s naším detoxikačním programem jedy ve vlasech stoupají, pak víme, že máme efektivní detoxikační program.

Dříve jsme zkoušeli jít normální cestou školní medicíny, kde jsme vstřikovali DMPS a sbírali jsme vzorky moči. Dostali jsme ale jen to, co už v moči v ten okamžik bylo. Když vstříknu DMPS, je rtuť mobilizována a přes žlučník a střeva se neobjeví v moči, pak se souběžně musím podívat na stolici a objeví se obrovské množství rtuti. Když používáme koriandr, objeví se během 2 - 3 minut vysoké hodnoty rtuti ve vydechovaném vzduchu a také v potu. V moči a ve stolici nenajdete nic.

Vegetariáni se dají špatně detoxikovat, poněvadž chybí často aminokyseliny, které jsou nutné pro transport těžkých kovů.

Existuje mnoho případů, kdy si lidé nenechali odstranit amalgámové plomby, protože si řekli, teď udělám všechno správně, vyčistím si tělo, budu se 2 týdny postit. To je často před-příběh onemocnění ALS a MS, poněvadž v krvi chyběli aminokyseliny, které by navázali dostatečné množství.

Zde ještě jeden tip:

Carnosinje antioxidant, který je fantastický u glaukomu (zelený zákal), kataraktu (šedý zákal) a zákalu čočky. Téměř všechny zákaly čočky zmizí, které jsou podmíněny těžkými kovy. Jsou k dostání také jako oční kapky.

Při glaukomu a kataraktu: 500 mg 2 kapsle 3 x denně, na doplnění energie. Proti chronické únavě pacientů s otravou těžkými kovy.

Sauna terapieSauna-terapie je velmi cenná, existuje celá řada článků. Sauna je dvoustranný meč.Je bez pochyb, že v sauně jsou, díky infračervenému záření, kovy a jedy vysoce mobilizovány, to znamená, že jsou mobilizovány, ale ještě ne vyloučeny. Aby mohli vyjít kůží ven, musejí nejprve fungovat potní žlázy. Potní žlázy jsou často zatíženy těžkými kovy a nefungují a pak jsou mobilizované kovy a jedy přesunuty dovnitř.K přípravě systému na terapii je nutná před léčba naším základním programem po několik měsíců.Poté můžeme sauna terapii přidat do programu. 2 - 3 týdně 1 hodinu. Nejlepší je, aby si pacienti koupili infračervenou kabinu a chodili do ní každý večer na 20 minut. Vzduch v takové kabině stoupají dramaticky hodnoty rtuti. Je to velmi efektivní detoxikace.

Chitin v kapslích provádí silnou detoxikaci ve střevech, ale ne všichni jej dobře snášejí.

MSM (zkratka pro Metylsulfonylmetan), také organicky vázaná síra. MSM je přirozená bioaktivní forma síry, vyskytující se ve všech živých organismech. MSM obsahuje téměř 34% elementární síry. Vyskytuje se také v dešťové vodě, čerstvém ovoci a zelenině. MSM je ale prchavá látka, která při přípravě potravy (ohřívání) nebo při delším skladování dalekosáhle mizí. MSM je v USA oblíbený především při chronické únavě a chronických bolestech.

Kyselina alfaliponová se stala ve světě zlatým standardem při detoxikaci těžkých kovů.

Dávkování: 300 mg 4x denně u dospělých, 100 mg 4x denně u dětí.

Je důležité aby byla znovu obnovena redukovaná Glutathion.Kyselina alfaliponová má úžasný efekt při detoxikaci jater, takže ji stále častěji zařazujeme do našeho standartního programu u dospělých v akutní fázi. Je důležité abychom ji podávali 300 mg 4x denně, poněvadž když ji dáme jen jednou tak to vede k přesunu kovů zpět do mozku, když ji ale dáváme 4x tak se toto nestane.

Selén

Většina lidí trpí nedostatkem selénu a potřebují jej, aby mohli úspěšně detoxikovat.Když dáme ale příliš mnoho selénu, zafixuje se rtuť v mozku.

Selém má velmi úzký terapeutický prostor, to znamená, že když je ho příliš, dojde k otravě selénem.

Viry se nemohou romnožovat za přítomnosti selénu. Nedávám selén často při detoxikaci, ale na potlačení rozmnožování virů.A opět další tip pro vás, skrze vysoké dávky selénu můžeme zastavit téměř každou rakovinu. Musíme akorát najít to volné pole, v němž je pacient otráven nebo je dávka příliš malá a nefunguje. Samozřejmě je nejlepší určit dávku kineziologickým testem.

zdroj : http://sila-pro-zivot.cz/?q=tezke-kovy-vylucovani

Odkaz na google dokument: 

https://drive.google.com/file/d/0Bymt68KT8GqkZ25GZnBXTzJTekE/view

NÁVOD NA DETOXIKACI TĚŽKÝCH KOVŮ - (převzato od autora z netu)

Při vytváření této kůry jsem vycházel z Dokumentu - z přednášky o těžkých kovech:

https://drive.google.com/open?id=0Bymt68KT8GqkZ25GZnBXTzJTekE

 

Video Nejsme nemocní, jsme otrávení 1. díl

Video Nejsme nemocní, jsme otrávení 2. díl

video Nejsme nemocní, jsme otrávení 3. díl

Chci se podělit o zkušenosti při odstraňování těžkých kovů z těla. Jelikož umím měřit zátěže organismu, mám naprosto jasné výsledky. Při experimentování jsem zpočátku udělal několik zásadních chyb, kterých se díky mým zkušenostem můžete vyvarovat a ušetřit se tak nepříjemným projevům při této detoxikaci.

Testoval jsem na sobě a mých kamarádech. Všichni jsme na začátku měli kolem 1,50 (měřených jednotek) olova, což je v Hradci Králové téměř u každého člověka. Normální hodnota by měla být do 0,6. Po pěti týdnech kůry jsme se všichni spolehlivě dostali do normální hranice koncentrace kolem 0,5 jednotek měření. Měření je proto pro mě stěžejní. Protože detoxikovat a jen věřit, že to pomáhá, mě fakt nebaví.

Kůra trvá 5 týdnů a užívá se mletý koriandr, medvědí česnek a kysané zelí. Mletý koriandr a medvědí česnek sušený se koupí někde v bylinkách nebo v nějakém obchodě se zdravou výživou. Kysané zelí nesmí obsahovat konzervanty, jinak nefunguje!!! Zajímavé, ale fakt nefunguje. Musíte mít tedy vlastní nebo zakoupit v Albertu nebo Tescu Kysané zelí Efko „baleno v ochranné atmosféře kysličníku uhličitého“. Ve všech ostatních jsou „Éčka“.

Užívání: 1x lžička mletého koriandru + 1x pol. lžíce medvědího čeneku + 2 pol. lžíce kysaného zelí, 3-4 denně. Po celou dobu ještě podporovat játra mletým ostropestřecem mariánským, protože opravdu dostávají zabrat (lze zakoupit namletý-pozor brzy žlukne nebo již připravená ostropestřecová bylinná pasta)

Doporučené výrobky, ať nemusíte tápat jako já na začátku. Stačí kliknout na obrázek a uvidíte náhled

Účinek: Mletý koriandr a medvědí česnek opravdu dost brutálně rozbouří a uvolní těžké kovy z různých míst, kde jsou usazeny. Přes játra se toxiny dostávají do střeva a zde musí být okamžitě navázány na kysané zelí a odvedeny ze střeva ven. Jinak se nám dostanou střevní stěnou zpět do krve a způsobíme si otravu těžkými kovy. Viděl jsem to u kamarádky, která si vzala jen jednu malou lžičku zelí, protože si myslela, že to tam je kvůli viatmínu C.

Lepší je začínat s menšími dávkami česneku a koriandru a na plné dávkování se dostat třeba až 10 den.

Takže: Pomalu navyšovat, čím víc zelí několikrát denně tím lépe, nekonzervované zelí, hodně vypitých tekutin a podpořit játra. Může se použít jako absorbenty ve střevě i chlorela, černé aktivní uhlí, Enterosgel, křemelina, ale staré české zelí se osvědčilo nejlépe.

Doporučené užívání podle mých zkušeností:

 1. týden

Ráno asi 30 minut před jídlem nebo po jídle: 1⁄2 čajové lžičky mletého koriandr + 1⁄2 pol. lžíce medvědího česneku + 2 lžíce kysaného zelí 3-4 denně + jedna lžička mletého ostropestřece nebo ostropestřeové pasty 2x denně

 1. týden

Navýšit na 3⁄4 čajové lžičky mletého koriandru a 3⁄4 polévkové lžíce medvědího česneku, zelí a ostropestřec zůstává.

3-5. týden

Ráno asi 30 minut před jídlem nebo po jídle: 1 vrchovatá čajová lžička mletého koriandr + 1 vrchovatá pol. lžíce medvědího česneku + 2 lžíce kysaného zelí 3-4 denně + jedna vrchovatá lžička mletého ostropestřece nebo

ostropestřeové pasty 2x denně.

MNOHO DALŠÍCH UŽITEČNÝCH A PRAKTICKÝCH INFROMACÍ NA TOTO TÉMA NALEZNETE NA FB V TÉTO SKUPINĚ: https://www.facebook.com/groups/382886911808866/

=====

DETOX ZEOLITEM: https://thegoodinside.com/how-zeolite-supports-detox/

Zdroj: Bod Zlomu

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021