Svatá vánoční noc, noc silvestrovská

datum 31. 12. 2019

Drazí, je svatá vánoční noc, noc silvestrovská, stojí jako svíce na přelomu starého a nového, kdy ještě je tma, ale už je slunce! Jako by i hvězdy musely pomáhat člověku slyšet Anděla, jak říká: „Neboj se“! Tak se dělo od počátků věků, tak děje se i teď. Představte si svět, ve kterém by se lidem plnila jejich z celého srdce upřímná přání duše. Takový svět by se mohl zdát jako utopie, ale takový svět je možný. Po takovém dychtíme, jak se zpívá v Rybově České mši vánoční: …uděl nám požehnání, …pokoj svatý … po němž všichni dychtíme…

Silvestrovská meditace, sedmá ze 13 svatých vánočních nocí, je chvílí, která se opakuje jen jednou v roce. Zvlášť rozhodující je to, co si předsevzeme v silvestrovské noci, kdy nás duchovní síly na několik okamžiků uvolňují do čisté volní svobody. Co si v tuto chvíli myslíme, je přijato nejvyššími hierarchiemi – a nese v sobě sílu uskutečnění. (Odtud pravděpodobně pramení tradice novoročních předsevzetí.)

Můžete se nechat vynést v meditaci do proudů svých přání a potřeb – a nahlédnete na obrazy celého roku.

ODKAZ na Youtobe meditaci: https://www.youtube.com/watch?v=tDru1Z4xuns

Tradice 31. prosinec

Ve dnech před Silvestrem mohou proběhnout přípravy na následující rok: tedy úklid, převléct povlečení, vytřít, vyprat a pozor – na Nový rok pak nesmí hospodyňkám zůstat prádlo na šňůře. Dle pověr by to přivolalo smrt někoho blízkého.

Stejně tak by se i smetí mělo mést do kouta, aby se nikdo nevymetl ven.

Tradice však byly různé region od regionu, protože na jiném území byly naopak domácí práce nežádoucí – např. věšení prádla mohlo symbolizovat pozdější oběšení...

Člen rodiny, který nejdéle vyspával, byl na Silvestra vystaven posměchu.

Silvestru se také říkalo „Babí den," protože po staveních chodily takzvané Ometačky – chudé ženy, které ometaly plotny, aby na ně nesedlo neštěstí a dobře hořely. Za to očekávaly almužnu nebo jídlo – chléb, klobásu, slaninu, ale třeba i pálenku.

Poslední noc v roce má mít magickou moc: co si vysníte, to by se mělo splnit. Zvykem bylo také jíst o půlnoci ovar a křen s jablky.
Snažte se dnes nic nerozbít ani neroztrhat.

Tradice silvestrovských veselic začala až po 2. světové válce. Do té doby totiž byly zábavy zakázané až do Tří králů.

Lunární souvislosti

Dnešní 7. sváteční den, (31. 12.) se měsíc ocitá podle lunárního kalendáře ve znamení Ryb, nesoucí energii toho, že všechno staré vážně a definitivně končí.

Je v přibývající fázi, takže to je nádherný obraz narůstání všeho nového, rodícího se, navíc otevírá nové brány ke královské náladě nového roku.

 

Nejen v souvislosti se silvestrovskými tradicemi, ale zejména s energií tohoto lunárního dne, se dnes projevují duchovní síly mocněji a silněji.

Znamení Ryb je spojeno s krční čakrou, takže nabízí velkou pozornost ke slovu, ale i k myšlence. Každé vyslovené slovo bude mít obrovskou moc. Věnujte prosím svou pozornost i životní síly kráse slova i myšlenek.

Rodí se NOVÉ.

Žádná bezmoc nebo bezvýchodnost vás nemusí zastavit v cestě, nenechte se takovým pocitem, kdyby se náhodou objevil, zastavit ani ovládnout.

Než lusknete prsty, bude vše nové a jiné.

