Střídáme staré za nové ...

datum 16. 6. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Saturn a Uran, kdo by na ně mohl zapomenout. Kontinuální téma letošního roku. Jejich vzájemná energie se kříží ve vyčerpávající páce, kdy se Saturn snaží udržet historicky podepřené a tradičně strukturované hodnoty zatímco Uran agituje pro radikální inovaci a kvantový skok vpřed. Díky skutečnosti, že se během roku 2021 potkávají opakovaně a dokud se definitivně neoddělí, jejich společná práce (a konflikt JE společným úkolem) není hotova, opakovaně se o nich zmiňujeme ve chvílích, kdy znovu naberou dech a opřou se jeden do druhého. Například právě teď. Saturn, konzervativní sám o sobě, je navíc toho času v retrograditě, o to víc zatíná zuby a snaží se upevnit ukotvení, utáhnout šrouby a udržet se ve svých pozicích. Uran, progresivní levičák, momentálně direktní a v plném rozběhu, to rve vpřed hlava nehlava.

Konflikt je tvrdou srážkou dvou nekompromisních, výrazně protichůdných sil a právě teď znovu vrcholí mezi 13°-14° Vodnáře a Býka (s ironicky pozvednutým obočím zdravím rovněž planety na týchž stupních Lva a Štíra)O čem to je ve vašem životě si snadno dohledáte. O čem je to ve veřejném prostoru? Nevím, trochu jsem vypadla z rytmu a v zájmu zachování duševního zdraví opět přestala sledovat zprávy, ale občas ke mně něco dolehne a není možné neslyšet narativ rozbíhající se předvolební kampaně. Ostatně, Saturn se obrací do přímého směru právě v termínu voleb (čistě na okraj, on se před volbami obrátí do retrogradity i Uran a tu svou radikalitu významně přibrzdí – dojde k tomu zřejmě v důsledku revolučního ústřelu značně přes čáru někdy za polovinou srpna, kdy se přibrzďující třaskavou energie Uranu začne koncentrovat před obratem, a to v situaci, kdy všechny statní planety hodily dávno zpátečku).

V tuto chvíli jen několik čas vymezujících poznámek. Tříštivá vazba mezi Uranem a Saturnem se poprvé objevuje na scéně počátkem roku 2021. Předchází jí velký humbuk na konci ledna a kvadrát zapadne přesně k datu 17.-18.2.2021, obě planety jsou v tomto případě direktní a v kontextu celkové gradující situace vyhlašují povinné nošení respirátoru místo roušek – progresivní krok restriktivního charakteru par excellence. Od tohoto okamžiku s přibývajícím jarem vazba Saturn – Uran poněkud slábne, ale zdaleka nemizí, pak brací a začíná znovu utahvat sevřeí. Je s námi, kam se vrtneme a my se pod neustálým tlakem z jedné či druhé strany snažíme najít rovnováhu mezi opatrností a hazardem, mezi strukturální stabilitou a krokem do neznáma, mezi omezením a svobodou, mezi strachem a akceptovaným rizikem, mezi tradicí a reformací, mezi ověřeným a experimentálním přístupem, mezi centralizovaným řízením a osobní odpovědností, … pomozte mi, však víte, co letos děláme celý rok! Je to náročná práce plná kolapsů a pádů, protože udržet rovnováhu na laně nad propastí skutečně vyžaduje totální soustředění, a to i v případě, že vám planety nepodrážejí nohy nečekanými výpady z boku … jenže to bychom se bavili o opozici (myslím té astrologické), nikoliv o kvadratuře …

Tak jo. Víme, o čem to je. Nepřekvapí nás, když se staré téma znovu vynoří a podtrhne nám koberec pod nohama. Pokud spadneme jak širocí, tak dlouzí, zvedat a jdeme dál, tohle není konec – grand finále nás čeká v prosinci.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě