Rozpohybujte lymfatický systém a zůstaňte mladí

views 4 853 datum 9. 1. 2020

Většina lidí nemá představu o úloze lymfatického systému. Víte, že ve vašem těle je dvakrát více lymfy než krve? Lymfatický systém se skládá z tkání a orgánů, které eliminují toxiny, odpad a nežádoucí materiál. Je to v podstatě přirozený kanalizační systém lidského těla. Střevo obsahuje 80% imunitních buněk. Nacházejí se ve střevní lymfatické tkáni (GALT). Jde od vašich mandlí v krku až k tlustému střevu.

Střevo je prakticky takové skladiště lymfatického systému. Bílé krvinky jsou vojáky vašeho lymfatického systému a jsou uloženy a produkovány v brzlíku za srdcem, slezinou, slepým střevem, kostní dření a lymfatickými uzlinami. Nejdůležitější úlohou lymfatického systému je transport lymfy. Je to tekutina plná bílých krvinek, které bojují s infekcemi. Jinými slovy, nebudete zdraví, pokud váš lymfatický systém nebude správně fungovat. Vaše tělo pumpuje 90% krve a přivádí ji zpět do srdce. Dalších 10 procent zahrnuje lymfu.

Jak poznat, že lymfatický systém nefunguje správně?

 • Prsteny jsou na prstech příliš těsné (nafouklé prsty)

 • Bolest nebo ztuhlost po ránu bez příčiny (samozřejmě, pokud den předtím cvičíte, je normální, že cítíte pnutí či bolest)

 • Zadržování vody

 • Únava

 • Suchá kůže, vyrážky nebo akné

 • Hypersenzitivita

 • Zvýšený histamin a podráždění způsobené environmentálními alergeny

 • Mírné bolesti hlavy

 • Občasná zácpa, průjem a / nebo hlen ve stolici

Přetížení lymfatického systému může být způsobeno několika faktory. Toto jsou tři hlavní příčiny:

 • Stres je spouštěč 80% všech chronických stavů. Má škodlivý účinek a překonává lymfatický systém.

 • Poruchy zažívacího ústrojí dráždí střevní klky. Většina lymfy se koncentruje ve střevech, proto je „dobré zažívání“ klíčem pro správný tok lymfy, detoxikaci, imunitu a další procesy. Nefunguje-li zažívání správně, je to problém.

 • Nedostatek jódu je běžným spouštěčem lymfatického přetížení. Jód pomáhá tělu zmírnit účinek toxinů a zlepšuje funkci lymfatického systému.

Jak stimulovat lymfatický systém?

Fyzická aktivita – Cvičení je jedním ze způsobů, jak rozproudit lymfu. Zkuste skákat na trampolíně nebo přes švihadlo po dobu 10-20 minut každý den. Případně zvolte jiný druh aktivního pohybu.

Infračervená sauna – Sauny pomáhají vyplavit prostřednictvím potu toxiny z těla. Eliminace toxinů pomáhá tělu regenerovat tkáně a teplo stimuluje tok lymfy.

Jin jóga – Měli byste udržovat své tělo v každé poloze po dobu 3-10 minut. Změna gravitace, kterou zažíváte, a tlak, který používáte, pomáhají vaší lymfě pohybovat se tělem.

Chůze – Vaše plíce vyžadují, abyste chodili častěji a můžete to udělat kdekoli a kdykoliv. Dopřejte si třeba procházku během přestávky nebo cestou z práce a nezapomeňte také na dýchací techniky.

Nohy nahoru – Lehněte si na záda a zvedněte nohy proti zdi, abyste stimulovali tok lymfy. Tato metoda také usnadňuje eliminaci toxinů a zlepšuje kvalitu spánku.

Lymfatická drenážní masáž – Zajděte si někdy na lymfatickou masáž. Je příjemná a navíc zlepšíte lymfatický oběh.

Vodoléčebná sprcha – Je střídání horké a studené sprchy. Přecházejte z horké do studené a naopak: několikrát opakujte. Tyto sprchy jsou malým zázrakem pro váš lymfatický systém.

Suché kartáčování – Očistěte kůži přirozeným štětinovým kartáčkem, abyste zlepšili tok lymfy.

Dechová cvičení – Dechová cvičení jsou skvělou pomůckou. Existuje několik typů dýchacích technik.

Zdravá strava a pitný režim – Dehydratace je hlavní příčinou lymfatického přetížení. Zvyšte svůj příjem vody. Vyhněte se zpracovaným potravinám a v zimě konzumujte teplé polévky a nápoje. Chladné potraviny a nápoje konzumujte omezeně a pouze v létě. Jezte co nejvíce čerstvých potravin.

Zdroj: www.zdravestravovani.eu

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021