Zdroj: Pixabay.com

Kdybychom nežili stále dokola příběhy vlastní minulosti, které se staly, možná bychom lépe dovedli vnímat prostou přítomnost a možnosti tvoření. Nalaďte se na prosté teď a opusťte aspoň na chvíli sféru minulosti.

Doba čtení

Cesty k sobě


A pak si řekni „stalo se“. Řekni si sama sobě tak jednoduchou věc. Co chceš dělat s tím, co se stalo? Nic. Nic se s tím už nedá dělat. Dá se dělat jenom s tím, co je. A kde je pak smutek nad tím, co se stalo? Chceš si nechat utíkat radost z toho, co právě je? Chceš smutnit nad tím, co už není? Nepřipadá ti právě toto smutné? Je to legrační. Tak sama sebe nalaď. Slyšíš? Je to celé o tom, jak sama sebe naladíš, do jaké nálady.

Užít si svoji náladu je právě to velmi jednoduché. Kdo jiný to za tebe udělá? Kdo jiný ví, jakou máš náladu? Mnozí ji cítí, když cítí sebe i tebe. Mnozí si myslí, že ví, jakou máš náladu. Ale vědí to skutečně? Až do jádra svých buněk, tak jako svou náladu cítíš ty? Každý cítí svoji náladu do jádra svých buněk. Jádra buněk tak vysílají signály pro vyšší soustavu porozumění a ta řídí tvoje chování. Centrum nálady vyhodnotí, jaké chování je pro tebe dobré a jaké chování ti přinese zkušenosti přiměřeně tvé náladě. Slyšíš jak chrastí klíče porozumění? Jak zvoní zvonky radosti, že už konečně?

Že už konečně píšeš o tom, co cítíš? Že už konečně rozumíš tomu, co píšeš? Že už konečně nehledáš nic jiného, než to, co právě je? Už konečně jsi na začátku, Janičko. Že jsi už konečně oprášila staré nápady a konečně vidíš, že jsou nové. Víš, to, co se stalo a slouží tobě, je stále nové. To přijmi a ostatnímu řekni „stalo se“. I co se stalo, je součástí tvých zkušeností, ale jen ve své esenci. Není nutné se vracet k celému příběhu okolo. Až toto pochopíš, přestaneš se zabývat příběhy a začneš žít esence. Vždyť příběhy jen následují tvé nálady. Nic jiného totiž ani neumí. Ty ano.

Autorka: Jana Králová

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě