http://jednej.cz/petition.php?id=2379

Genetické znečištění je mnohem vážnější hrozbou pro náš svět a naši zem, než je spalování geneticky modifikované kukuřice. Vědci vyzvali světové velmoci, aby přehodnotily budoucnost zemědělství a hledaly spíše trvalou udržitelnost než korporátní zisky. Žádáme vládu o zavedení národní značky „Bez GMO“ – GM-free.

Stovky evropských výrobců potravin (coop, Friesland Campina), maloobchodníků (Carrefour) a regionů nyní nabízí GM-free hovězí, vepřové, jehněčí, kuřecí, vejce, ryby a mléčné výrobky jako součást svých marketingových strategií zaměřených na témata jako jsou bezpečnost potravin, kvalitní zemědělství, biodiverzitu, férový obchod, trvalou udržitelnost a klimatické změny.

Tyto strategie jsou podpořeny národními značkami „Bez GMO“ a vládními omezeními v Rakousku, Itálii a Německu, k nim se ještě do konce roku přidá Francie. Prodej mléka bez GMO raketově vzrostl poté, co se označení v Německu začalo používat. Tisíce značkových výrobců v USA uplatňují podobné strategie.

Česká republika by měla podniknout podobné kroky s cílem, aby české výrobky bez označení propagujícího absenci GMO k odlišení domácí produkce, byly vyloučeny z globálního trhu. Snaha naší vlády má dávat jasný podnikatelský smysl a výhodu pro domácí zemědělský, potravinářský i turistický sektor.

Žádáme proto vládu ČR:

  • Zakažte pěstování všech geneticky upravených plodin (GMO) a zaveďte povinné označení pro potraviny, obsahující GMO, a to včetně masa, vajec, ryb, korýšů a mléčných výrobků pocházejících ze zvířat krmených krmivem obsahujícím GMO.
  • Vyhlaste Českou republiku jako zónu bez GMO. Propagujte konkurenční výhody Česka jako země bez GMO.
  • Zaveďte GM-Free logo a podpořte reklamní kampaň, podobně jako to udělalo Německo.

Tato petice má událost na Facebooku, do které můžete pozvat své přátele:https://www.facebook.com/events/539675449421441/

Tato petice má také webovou stránku: http://www.jyd.cz/news/vlado-ukaz-stopku-geneticky-upravenym-potravinam-v-cesku-/

Elektronickou petici je možné podepsat zde:
http://jednej.cz/petition.php?id=2379
Autor článku: jednej.cz

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě