Stagnace není stagnace, ale součást vývoje

datum 14. 7. 2022

K tomuto článku mě inspiroval jeden muž na Tréninku mysli. Ten muž velmi chtěl se neustále někam posouvat, ať už vnějškově dosahovat nejrůznější úspěchy anebo vnitřně. A děsila ho představa, že by se už odteď nikam vnějškově neposouval a ani v oblasti vnitřního rozvoje nějak nerozvíjel. Představa, že už jakoby bude stát na místě po zbytek života, ho děsila a dělal vše proto, aby se to nestalo. Hlavně ať tato varianta v tom tématu nenastane.

Co daný muž činil? Odpor jak prase. A ten si taky někde a někdy sklidí ve hmotě. Proč to byl odpor? Odporoval jedné variantě z těch neomezených variant, které neustále lítají ve vzduchu, a sice variantě, že by se už nijak nerozvíjel a nepostupoval kupředu. A když odporujeme některé z variant, činíme odpor = vysíláme negaci a tu si taky někde sklidíme. My nemáme odporovat žádné variantě z těch neomezených možností variant – my nemáme odporovat životu. A pak se dějí zázraky. A právě toto trénujeme na Tréninku mysli.

Avšak pozor! Já tu mluvím o přijetí uvnitř sebe, ne o tom, že nebudete konat tělem. Vůbec. Ale ve stavu skutečného přijetí všeho, konáte naprosto v síle, naprosto konstruktivně a láskyplně, byť třeba i někdy velmi rázně. Zkrátka využíváte v té situaci plně svůj potenciál.

Vedle toho mě tím daný muž připomněl jednu věc, kterou tu ještě rozeberu, a sice stagnaci jako takovou.

Mnozí lidé mají pocit, že když se z pohledu člověka nevyvíjí, nepostupují dopředu, tak jak si představují, nebo že by chtěli být jinde, ale nejsou schopni udělat krok, že stagnují a hlavně, že je to špatně.

A já vám povím, že ne! Nestagnují. Povím vám takové tajemství. Není možné stagnovat. Neustále se vyvíjíte a postupujete kupředu, byť to zrovna dle vašich životních okolností nevypadá. A víte proč si to myslím?

Celý váš život je jen o tom, že přes různé situace, často velmi nepříjemné, vy kousek po kousku zvyšujete svoji přítomnost v těle – zvyšujete ve vašem těle přítomnost Vědomí oproti odporu (egu). A ty nepříjemnosti často z pohledu člověka vypadají jako krok zpět, jako neúspěch a tedy žádný posun nebo jako stagnace. Ale ve skutečnosti přesně tuto zkušenost potřebujete, jelikož díky ní se posouváte. Takže nikdy nestojíte na místě, nikdy nestagnujete. Není to možné! A to i kdybyste se v něčem plácali moře let, jelikož přesně to plácání se na místě ty dlouhé roky bylo ve vašem plánu, abyste se díky tomu posunuli a bez toho by to nešlo.

To, že stagnujete, tak hodnotíte na základě toho, co vidíte ve hmotě – co vidíte očima, slyšíte ušima, na základě srovnávání s jinými atd. Jenomže každý jeden z nás procházíme jiným příběhem – máme jiný plán. A můžete se spolehnout, že to, co v životě tady a teď máte, tak to máte tady a teď proto, že to máte v tomto čase přesně v plánu a přesně to odpovídá příčinně a důsledku. Kdybyste to neměli v plánu tady a teď, tak kdybyste se na hlavu stavěli, ve hmotě to tady a teď mít nebudete. Všechno je dokonalé. Všechno se děje dokonale.

A tedy pokud se nemůžete z něčeho pohnout, stále se cyklíte a i máte pocit, že byste měli být jinde, tak toto všechno žijete a prožíváte, protože to máte v plánu. Je to dokonalé! Ale vy, jelikož spíte, tak se tím trápíte a jste nespokojení atd., což je další projev ega, který se vám někdy zhmotní.

Takže i ta z pohledu lidského stagnace je součástí plánu, jinak by se nemohla dít. A vedle toho to žádná stagnace není. Nemůže být. Jelikož každý jeden z nás, život po životě se neustále vyvíjíme. Ve smyslu, že v nás život po životě vzrůstá Vědomí toho, kým jsme. A to Vědomí v nás vzrůstá každým střetnutím se s něčím pro nás nepříjemným (= s tím zhmotněným odporem). Takže i pro oči viděná stagnace může být pro někoho zhmotněný jeho vlastní odpor, pokud mu ta stagnace vadí, a sice odpor v podobě například strachu ze selhání, strachu z nepřijetí, strachu z toho, že nebudu dokonalej, schopnej atd. Ale právě přesně tuto zkušenost daný člověk potřebuje, protože ho posouvá.

Více o tom na Tréninku mysli nebo v Klubové sekci.

S láskou Peťa

Zdroj: www.jinypristup.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico