ROZEZPÍVEJTE S NÁMI PRAHU - PŘIDEJTE SE KE ZPĚVOMATU!

datum 20. 5. 2015

Praze 13. května 2015 - Pražské ulice v pondělí 25. května již podruhé rozezní Zpěvomat. Originální projekt zpěvačky Ridiny Ahmedové a jejích přátel má jednoduchý cíl: Zastavit alespoň na chvíli lidi spěchající ulicemi metropole, vytrhnout je z kolotoče každodenního shonu a všedních starostí a zazpívat jim. Máte-li základní hudební dispozice a rádi zpíváte, můžete se ke Zpěvomatu přidat i Vy! Nemusíte mít hlas a zkušenosti Jonase Kaufmana, Stinga, Magdaleny Kožené nebo Björk. Ve Zpěvomatu nejde o dokonalost, ale o radost z hudby. Hledáme dobrovolníky, kteří se přidají k pěti zkušeným lektorům, aby pod jejich inspirativním vedením rozezněli Prahu svým hlasem. „Účastníci loňského ročníku dodnes vzpomínají, kolik radosti přineslo jim i posluchačům jejich zpívání. Není třeba se bát, stačí minimální hudební zkušenost a hlavně chuť jít do toho,“láká k účasti autorka Zpěvomatu Ridina Ahmedová. Jako lektoři se letos zapojí milovnice africké hudby Hanka Říhová, sbormistr Michal Hájek, ostravský a capella muzikant Patrik Kee Kedzierski, dirigent a sbormistr Lukáš Prchal a skladatel a zpěvák Petr Wajsar.

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, napiště na [email protected] Účast je zdarma pro zpívající i posluchače, více informací najdete na webu pořádajícího Hlasohledu – www.hlasohled.cz.

Zpěvomat je „pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích“. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj. Ti, kteří Zpěvomat vytvoří, se sejdou 25. května ráno v skupinách po asi 15 lidech, aby se pod vedením lektora hlasově rozehřáli a naladili. Po obědě se kolem 14 hodiny přesunou na dohodnuté místo v ulicích. Zde je budou podporovat vždy dva asistenti, kteří budou kolemjdoucí oslovovat a zvát, aby se posadili na připravené židle a nechali se očarovat tóny a harmoniemi vašich hlasů, znějících ze Zpěvomatu jen pro ně.

Více informací na www.hlasohled.cz

Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled existuje již desátým rokem. Tvůrcům tohoto projektu, který má v záhlaví motto „objevovat a otevírat svůj hlas“ se podařilo zaplnit prázdný prostor v českém kulturním prostředí tím, že vytvořili platformu pro dílny, semináře a další vzdělávací programy určené širokému spektru zájemců o zpěv, možnosti práce a průzkumu lidského hlasu - hlasovým profesionálům, pedagogům, studentům i laikům z řad široké veřejnosti. Cílem aktivit je představovat různé osobité způsoby práce s hlasem, s důrazem na kulturně specifické, mimoevropské přístupy. Loni v červnu přinesl poprvé do pražských ulic originální projekt Zpěvomat. Zakladatelka projektu je česká zpěvačka a lektorka evropského renomé Ridina Ahmedová.

 

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico