Pravá láska je něco tak hlubokého a posilujícího, že si to neumíte představit, dokud to nezažijete. Láska je vyjádření energie – nikoliv něco, co vzniklo výměnou. Řekněte mi jednu věc: můžete milovat lidi, když se s nimi setkáte poprvé? Když pokládám tuto otázku, lidé mi často říkají – Ale já je ani neznám! Jak bych je mohl milovat? Přesně takhle uvažujete. Dovolte mi, abych vám řekl, že s trochou duševního porozumění a meditace si uvědomíte, že můžete milovat kohokoliv bez příčiny, bezdůvodně! Můžete milovat stromy u cesty. Můžete je pohladit a cítit tok energie od vás. Můžete milovat lidi, které budete míjet na silnici, aniž byste je znali. Láska je vlastně vaše skutečné bytí, ne destilovaná kvalita, kterou můžete mít.
Nic není dnes chápáno tak mylně, jako láska. Dnešní láska je spíš výměna. Když vám někdo říká něco hezkého, milujete ho. Zítra, pokud stejný člověk zaostává ve svých pozitivních vyjářeních, už ho tolik nemilujete, nebo ho pravděpodobně začnete nenávidět. Dokonce i váš celoživotní přítel, se kterým každý den chatujete na počítači, najednou už není tak blízký, když řekne něco, co neschvalujete. A kde je v tu chvíli vaše láska? Dočasně utrpěla! Jsou to jen hry, které hrajete. Hra, ve které se láska a nenávist střídají a vyměňují si prvenství. Ale tato dvojice láska-nenávist nemá s pravou láskou co dělat. To si prosím plně uvědomte. Je to prostě jen vaše reakce na osoby nebo situace, to je všechno. To je to, čemu říkáme láska. To není skutečná láska, ale subjektivní láska. To je celé.

Opravdová láska nezná objekt. Prostě je přítomná, ať už nějaký objekt má, nebo ne. Pravá láska je objektem sama o sobě. Nemá žádný „svůj“ objekt. Vy jste byli předmětem a stali jste se láskou, to je celé. Každý objekt, který s ní přijde do kontaktu, to cítí. Stejně tak, jako řeka přirozeně teče krajinou, a lidé si jí mohou užívat na různých místech, kde se k ní přiblíží. Opravdová láska vyzařuje z člověka a lidé kolem něj to cítí. V opravdové lásce není absolutně žádný prostor pro podmiňování. Energie ve vás by měla přetékat a vyjadřovat se jako láska. Pak se může stát, že zboříte i ty nejpevnější hranice vztahů a vyjádříte sami sebe jako nádhernou, milující bytost!

Pro objevení kvality svého bytí, kterou je láska, můžete udělat dvě věci. První věc je opakovaně poslouchat slova jako tato, aby ve vás vytvořily přesvědčení o skutečné lásce. Tímto způsobem se ve vás vytváří prostor pro proces transformace. Druhá věc je meditovat, aby se transformace mohla začít odehrávat. Stačí, když pochopíte tuhle jednu věc. Když jste schopni milovat bez důvodu, budete expandovat jako za žádných jiných okolností. Váš svět se náhle bude zdát větší, než život. Bude to extatické. Stanete se zdrojem energie pro sebe i pro ostatní. Budete tak přeplněni, že energie ve vás se zákonitě dotkne ostatních. Neexistuje žádný jiný způsob. Ostatní k vám budou přirozeně přitahováni.

Sri Nithyananda Swami

Zdroj: www.novoucestou.cz

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png