Stalo se

datum 15. 7. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Kdybychom nežili stále dokola příběhy vlastní minulosti, které se staly, možná bychom lépe dovedli vnímat prostou přítomnost a možnosti tvoření. Nalaďte se na prosté teď a opusťte aspoň na chvíli sféru minulosti.

Doba čtení

Cesty k sobě


A pak si řekni „stalo se“. Řekni si sama sobě tak jednoduchou věc. Co chceš dělat s tím, co se stalo? Nic. Nic se s tím už nedá dělat. Dá se dělat jenom s tím, co je. A kde je pak smutek nad tím, co se stalo? Chceš si nechat utíkat radost z toho, co právě je? Chceš smutnit nad tím, co už není? Nepřipadá ti právě toto smutné? Je to legrační. Tak sama sebe nalaď. Slyšíš? Je to celé o tom, jak sama sebe naladíš, do jaké nálady.

Užít si svoji náladu je právě to velmi jednoduché. Kdo jiný to za tebe udělá? Kdo jiný ví, jakou máš náladu? Mnozí ji cítí, když cítí sebe i tebe. Mnozí si myslí, že ví, jakou máš náladu. Ale vědí to skutečně? Až do jádra svých buněk, tak jako svou náladu cítíš ty? Každý cítí svoji náladu do jádra svých buněk. Jádra buněk tak vysílají signály pro vyšší soustavu porozumění a ta řídí tvoje chování. Centrum nálady vyhodnotí, jaké chování je pro tebe dobré a jaké chování ti přinese zkušenosti přiměřeně tvé náladě. Slyšíš jak chrastí klíče porozumění? Jak zvoní zvonky radosti, že už konečně?

Že už konečně píšeš o tom, co cítíš? Že už konečně rozumíš tomu, co píšeš? Že už konečně nehledáš nic jiného, než to, co právě je? Už konečně jsi na začátku, Janičko. Že jsi už konečně oprášila staré nápady a konečně vidíš, že jsou nové. Víš, to, co se stalo a slouží tobě, je stále nové. To přijmi a ostatnímu řekni „stalo se“. I co se stalo, je součástí tvých zkušeností, ale jen ve své esenci. Není nutné se vracet k celému příběhu okolo. Až toto pochopíš, přestaneš se zabývat příběhy a začneš žít esence. Vždyť příběhy jen následují tvé nálady. Nic jiného totiž ani neumí. Ty ano.

Autorka: Jana Králová

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico