Ve starém systému se slaví ještě “pálení čarodějnic”, v novém systému se vracíme ke svátku ještě z tradic Keltů – zvaný “Beltine”. To, co budete slavit vy, je samozřejmě na vás, já se přikláním ke svátku “očistného ohně”, protože to vám přinese více, než pálení něčeho tak krásného, jako kouzelnice či čarodějnice:)

Ten tento den 30. 4. vám totiž očista pomůže k tomu, abyste v další den 1. 5. mohli již naplno nastoupit cestu lásky, tvoření a plození něčeho nového – lepšího.

A abychom mohli od května naplno zářit, zkusme si letos pomoci očistným ohněm. Zkuste se letos před zapálením ohně na chvíli zastavit a napsat si na papír, co všechno chcete ze svého života už pustit. Co již nepotřebujete, a chcete to opustit, propustit a nechat projít transformačním – očistným ohněm. Tento papírek si pak vezměte sebou k ohni a na chvíli se pak soustřeďte a prociťte srdcem, opuštění toho, co jste na papírek napsali, a hoďte ho s úlevou do ohně. Opustíte tak všechno to, co už vám neslouží.

Zapalování tohoto očistného ohně je pokračováním tradic starých více jak několik tisíc let, a nejspíše ještě déle. Svátkem Beltine začíná tzv. světlá polovina roku. Ta polovina roku, která je světlejší (více slunce), teplejší (přicházející léto), plodící a rodící (vše roste, pučí a plodí), prostě ta aktivní.

Je to noc kdybychom měli zpívat, tančit, radovat se, milovat se. Je to také doba očistných obřadů. Proto ta jedinečná možnost spálení všeho, co již nepotřebujeme.

Dříve se tyto ohně dělaly tak, že se starý polep vynesl z ohniště, které se důkladně očistilo, a až v čistém prostředí se vystavěla nová vatra. Důležité bylo, postavit dva ohně vedle sebe. Mladí je pak přeskakovali, ale hlavně se mezi ohni chodilo a tím se dotyční očišťovali. Mezi ohni a okolo nich se pak tancovalo, zpívalo, pilo, jedlo a radovalo se.

Tradic je mnoho, ale stejně nejdůležitější je, abyste si tento svátek užili podle sebe. Abyste ho vnímali jako něco posvátného, krásného a očistného. Abyste si jej užili se svými rodinami a přáteli. Abyste se radovali, a cítili odchod temnoty a začátek nového světla.

Čeká nás květen, tak krásné slovo, tak krásný měsíc, tak krásný čas. Je to čas, kdy všechno kvete, voní, pučí, roste, zelená se, ptáci zpívají, všude je živo a plno. A pro nás tento měsíc znamená se kochat, obdivovat, radovat, nastavovat se slunci, vánku i vůní vody. Prostě načerpávat pozitivní energii a tu posílat zase dál.

Jsme mocné bytosti právě díky tomu, kolik pozitivní energie – světla – dokážeme tvořit. Naše energie je to nejcennější, co máme, a proto nalaďme se na květen a začněme zářit.

Zdroj: mahulen-tereza-kisir.webnode.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png