Stockholmský syndrom fanoušků 3D

datum 18. 4. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Merkur už téměř v konjunkci se Sluncem, oba v Beranu, okamžitý vhled v myšlenkách, ve vyjadřování, v komunikaci, v organizaci. Schopnost cokoliv vyřídit a dohodnou v řádu sekund, protože bez váhání a bez zdržování. Koordinace je sice slabší, trochu bordel, chybovost vysoká, ale frčí to. Možnost přímého vyjádření všeho, co mě napadá a co mi právě teď běží hlavou, bez ohledu na cokoliv dalšího, ať už na jemnocit druhých, zvyklosti vyjadřování či standardně zažité mentální struktury. Na otázku odpovídáme čistě a jasně, naprosto jednoznačným ano nebo ne, na fráze typu "dovedu si představit" či "nevylučuji tuto možnost" dnes není nikdo zvědav. Navíc, sextilem se ke Slunci i Merkuru vztahuje Mars, rychlost typická pro Berana se ještě zvyšuje. Je to Mars v Blížencích, který rovněž akceleruje intelektové a organizační procesy. Energie dne je víc než svižná, pohotová, akční a dynamická. Tohle už je tryskový pohon, zběsilá linka volná asociace bez oslích můstků a vysvětlování. Sofinka právě začala psát číslice.
A skvělá zpráva, nikdo tím nestrádá! Užíváme si to, protože celé téhle dokonale propojené sestavy se účastní i Luna v Blížencích. To je ta, co vystrkuje psům a dětem hlavu z okýnka jedoucího auta a šťastně se zalyká pod návalem proudícího vzduchu. Užíváme si to, protože celé téhle dokonale propojené sestavy se účastní i Jupiter ve Vodnáři. Hlasatel otevřené mysli, věčný hledač smyslu a nositel naděje, který mává praporem svobody a nezávislosti i v situaci, kterou jiní považují za zasekanou past. Sečteno podtržen, tlak předchozích dní nás přinutil dojít až na hranu propasti a teď je tu volba. Aktuální konstelace nám dává křídla, stačí máchnout a letíme. Podmínkou je přenastavit software, to znamená vymazat program, který tvrdí, že lítat nelze. A protože s touhle ideou přichází Jupiter / Saturn ve Vodnáři, samozřejmě máme na výběr. Tu druhou možnost si asi umí představit každý. Volba je naše.

Pro mnohé z nás je přeprogramování nemyslitelné, ale pokud se chceme alespoň pokusit, dnes je ideální čas. Konstelace prozření, anebo, ať nejsem tak bombastická, civilním názvem se tomu říká třeba redefinice situace. Příležitost podívat se na věci, jež jsou nám důvěrně až otravně známé, z naprosto jiného úhlu pohledu. Ne z toho sousedova nebo kamarádčina, s těmi jsme jakž takž obeznámeni, byť nám mohou či nemusí sednout. Dneska uvidíme svůj svět z místa, o jehož existenci jsme neměli tušení. Z bodu, z nějž se naše celá realita ukáže být něčím naprosto jiným, než by nás kdy ve snu napadlo. Buďme otevřeni, cesta je připravena. A po ní už rovnou k ohlášeným turbulentním změnám.

Potřebujete-li tip, jak na to, ukážu vám, co dneska nakoplo a vyburcovalo mě: povídání Petra Horkého s Tomášem Sedláčkem (ale nebojte, i když se na to nekouknete, jiskra inspirace přijde odjinud). Nabízelo by se, že to bude o ekonomice, a možná trochu jo, ale v podstatě vlastně ne. O čem to je, to říct nedokážu, ani nevím, který moment zdůraznit, je jich tam tolik! V každém případě to pro mě byla od začátku do konce vtipná a zábavná přehlídka osvícení. Koukám na to tradičně u žehlení a celou dobu se chechtám a nadšeně přikyvuju, jako vždycky, když moje vlastní vířící a chaotické myšlenky někdo tak parádně srovná a zformuluje do smysluplného projevu. Ono je to vlastně i dost o tom bazálním kvadrátu mezi Saturnem ve Vodnáři (pravidla svobody) a Uranem v Býku (proměna 3D). A nejen to, úplně vidím, jak mi v hlavě právě teď raší nové, čerstvě zelené výhonky mého příštího smýšlení o takzvané realitě …

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico