Richard Stříbrný, Horoskop srpen 2022

datum 5. 8. 2022

Nejvýznamnější konstelace srpen 2022

Mundánní konstelace ( působící na celou planetu ) jsou v tomto měsíci dosti dramatické a občas přímo výbušné. V prvních dvou týdnech tohoto srpna se postupně ocitne v napěťových vazbách Slunce ve znamení Lva s Marsem a s Uranem ve znamení Býka, rovněž pak se Saturnem ve znamení Vodnáře a úplný kosmický kříž v pevných znameních ještě dotvoří mezi 4. a 6. srpnem Luna pohybující se ve znamení Štíra. Z astrologického hlediska není první půle srpna nějakou selankou, naopak klima ve společnosti v přírodě může být velmi bouřlivé. Svět může očekávat řádění živlů přírodních – možné jsou výbuchy sopek, zemětřesení, cyklóny či tsunami i ve společnosti – organizované projevy nespokojenosti občanů se svými vládami, možné jsou i výpadky rozvodných a počítačových sítí, neštěstí v hromadné dopravě nebo v průmyslu nevyjímaje. Vzhledem k ekonomické krizi a k válečným aktivitám lze předpokládat pokusy o vyjednání dohod, které by mohly vést ke zklidnění situace, avšak nemusí být korunovány úspěchem. Ba naopak lidé se budou čím dál tím více obávat toho, že dobře už bylo a že přicházející ještě větší drahota způsobí, že tohle mohou být na delší dobu poslední prázdniny, kdy si mohli užívat relativního luxusu…

Ten, kdo chce vyrazit v srpnu na dovolenou, by mohl využít ještě relativně nejklidnější dny ( z pohledu astrologického ) mezi 16. a 25. srpnem. Pak až do počátku září bude Slunce postupovat ekliptikou v kvadrátu na Marse, což vytvoří opět poněkud výbušnější astrologické klima, za kterého rozhádaní jedinci či znepřátelené státy jen stěží naleznou společnou řeč. 

Ani my v naší krásné zemi nebudeme tentokráte v pomyslném astrologickém závětří, a to zejména mezi 8. a 17. srpnem, kdy dění v našem státě ovlivní celá řada krajně napěťových konstelací ( mimo jiné kvadráty tranzitujícího Marse na Lunu, Urana a Saturna v horoskopu republiky ), za kterých mohou přijít extrémy v přírodě i ve společnosti. Vyloučit nelze v tomto čase řádění živlů doprovázených výpadky sítí či neštěstí v hromadné dopravě a v průmyslu ani na našem území. Na výlety po vlastech českých lze v tomto měsíci doporučit pouze první týden a třetí dekádu.

1. až 3. srpna dostihne Mars na své pouti ekliptikou Urana ve znamení Býka a tato konjunkce se ocitne v sextilu s Venuší ve znamení Raka. Tato silná konstelace přeje odvážným, kteří zainvestují volné prostředky do podhodnocených akcií. Leckdo může propadnout vášni a zamilovat se na první pohled. 

6. – 17. srpna budou dění u nás i ve světě ovlivňovat dramaticky působící konstelace, za kterých není radno riskovat. Přijít mohou havárie v průmyslu či v hromadné dopravě, možné jsou výpadky sítí, řádit mohou živly přírodní i nespokojení občané. Napětí mezi planetami ve znamení Lva, Vodnáře a Býka zřejmě přinese zvýšenou četnost chorob a náhlých zdravotních příhod srdce, páteře, krku a v oblasti holení, lýtek a kotníků. 

17. až 19. srpna se na ekliptice uzavře příjemně působící trigon mezi Venuší ve znamení Lva a Jupiterem ve znamení Berana, který přeje setkáním s přáteli nad sklenkou dobrého moku, lidé by se měli uvolněn bavit a s chutí se seznamovat. Tranzitující Venuše se ocitne v těchto dnech poblíž Neptuna republiky a díky tomu by měly restaurace či kulturní stánky a letní festivaly vykazovat velmi dobrou návštěvnost. 

26. – 28. srpna vytvoří tranzitující Venuše trigon na Marse republiky, což by mělo přinést úspěchy našich sportovců a kriminalistů v bojích se svými protivníky.

23. srpna v 5.15 hod SELČ přejde Slunce z ohnivého znamení Lva do poněkud chladnějšího a střízlivějšího znamení Panny, což předznamenává pomalu končící léto a příchod povinností. Lidé budou více myslet na zdraví a na vzdělání, lehkomyslnost a velkorysost Lva bude tatam.. Hned po svém vstupu do znamení Panny se ocitne Slunce v kvadratuře na Marse ve znamení Blíženců a v této méně příjemné vazbě setrvá až do počátku září. V důsledku toho lze očekávat zvýšenou četnost karambolů v mezilidských vztazích i na cestách, ze zdravotního hlediska bude pravděpodobně stoupat počet úrazů horních končetin a infekčních chorob plic, průdušek a střev.

Zdroj: http://www.stribrny.cz/strib.clanek.php?clID=2334

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico