Tuto sobotu  se sedm a půl tisíce lidí z 27 zemí světa (z toho 250 z České republiky) se spojilo v jeden dlouhý, osmikilometrový lidský řetěz v rámci jedné z největších mezinárodních akcí Greenpeace. Na německo – polské hranici jsme se tak společně postavili za všechny obyvatele obcí, jimž hrozí zbourání kvůli těžbě uhlí.

 

Uhlí je nejšpinavějším zdrojem energie, a proto jsme se zapojili i my. Podobnému problému totiž čelí mnoho lidí ze severních Čech i dalších míst v Evropě. I kvůli tomu byla akce mezinárodní a jejím cílem bylo vyslat jasný vzkaz: „Chceme budoucnost bez uhlí!“

Tisíce lidí z mnoha zemí světa se společně postavily za dobrou věc a propojily dvě obce Kerkwitz (v Německu) a Grabice (v Polsku). Těmto obcím hrozí zbourání a více než 6 000 lidem vystěhování a demolice jejich domovů.

Sama jsem se akce zúčastnila a byl to opravdu strhující zážitek. Atmosféra byla úžasná a dlouho jsem se nesetkala s vlnou tak pozitivní energie. Především místní lidé neskrývali nadšení z tak mohutné podpory, které se jim dostalo.

Přípravy byly často náročné, a protože jsem patřila mezi ty, kdo měl organizaci české výpravy na starost, byla jsem velmi hrdá na to, že i lidé z České republiky se zúčastnili v tak hojném počtu.

Podívejte se na video a fotogalerii z akce, které jsme pro Vás připravili, abychom Vám přiblížili skvělou náladu účastníků i to, jak to všechno bylo.

S přátelským pozdravem,

Zdeňka Soukupová

Koordinátorka lidského řetězu

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě