Zachraňme naše národní parky, které senátoři navrhli zničit. Zanedlouho budou o novele znovu rozhodovat poslanci. Připomeňme jim, že si lidé přejí více divoké přírody.

vitr Ústecký kraj se definitivně odkloní od uhlí. Dokládá to nová vládní strategie pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj. Jde o další potvrzení, že pro rozvoj krajů je nutné opustit těžbu uhlí a přejít k moderní ekonomice, snižování sociálních rozdílů a lepšímu životnímu prostředí. Na strategický rámec má nyní podle vládního rozhodnutí navazovat vytvoření plánu konkrétních kroků.
kocka_divoka V Pošumaví se pravděpodobně vyskytuje kočka divoká, objevuje se na záběrech z fotopastí našich Rysích hlídek. Kočka divoká patří mezi druhy, které byly ještě zhruba v polovině 18. století běžným obyvatelem našich lesů. Z naší krajiny vymizela nejen proto, že výrazně ubylo přirozených pralesovitých porostů, ale i kvůli systematickému pronásledování člověkem. Podpořte prosím návrat kočky divoké do české přírody.
ovzdusi Chybí nám opatření pro zlepšení kvality ovzduší, které by snížilo smog na Ostravsku a v dalších místech republiky. Vláda ale stále otálí s antifosilním zákonem, který by vzduch i ekonomiku výrazně ozdravil. Hlavní podíl viny na znečištění ovzduší nese závislost na fosilních palivech a plýtvání energií. Přečtěte si více o aktuální smogové situaci.
voda Protipovodňovou ochranu na řece Bečvě podle odborníků dostatečně zajistí boční suchý poldr, který při záplavách zadrží zhruba stejné množství vody jako plánovaná přehrada Skalička. Nebude mít přitom negativní dopad na životní prostředí i život v tomto vodním toku. Ve prospěch poldru se vyslovil i náš přední geomorfolog a děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity docent Jan Hradecký.
Jiří Koželouh – Hnutí DUHA
Údolní 567/33
60200 Brno

 

© 2017 Hnutí DUHA

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png