Svátek zamilovaných aneb jiný pohled na vztahy

views 1 269 datum 14. 2. 2020

Milujeme a chceme být bezpodmínečně milováni a přitom se nám toho stavu bezpodmínečnosti nedostává. Proč? Protože chceme lásku po druhých zvenčí podle našich představ a tužeb, a zároveň nemáme bezpodmínečně rádi ani sami sebe. A protože již žijeme bez iluzí a ukazuje se všechno tak, jak to je, je pro nás kupodivu snazší, vyjít z toho začarovaného kruhu rovnou do lásky.

Začneme klasickým příkladem, kdy neustále máme nějaké představy o tom, jaký by partner měl být, jak by se měl chovat, co by nám měl říkat a jak bychom se v jeho přítomnosti měli cítit. A ano, jsou to jen naše představy, které nám přihrává naše mysl, tedy lépe řečeno její programy, které pak našeho partnera dělají tak nedokonalým, a my se pak cítíme tak nespokojeni...

To, že se tak cítíme není chyba partnera, on za to opravdu nemůže. Je to jen náš program mysli, který nám říká, jak bychom to chtěli, jak by to mělo být a cítíme se nenaplněni, že to tak není. A tak začneme vytvářet další vnitřní tlaky, které se projeví ve vztahu i navenek.

Co nám to náš partner v těchto situacích vlastně zrcadlí? Přesně jen to, co nedáváme my sami sobě.

Zkusme se nad tím zamyslet. Co přesně nám vadí na druhém. A my si to co po něm chceme, dáváme? My to všechno pro sebe děláme? My si dáváme pozornost? My si dáváme čas a věnujeme se sami sobě? My si dáváme něžnosti a láskyplnou péči? My myslíme vždy v první řadě na sebe? My si dáváme bezpodmínečnou lásku a ohleduplnost? My si dopřáváme vždy to nejlepší pro sebe?

Že ne? Ale chceme to po partnerovi? Aby on nám to dal? No jo, jenže on nám nic z toho nemůže dát, když si to nedáme nejdříve my sami sobě. To je zákon vesmíru! 

A vesmír - celý vesmír je v nás. My jsme vesmír - život. My si tvoříme svůj život. Takže musíme vždy začít a končit s dáváním u sebe. Až dáme všechno to, co chceme po partnerovi (ale i po druhých) nejdříve sami sobě, pak to můžeme chtít po něm.

A nakonec nás překvapí, že už po něm nic chtít nebudeme, ale on nám to i přesto bude dávat. A nebo taky ne. Ale my už budeme mít natolik naplněný život svou vlastní láskou a pozorností, že budeme přesně vědět, co chceme a to si taky vytvoříme.

A právě den zamilovaných by mohl být tím dnem, kdy na svůj partnerský vztah začneme pohlížet trochu jinak. Začneme na něj nahlížet jako na dar zrcadla - na to, že ve svém životě máme někoho, kdo nás tak miluje, že tu hru s námi hraje. Někdo, kdo je nám natolik oddán, že neustále hraje naše hry na vlastní sebehodnotu a sebelásku. Ukazuje nám dnes a denně jestli se už máme konečně opravdu bezpodmínečně rádi:)

Protože jen v případě, že se budeme mít bezpodmínečně rádi a budeme mít k sobě úctu a respekt, uvidíme najednou partnera úplně jinak. Ne přes programy mysli, ale z pohledu skutečnosti.

A pokud dojdeme k naplnění vztahu opravdovou láskou bez iluzí a programů mysli, tak už nebudeme mít žádné otázky, žádné nepříjemné pocity a představy o našem vztahu, protože budeme přesně vědět, kdo jsme, s kým jsme a proč s ním jsme. Budeme si užívat ten dar sdílení života s druhou bytostí a naplnění lásky v jednotě.

Začněme tedy u sebe a budou se dít zázraky:)

Zdroj: mahulen-tereza-kisir.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR::
107-7380440287/0100 s uvedením „Dar“ do zprávy pro příjemce.

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021