Nicméně pro to, aby „nové“ mohlo vejít, je dost dobré to staré prostě vyhodit a novému uvolnit místo. Samozřejmě vás jako první napadnou věci, hmotné. To je přirozené. Ale nemusí se jednat jen o věci. Můžete také vypustit staré myšlenky (třeba na to, že vás něco štve, … že se vám něčeho nedostává, … že jste moc tlustí nebo příliš hubení, …že nejste dost krásní nebo chytří nebo schopní, …že máte málo toho nebo onoho, … nebo naopak že máte příliš něčeho jiného… že nevíte jak to či ono udělat …) Uvědomte si svoje myšlenky, které jsou omezující, ne-li zapáchající (fuj, ale nechám to slovo), a pomyslete na nové, na dobré myšlenky.

Definitivně končí PASTÝŘSKÉHO VÁNOČNÍHO OBDOBÍ. Nastává období KRÁLOVSKÉ – nesoucí zlatou korunu na hlavě jako symbol vysoké duchovní moudrosti.

Možná všichni vzpomínáte, jak se po Novém roce změní nálada – už není taková vánoční, betlémská, rozněžněná… začínají se nacházet mrtvolky vánočních stromečků, rozbíhá se pracovní proces, nálada je prostě jiná. Ale vánoční světlo stále září – jen se po člověku žádá jeho vědomé přijetí královské moudrosti – proto ustupuje do pozadí podvědomí (pastýřská nálada), aby se v člověku mohlo zrodit vědomé světlo a vědomá moudrost.

Kéž se tak děje.

V Silvestrovské meditaci nahlédnete v proudu MINULOSTI na uplynulý celý rok, takže nechte vážně vše nepotřebné odejít.

A v proudu BUDOUCNOSTI s plnou odvahou a důvěrou tvořte to nejlepší, co vás napadne.

Poznámky k meditaci

Při pohledu do proudu MINULOSTI nahlédnete na některé obrazy, které se vám vybaví. Ty, které se vám vybaví, ty jednoduše přijměte, přicházejí z vašeho vědomí i podvědomí.

Jakmile nahlédnete na celkový obraz a všimnete si okolního prostoru, zkuste si bděle UVĚDOMIT pozitivní a dobrou energii těch vašich životních činů
a pocitů, které jste prožili. Tuhle pozitivní energii nechejte vystoupat do okolního prostoru (kosmického vědomí) v podobě světelných paprsků. Zůstane po nich ve vesmíru stopa „dobrého“ a pozitivního rozhodnutí.

Možná pocítíte spojení s vaší minulostí v nějaké podobě (třeba jemný energetický paprsek) – ten můžete klidně přerušit, přetnout a nechat celkový obraz minulosti (na které už stejně nemůžete nic změnit) odplout úplně do pozadí, zmenšovat až do neviditelna. Nezmizí, ukotví se na své časové linii minulosti, ale pro vás přestane být starou nevědomou „pastí“ nebo obrazně řečeno nevědomým „EMOČNÍM diktátorem“, a vy můžete začít svobodně a vědomě tvořit novou budoucnost.

Celý proud MINULOSTI můžete nechat naplnit uzdravujícím proudem světla (můžete prostě vyslat vědomě do proudu minulosti kvantum léčivého světla).

Stejně tak i váš osobní časoprostor v proudu BUDOUCNOSTI nechejte zalít světlou, léčivou energií. Dovolte své intuici, aby tvořila volně a svobodně všechno, co vás napadne, protože to je ve vašem životě skutečně možné – jinak by vás to nenapadlo.

Přeji vám tedy šťastnou cestu a zrození krásných obrazů, přinášejících NADĚJI.

Přeji vám šťastný a svatý každý den i každou noc vašeho života.

Yvell

P.S. Kdybyste si ještě někdo přáli KRÁLOVSKÉ MEDITACE, které budou probíhat od Nového roku do Tří králů, napište mi.

© 2019 / 13 svatých vánočních nocí / Yvetta Ellerová / Yvell

www.yvellerova.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico