Saturn ve Vodnáři

views 2 194 datum 25. 12. 2020
Zdroj: Pixabay.com
17.12.v 6h04 vstupuje Saturn na necelé tři roky do vzdušného znamení Vodnáře. Během uplynulých tří let, kdy se Saturn pohyboval skrze zemské znamení Kozoroha se mění Saturnská oblast "učení". Z těžké země se dostáváme do lehkého vzduchu. Z hmoty se dostáváme do oblasti vzduchu, jež je oblastí idejí, myšlenek a komunikace.
Vodnář přináší témata jako jsou svoboda, tolerance, odlišnost, originalita, spolupráce. Vodnář je přátelské znamení, jež rádo spolupracuje s druhými - Saturn se však ve skupině lidí nemusí cítit zrovna dobře, zesiluje se zde Vodnářský rys "nikam nezapadám, nikdo mě nechápe". Ale právě ve skupině odlišných jedinců se můžeme neučit (o sobě sama) nejvíce. Cesta k harmonické spolupráci s druhými jde od přijetí a pochopení vlastní individuality a originality. Pokud jsem si vědom/a své individuality, a jedinečnosti, nikoho nekopíruji a nemám zábrany svůj vlastní potenciál a talent nabídnout druhým a také se nebojím, že se ve skupině "ztratím", protože důvěřuji v sebe sama.
Další téma jež se otevírá je tolerance. Nevyvinutý či zablokovaný Vodnář je schopen být silně fanatický, protože neumí pracovat s emocemi. Vodnář jež důvěřuje v sebe i ve své emoce (i když je občas moc nechápe) uznává že se od ostatních lidí liší a také je tolerantní vůči odlišnosti druhých a akceptuje i jejich odlišné názory.
Téma svobody je podstata Vodnáře - Saturn přináší hranice. Kde bude mít naše svoboda hranice si určujeme my sami - když se neobáváme být zodpovědní za svůj život a jsme samostatní, umíme být i svobodní a nepotřebujeme aby za nás někdo rozhodoval, protože si za sebe rozhodujeme sami. Pokud máme strach z vlastních rozhodnutí, stavíme se do pozice dítěte, které potřebuje "vedení" a jsme přístupni tomu, aby nás někdo ovládal, aby nám určoval co smíme a co nesmíme - to je přesně to, co se typickému Vodnáři naprosto příčí, takže v této době bychom měli pracovat na tom,abychom "dospěli" a vzali svůj život do vlastních rukou.
Vodnář touží po pokroku - ve svém vlastním životě i v životě společnosti jako takové. Vládce Vodnáře - Uran - se momentálně nachází v zemském znamení Býka, jež je vůči Vodnáři v napěťovém a dynamickém aspektu nazvaném kvadratura. Jak Vodnář touží po svobodě a pokroku, tak Býk touží po jistotě a nesnáší změny. Změny jsou však nezbytné a budou to cítit jak ti, kteří po změnách touží tak i ti jež se změn obávají. Jakým způsobem se změny uskuteční je na nás - na tom jak dalece jsme schopni se domluvit a vzájemně se tolerovat. Změny jsou však ve vývoji jak jedince tak společnosti nezbytné, a protože je Vodnář pevné znamení, od záměru "osvobodit se, přinést vývoj" ho nic neodradí. Když to nepůjde po dobrém, půjde to i po zlém a Vodnář se uchýlí k radikálnějším krokům. Jelikož získává Saturn ve Vodnáři v roce 2021 harmonický a podpůrný aspekt od Chirona v Beranu, pevně věřím že najdeme způsob jak vše vyřešit pokojnou cestou. Protože podstata Chirona je léčit a nastolovat rovnováhu.
Saturn stabilizuje a ukotvuje - vyžaduje pořádek, zodpovědnost, smysl pro povinnost. Svoboda jde ruku v ruce se zodpovědností. Úklid a stabilizace života "v novém" Vodnářském světě se bude týkat nás všech, ale samozřejmě nejvíce ho pocítí Vodnáři, a také ti co se narodili ve znamení (či zde mají osobní planety) Lva, Býka a Štíra (obzvláště když máte planety na prvních deseti stupních těchto pevných znameních). Pomoc stabilizovat a zorganizovat život přijde pro další dvě vzdušná znamení - Váhy a Blížence a do určité míry i pro Berany a Střelce. Saturn je vládce znamení Kozoroha a těm by nyní měli proudit pozitivní Vodnářské změny do života.
Pokud znáte svůj horoskop narození podívejte se v jakém domě máte znamení Vodnáře - skrze tuto oblast bude Saturn procházet a zde budeme sklízet plody našeho úsilí a budeme zde věci ukotvovat a stabilizovat. Práce zde půjde pomalu ale zato kvalitně.
Přání Vodnáře je žít v přátelském, svobodném, tolerantním světě, který je přístupný alternativním řešením situací, hledá nové a originální cesty rozvoje a vývoje. Přeji nám všem, abychom se touto cestou vývoji vydali....
 
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021