12 důvodů, proč většina mužů nezvládá život po boku žen se silnou empatií

datum 5. 9. 2019

Všimli jste si už někdy, že pro ženu se silně vyvinutou schopností empatie je mimořádně náročné najít si lásku?

Někdy se zdá, jako kdyby neexistoval žádný vhodný partner, který by zvládal společný život po boku této ženy. A bohužel, většina žen se silnou empatií toto své neštěstí v lásce nenese zrovna nejlépe.

Být v intimním vztahu s empatickou osobou umí být velice náročné. Z uvedeného mimo jiné vyplývá, že pokud vnímáte svůj vzájemný vztah s otevřenou myslí a jste ochotni pro něj něco obětovat, je velká šance, že vztah s empatickou ženou se vám nakonec povede.

Empatické osoby touží dávat lásku a také být milovány. Uvědomují si, jaká síla se skrývá ve skutečných a upřímných vztazích a po většinu času tyto vztahy i vyhledávají, ačkoli si to ne vždy uvědomují.

Níže si povíme o několika důvodech, proč se může náš vztah s empatickou osobou občas dostat do značných komplikací.

Pro mnohé čtenáře tyto důvody nebudou asi nic zvláštního, ale pokud jste ve vztahu s empatickou osobou, tyto důvody budete pociťovat desetinásobně.

Když je něčeho příliš mnoho, může se to zvrhnout v nedobrou věc – jelikož jsou empatičtí lidé někdy přeplněni emocemi, napětí ve vztahu se může moc rychle vystupňovat.

12 důvodů, proč je pro mnohé muže těžké zůstat ve vztahu s jejich empatickou partnerkou

1. Ženy se silnou empatií jsou neústupnější než jiné ženy

Ženy se silnou empatií se jen tak nevzdávají. Pokud jednou něco chtějí nebo na něčem trvají, neodejdou, pokud se jich představa neuskuteční.

Vždy si dají záležet na tom, aby vše bylo tak, jak má být. Někteří muži se s tím nebudou umět vyrovnat, protože oni chtějí být ti, kteří budou o věcech rozhodovat.

2. Empatické ženy mohou mít ve vztahu problém se skutečnou intimitou

Empatická žena nejednou zažije až příliš mnoho nedobrých vztahů. To ji často může poznamenat v tom směru, že si kolem sebe vybuduje silný obranný štít, za kterým se až přehnaně úzkostlivě schovává.

Tento její nepřiměřeně silný obranný štít ještě netřeba vnímat jako důvod k ukončení vztahu. Pokud jí partner nedokáže pomoci překonat její přehnanou ostražitost, k rozpadu vztahu nakonec může dojít.

Empatické ženy zkrátka nejsou tak otevřené, jak by mohly být, ale pokud se vztah po jiných stránkách vyvíjí dobře, časem se odváží a svému partnerovi se otevřou mnohem více.

3. Empatická žena klade velký důraz na důslednost

Empatická žena nestrpí žádnou nedůslednost. Bude vždy trvat na tom, abychom byli u něj a dělali to, co jsme přislíbili, že uděláme.

Tato žena nám nedá klid, dokud do puntíku nesplníme to, co jsme ji slíbili.

4. Empatické ženy mají vůči všemu přirozenou míru skepse

Empatické ženy se nikdy nesmíří s obyčejným či běžným vysvětlením věcí. Všechno má pro ně hlubší význam. Všechno zkoumají, na všechno se vyptávají.

A jejich partneři to někdy nezvládají. Pokud je empatická žena ve vztahu s někým, kdo si žádné otázky neklade, je moc pravděpodobné, že v tomto vztahu dojde k problémům.

5. Empatické ženy bývají samostatnější a nezávislejší než jiné ženy

Empatické ženy od svých mužů vůbec neočekávají, že by měli něco dělat za ně. Tyto ženy ve všem spoléhají pouze na sebe.

Ve srovnání s většinou lidí jsou samostatnější, což může u jejich mužů vést k pocitům nepotřebnosti.

6. Život po boku empatické ženy se řídí heslem „Všechno nebo nic“.

Ženy se silně vyvinutou empatií nebudou s někým, kdo do jejich vzájemného vztahu nevkládá potřebné úsilí a energii.

Empatická žena rychle vycítí, jakou důležitost přikládá jejich společnému vztahu její partner. Z jejího pohledu je partner ve vztahu s ní buď úplně nebo vůbec – neexistuje nic mezi tím.

7. Empatické ženy bývají až příliš čestné

Empatické ženy jednají se svými muži zcela otevřeně bez nějakého přikrašlování. Jsou tak otevřené a čestné, jak je to možné, s čímž se pochopitelně mnozí partneři nebudou umět vyrovnat.

Co už. Někteří lidé budou raději žít ve sladkých lžích, jak by měli přijmout skutečnost.

8. Empatické ženy vidí, co se skrývá za vašimi slovy

Empatické ženy mají schopnost rozpoznat naše skutečné záměry. Pokud si budeme pohrávat s myšlenkou, že jim chceme nějakým způsobem uškodit, ihned to vycítí.

Z tohoto důvodu mají jejich partneři někdy pocit, že nemají žádné soukromí, ačkoli ve skutečnosti něco takového není možné.

9. Vztah s empatickou ženou obvykle bývá velice intenzivní

Být ve vztahu s empatickou ženou není jednoduché. Takový vztah je často plný intenzivní energie, se kterou se neumí vyrovnat každý. Pro některé lidi jsou empatické ženy jednoduše příliš nabité energií.

Není to však jejich vina a často s tím nic neuděláte. Pokud tedy jste ve vztahu s empatickou ženou a dlouhodobě nezvládáte její energii, možná bude lepší, abyste přemýšleli o alternativě.

10. Ženy se silnou empatií moc dobře vědí, co chtějí, jakož i to, co nechtějí

Empatické ženy nemíní plýtvat svým časem. Mají jasno v tom, co chtějí, jakož i v tom, co nechtějí. A ještě jedna věc – nikomu nedovolí, aby po nich šlapal. Tečka.

11. Empatické ženy se vám nepodaří uchránit před nimi samými

Pokud se budeme pokoušet empatické ženy nějak „napravovat“ či zachraňovat, nepodaří se nám to. Nepodaří se nám ochránit je před nimi samými.

S bolestí, která je častým průvodním jevem empatické osobnosti, se budou muset vyrovnat samy. A stejně se budou muset naučit, jak mít svůj vzácný dar trochu pod kontrolou.

12. Empatické ženy mají schopnost pravdivě vidět v druhých to nejlepší, ale i to nejhorší

Ženy se silnou empatií mají schopnost vidět do lidského nitra, a tak ve vás dokážou vidět všechno to, co je dobré, jakož i to, co je špatné.

Proto se musí naučit přijímat své partnery takové, jací jsou, a jejich partneři se zas budou muset naučit přijímat je takové, jaké jsou ony.

Zpracovala: Mocvědomí.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico