Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnil video zachycující masivní erupci na Slunci, k níž došlo 19. prosince. Jednalo se o erupci třídy X, což je označení pro nejvyšší intenzitu, uvedl úřad na svém webu.
Další erupce budou následovat v nejbližších dnech.

ODKAZ NA VIDEO: http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=357250&sznu=V4qHbDU9rtMgSQC5

 

Aktuální fotografie polární záře (světelných částic ze slunce): http://spaceweathergallery.com/aurora_gallery.html

 

Každý den dopadá na Zemi sprška neutronů kosmických částic ze vzdáleného vesmíru avšak 21.12. došlo k takzvanému vesmírnému čištění kdy došlo rapidnímu poklesu a sluneční vítr vymetl oblast okolo Země.

Více níže

SUDDEN DECREASE IN COSMIC RAYS: Every day, Earth is bombarded by galactic cosmic rays–subatomic particles accelerated to high energies by distant supernovas, stellar flares, and other explosions. On Dec. 21st, ground-basedneutron monitors detected a sudden decrease in this cosmic radiation:

What happened? Over a 48-hour period beginning on Dec. 21st, a series of three CMEs passed by Earth, sweeping aside many of the cosmic rays that would normally bombard our planet. The clearing action of the CMEs produced some of the lowest radiation levels of the current solar cycle. Events like this (called “Forbush Decreases”) are of considerable interest to anyone who flies on a plane. Airline passengers, pilots, and flight attendants all absorb cosmic rays during their travels at altitudes above ~20,000 feet.

Zdroj: http://spaceweather.com/

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png