Richard Stříbrný, horoskop prosinec

datum 2. 12. 2020

Nejvýznamnější konstelace prosinec 2020

Nejvýznamnějším okamžikem tohoto měsíce je přechod Slunce do znamení Kozoroha ( Zimní slunovrat ), ke kterému letos dochází 21. prosince ve 11 hodin 2 minuty SEČ a horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění v dané lokalitě po následujícího čtvrt roku. Usuzujíc z tohoto horoskopu by měla být zima chladná a vlhká v důsledku konjunkce Luny s Neptunem ve znamení Ryb ( Luna je vládce druhé části čtvrtého domu, který podbarvuje počasí nejvíce ). Chci věřit lepší variantě této konjunkce, že lid ( v mundánní astrologii Luna ) ve spojení s planetou mystiků a duchovně založených lidí – Neptunem bude spíše meditovat, rozjímat, studovat duchovní literaturu a poslouchat hudbu než zvýšenou měrou popíjet lihové nápoje či pokuřovat jointy. Pak nebude mít Neptun ( mimo jiné i pán virů a bakterií ) lidstvo trápit Covidem 19 jako výchovným prostředkem. Je zde zvýšená pravděpodobnost, že pokud se lidstvo alespoň trochu poučí a napraví, že epidemie ztratí na síle a odezní či bude výrazně utlumena vyvinutýma vakcínama.

Další významná konstelace je úplně zatmění Slunce, ke kterému dochází 14.12. a jehož střed je v 17 hod 17 min SEČ. Je zde napětí mezi trojkonjunkcí Slunce, Luna a Merkur ve znamení Střelce vůči Neptunovi ve znamení Ryb. Následující rok tyto konstelace tak budou ztěžovat mezinárodní obchod a cestovní ruch, mnohé smlouvy politické i ekonomické budou zřejmě vypovězeny a podepsány nové třeba i s jinou protistranou.

A do třetice se v tomto prosinci zásadně mění kvalita času přechodem Saturna ( 17.12. ) a Jupitera ( 19.12. ) ze znamení Kozoroha do znamení Vodnáře. Dle mého názoru to oslabí pozice konzervativních sil společnosti a posílí to liberálnější sociální proudy. Tuhé restrikce pod záminkou pandemie by mohly být rozvolňovány.

1. – 4. prosince Slunce trigon Neptun republiky – ideální den pro poslech hudby, pro tvůrčí činnost a pro návštěvy kulturních zařízení. Venuše trigon Jupiter republiky – obchody na našem území by se měly hýbat.

6. - 10. prosinec Slunce kvadrát kvadrát Neptun, tranzitující Jupiter kvadrát Venuše republiky – dají se očekávat případy odhalené korupce či neetického chování významných osobností našeho státu.

10. - 12. prosinec Mars trigon Mars republiky, Slunce konjunkce Mars republiky – na našem území by se měly mimořádně hýbat obchody, naši sportovci, vojáci a kriminalisté se mohou vyznamenat v bojích se svými protivníky.

15. - 19. prosinec dění u nás i ve světě budou ovlivňovat vcelku harmonické konstelace – v předvánoční době by obchody měly praskat ve švech, v kurzu bude zejména elektronika, sportovní potřeby a vybavení domácnosti.

20. - 28. prosinec Venuše trigon Neptun republiky , Merkur sextil Slunce republiky – dny ideální pro setkání s přáteli, pro návštěvy kulturních zařízení a pro navazování nových partnerských či obchodních vztahů.

30. - 31. prosinec Venuše kvadrát Neptun – zvýšené riziko nestřídmého požívání lihových nápojů, možná neupřímnost v komunikaci.

Zdroj: stribrny.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico