ŘÍJEN 2022 - hlavní aspekty. Estetično i praktický přístup

datum 1. 10. 2022
Zdroj: Pixabay.com

ŘÍJEN 2022 - hlavní aspekty. Estetično i praktický přístup. Komunikativně, ale chaoticky a infekčně postavený Mars, obraty retro planet do přímého chodu.

Říjen letos v tom dobrém slova smyslu začíná nádhernou, řeklo by se až harmonickou, diplomatickou a esteticky a partnersky založenou konjunkcí Slunce a Venuše ve Vahách, která potrvá většinu měsíce, bude ji ale doplňovat také řada problematičtějších vlivů. Povrchová, šarmantní, kultivovaná a kompromisní energie planet ve Vahách, dávající mimo jiné umělecké vlohy a cit pro výtvarno, bude doprovázena stacionárním Merkurem působícím nejintenzivněji kolem 2. 10., kdy se planeta obrací do přímého chodu.

Neděle 2. 10. tak a začátek prvního říjnového týdne tak může doprovázet stagnace techniky a komunikace, může se projevit dopravní chaos nebo pocit mentálního zatuhnutí.

Již začátkem října působí (a bude působit po celý měsíc) také kvadrát Marse v Blížencích s Neptunem v Rybách, který je v dobrém slova smyslu poetický a literární, v tom horším chaotický, lehce energeticky rozptýlený, ochablý a potenciálně infekční.

Nechci tvrdit, že říjen mohou letos zvýšenou měrou provázet infekce, ale částečně to předpokládám.

Dalším důležitým datem je 8. 10., kdy se stacionární Pluto v Kozorohu obrací po více než 5 měsících do přímého chodu.

Pluto v Kozorohu v trigonu s Merkurem v Panně je vazbou velmi účelnou, cílevědomou, praktickou, ale také potenciálně kontrolní a úzkostnou. Pluto je z astrologického pohledu katalyzátorem transformačních procesů, hlubinných přerodů a drtivého nátlaku, během kterého se krystalizují nové formy. Bohužel jeho vliv není vždy příjemný a nese v sobě morbidní nádech a krizový potenciál.

Kolem 8. 10. tedy může gradovat přetlak a napětí (v tomto případě navíc den před úplňkem).

Kolem 10. 10. současně kulminuje sebevědomá, optimistická, extrovertní, přímočará a rozhodná opozice Merkura ve Vahách s Jupiterem v Beranu.

V druhé polovině měsíce Slunce ve Vahách zamíří do kvadrátu s Plutem v Kozorohu, což je opět aspekt spojený v lepším případě s výkonnostním přístupem a praktičností, v horším s přetlakem a krizovým potenciálem (zvýšená pravděpodobnost mezních událostí, mortalita apod.).

Slunce i Venuše ve Vahách nicméně nadále tvoří trigon s Marsem v Blížencích, což je také vazba intelektuální, společenská, umělecká, výtvarně-literární nebo taneční. V polovině října tedy ještě v konstelaci kulminují umělecké tendence i celkový vzdušný - společenský nádech konstelace.

S přestupem Slunce a Venuše do Štíra a se stacionárním Saturnem ve Vodnáři působícím v okolí termínu 23. 10. se začne konstelace emočně prohlubovat a působí v ní spíše temnější vlivy, Merkur ve Vahách tvoří skeptický trigon se Saturnem. K tomu ale až příště.

Pěkné dny všem.

Zdroj: https://www.facebook.com/reflexivniastrologie1

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico