Ryby na farmách potřebují Váš hlas!

datum 13. 4. 2022

 RYBY NA FARMÁCH POTŘEBUJÍ VÁŠ HLAS  Dobrý den,věřím, že stejně jako my v CIWF jste ve svém srdci a často i v myšlenkách stále na Ukrajině a s těmi, kdo museli uprchnout, aby si zachránili holý život. Jak dlouho ta válečná hrůza ještě potrvá? Naději na brzké vítězství nad nepřijatelnou agresí se snažíme uchovávat si podporou a pomocí potřebným, lidem i zvířatům.Nejjednodušší je poskytnout finanční nebo materiální příspěvek. Stále je Vám k dispozici náš aktualizovaný přehled sbírek. Děkujeme za každý Váš projev podpory. Bude jí zapotřebí i nadále.

Nejjednodušší je poskytnout finanční nebo materiální příspěvek. Stále je Vám k dispozici náš aktualizovaný přehled sbírek. Děkujeme za každý Váš projev podpory. Bude jí zapotřebí i nadále.

Pomoc rybám ve velkochovech

Dnes k Vám mám ale ještě jednu prosbu. Právě v této době zákonodárci v EU provádějí klíčové změny v právních předpisech o welfare hospodářských zvířat. Je nezbytné, aby věnovali pozornost také potřebám ryb chovaným na farmách. Podepište prosím naši novou petici a žádejte spolu s námi Evropskou unii, aby začala bezodkladně chránit welfare (životní pohodu) ryb chovaných na farmách.

PODEPSAT PETICI

O co jde?

Podvodní velkochovy představují jeden z největších zdrojů utrpení na světě. Ryby chované na farmách jsou skryté před našimi zraky. Mnoho z nich musí žít v přeplněných klecích, po výlovu před transportem trpí hladověním a často je čeká bolestivá a nehumánní porážka. To se nezmění bez lepší legislativy EU na ochranu welfare zvířat.

Společně můžeme ukázat těm, kdo jsou u moci, že nám zlepšení životní pohody ryb skutečně leží na srdci. Ryby z velkochovů potřebují Vaši pomoc právě teď. Přidáte prosím své jméno pod naši petici?

PODEPSAT PETICI

Ryby jsou cítící tvorové

Odhadem je v EU ročně odchována na podvodních farmách jedna miliarda ryb. Ryby, stejně jako suchozemská hospodářská zvířata, mohou cítit bolest, strach a stres. Jejich krátký život bývá naplněn utrpením. 

Šance pro evropské ryby

V následujících měsících budou představitelé EU revidovat dosavadní legislativu pro suchozemská hospodářská zvířata. Právě teď mají příležitost zahrnout do legislativy také požadavky na welfare ryb.

Hlavní požadavky petice:

■Podrobně popsat obecné požadavky na chov a přepravu, které se budou vztahovat na všechny chované ryby, včetně požadavků pro konkrétní druhy.
■Zajistit, aby byly všechny chované ryby usmrcovány humánními metodami.
■Uvést požadavky pro konkrétní druhy o povolených metodách omráčení a porážky.
■Zakázat metody porážky, o nichž je známo, že způsobují utrpení všem druhům ryb.

Pomozte nám zvýšit dosah

Sdílejte prosím tyto naše snahy o lepší budoucnost evropských ryb se svými blízkými a přáteli na sociálních sítích. Každý hlas, který zazní na obranu bezmocných ryb, se počítá!
Facebook

Mnohokrát Vám děkuji za Vaši tolik potřebnou podporu a pomoc.
Se srdečným pozdravem
Romana Šonková
vedoucí CIWF Česko

P.S. Myslete prosím také na sebe a svou životní pohodu. Chceme-li pomáhat potřebným, ať už lidem nebo zvířatům, musíme být sami zdraví a silní. Pamatujte na to a dobře se opatrujte.

Zdroj: Newsletter CIWF Česko

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico