Foto: Julia Petrenko/greenpeace, Reuters

Od začátku roku shořelo v Rusku více než čtyři a půl milionu hektarů lesa

Ruští hasiči a dobrovolníci na Sibiři bojují s rozsáhlými lesními požáry. Za poslední den se jich podařilo uhasit téměř čtvrtinu, přesto lesy nadále hoří na 28 tisících hektarech. Jen od začátku roku shořelo podle organizace Greenpeace v Rusku přes 4,6 milionu hektarů lesů.

Video ZDE

V oblasti Chanty-Mansijsku bylo v pondělí devatenáct aktivních požárů na 7600 hektarech. Podle úřadů ale plameny zatím neohrožují obyvatele ani infrastrukturu regionu.

Hasičům a dobrovolníkům v boji s požáry nepomáhá ani počasí. Ještě minulý měsíc panovaly na Sibiři teploty kolem 38 stupňů Celsia a foukal silný vítr. Poslední dny sice teploty klesly, ale deště, který by pomohl s hašením, zůstává poskrovnu.

Podle meteorologů se navíc vysoké teploty ještě vrátí, a dokonce by měly být rekordní.

Šířící se plameny na Sibiři také přispívají k rychlému tání permafrostu. Vzrůstají tak obavy ohledně možného dopadu požárů na změnu globálních klimatických podmínek.

Zdroj: www.novinky.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě