Tuto sobotu  se sedm a půl tisíce lidí z 27 zemí světa (z toho 250 z České republiky) se spojilo v jeden dlouhý, osmikilometrový lidský řetěz v rámci jedné z největších mezinárodních akcí Greenpeace. Na německo – polské hranici jsme se tak společně postavili za všechny obyvatele obcí, jimž hrozí zbourání kvůli těžbě uhlí.

 

Uhlí je nejšpinavějším zdrojem energie, a proto jsme se zapojili i my. Podobnému problému totiž čelí mnoho lidí ze severních Čech i dalších míst v Evropě. I kvůli tomu byla akce mezinárodní a jejím cílem bylo vyslat jasný vzkaz: „Chceme budoucnost bez uhlí!“

Tisíce lidí z mnoha zemí světa se společně postavily za dobrou věc a propojily dvě obce Kerkwitz (v Německu) a Grabice (v Polsku). Těmto obcím hrozí zbourání a více než 6 000 lidem vystěhování a demolice jejich domovů.

Sama jsem se akce zúčastnila a byl to opravdu strhující zážitek. Atmosféra byla úžasná a dlouho jsem se nesetkala s vlnou tak pozitivní energie. Především místní lidé neskrývali nadšení z tak mohutné podpory, které se jim dostalo.

Přípravy byly často náročné, a protože jsem patřila mezi ty, kdo měl organizaci české výpravy na starost, byla jsem velmi hrdá na to, že i lidé z České republiky se zúčastnili v tak hojném počtu.

Podívejte se na video a fotogalerii z akce, které jsme pro Vás připravili, abychom Vám přiblížili skvělou náladu účastníků i to, jak to všechno bylo.

S přátelským pozdravem,

Zdeňka Soukupová

Koordinátorka lidského řetězu

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png