Zdroj: Pixabay.com
Luna v Rybách, něžná a univerzálně soucitná. Luna s Neptunem, povýšená do sfér vesmírné lásky. Luna hluboko ponořená v moři pocitů, nesmírně silná v empatickém nacítění a zároveň zmítaná emočními poryvy. Kvadrátem k ní se vztahuje Merkur, toho času ve formě a na domácím poli v Blížencích, urputný a důsledný v retrograditě. Merkur, který nás nutí přezkoumat a pro sebe (i pro druhé, ale to není podstatné) vysvětlit a obhájit důvody svých názorů, přesvědčení a řešení. Konflikt rozumu s citem a vnitřní rozpolcenost na velmi živé téma (*). Luna je samozřejmě jen chvilkovou záležitostí, katalyzátorem a za pár hodin bude pryč, ale Neptun zůstává a Merkur bude bloudit v mlze a potácet se v neuchopitelné, nepojmenovatelné nejistotě ještě dobře dva tři dny. A samozřejmě, tahle atropinová vazba ještě zesiluje účinky retrogradity Merkuru a uvádí centrální mozek lidstva do naprosté paralýzy. V myšlenkách ulpíváme, v řeči zabíháme a v situacích, jež s rodí bez příčiny a mizí beze stop, se točíme v kruzích. Nechápu, nerozumím, nevidím, nepamatuji se, zapomínám, ztrácím se a nevím, kudy kam … je to až k pláči anebo nasrání, přijde na to …
Co uděláme, jak si poradíme a kam se vydáme, záleží samozřejmě na aktuální situaci jednoho každého z nás, i na tom, jestli jsme povahou spíše racionálního či intuitivního založení. Nechci fandit jedné či druhé straně a vznášet jakákoliv univerzální doporučení. Ideální by bylo najít zlatou střední cestu a vydat se po ní, ale udržet pozornost a rovnováhu je v konstelaci tohoto kvadrátu prakticky nemožné (**). Balancujeme na laně nad propastí – ale klidně stačí guma natažená metr nad zemí mezi švestkama na zahradě – a pokud si nechceme nabít čumák, musíme se rozhodnout. Neexistuje správná odpověď A nebo B. Půjdeme tam, kde se cítíme líp. Počkat! Cítíme? Ano. Takže vítězným týmem je dvojice Luna + Neptun? Ne nutně. Klidně se může stát, že se intuitivně cítíme líp v náručí logických argumentů a s racionální oporou v zádech. A je to tak v pořádku.

Žádný strachy, že to spleteme, neexistuje chybná volba. Ať se naše názory kymácejí sebevíc, náš krok je překvapivě pevný a rozhodnutí správné. Vede nás Slunce, v léčivém sextilu k Chironu v Beranu, sice rozstřelené v Blížencích, ale spolehlivě ukotvené Saturnem ve Vodnáři a těsně spojené s osudovým ukazatelem správného směru, se severním lunárním uzlem. A konec konců, tohle není žádná definitiva. I kdybychom se v tom tentokrát ztratili, on tudy Merkur půjde ještě jednou a všechny naš vnitřní zmatky znovu vytáhne … a pak se uvidí. A naopak, máte-li pocit, že jste cestu našli a chce si ji poznačit, vzpomeňte na Jeníčka s Mařenkou a zvolte něco trvanlivějšího než drobky chleba. Anebo se na to vykašlete úplně, Neptun stejně žádným pevně vytýčeným trasám nefandí a příště nás zase přečůrá …

(*) Jen během dnešní noci jsem zachytila dvojí SOS volání a prosbu o akutní pomoc od kamarádů i klientů a sama – přiznávám – jednu SOS světlici vystřelila – děkuju, Adélko.

(**) V tuto chvíli jsem otvírám youtube a hledám ilustrační video, mám poměrně přesnou představu (test střízlivosti prováděný dopravní hlídkou), ale jeden klip vede k druhému a najednou koukám, nemám nic, ale už tu surfuju dvacet minut místo abych vypravovala dítě do školky … a to je přesně jeden ze špinavých triků tohoto kvadrátu, bacha na něj!


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě