Samé převratné to události! Planeta Saturn konečně po dvou a půl letech se přesouvá do dalšího znamení. Mistr zkoušek a stavitel mostů se posouvá ze Štíra, kde působil opravdu silně, do Střelce, kde nás snad s ním čeká lehčí úděl.

Můžu se klidně zeptat, máte Saturn jako oblíbenou planetu? Dostanu asi více záporných než kladných odpovědí. Skutečně, Saturn je jakýmsi vesmírným kontrolním orgánem. To, co není v našich životech adekvátní, přiměřené a řádně prokázané, neprojde dále.

Dva a půl roku jsme byli prověřováni v tom, co myslíme vážně a doopravdy. Zkoušeli jsme různé finty jako okliky, odklady, přelézání, kolektivní sdružování, skrývání, ale saturnský princip nejde obelhat. Co nemělo pevné základy, tam, kde jsme si něco nalhávali, tam nám to v životě nefungovalo. Nepříjemnosti subjektivně s tímto procesem vnímané jsme často vnímali jako zlovůli či trest. Ve skutečnosti šlo nejčastěji o důsledek nesprávné činnosti. Sami jsme měli tedy za úkol přijít na to ne kterak změnit svůj způsob chování, ale způsob myšlení v jednotlivých oblastech našich životů.

S přestupem do Střelce se uvolní sevření, které mnozí z nás v minulé době cítili. Na druhou stranu nebude už tak snadné se vypořádat a udělat čistku v něčem, co je jinak hluboko skryté v nás, lidech, podstatě věcí. V následujících dvou a půl letech (Saturn se ještě kolem poloviny roku do Štíra na několik týdnů vrátí) se budeme učit vědět, co chceme, budeme poznávat, co vše si můžeme dovolit a které kroky dás dovedou tam, kam nutně potřebujeme dojít. Budeme více diskutovat, možná střízlivěji argumentovat, obhajovat své pohledy na svět a dávat najevo, kdo jsme a co představujeme. Tedy více energie, více působení navenek, více pohyblivosti v myšleních i aktivitách. Na druhou stranu bude potřeba být víc ve střehu a umět rychleji a správně reagovat.

Ondřej Habr

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png