Nejvýznamnější konstelace LEDEN 2021

Hlavní astrologické téma ledna ( ale i února ) 2021 bude enormní napětí mezi znamením Vodnáře , ve kterém se od začátku roku pohybuje Jupiter se Saturnem a postupně se k nim připojí Merkur, Slunce i Luna a mezi znamením Býka, kde je Uran a 6. ledna se připojí i Mars. V nejobecnější rovině je to rozpor mezi „být a mít“, sdílet či vlastnit, pohlížet ke hvězdám či stát pevně nohama na zemi, přenechat těžkou práci robotům a umělé inteligenci či raději podporovat klasickou lidskou práci, preferovat kryptoměny či standardní ( fiat ) měny, dávat přednost duševním ( liberálním ) či materiálním ( více konzervativním ) hodnotám ? V každém případě se na světové ekonomice negativně podepíše koronavirová pandemie, ze které se podle mého názoru začne vzpamatovávat až v březnu. Svět může očekávat v tomto měsíci řádění vzdušného a zemského živlu, vyloučit nelze ani zemětřesení, výbuchy sopek doprovázené tsunami či orkány. Možné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, mnohdy může kolabovat internetové bankovnictví.

Konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice ( tranzity ) jsou také hodně náročné. Vláda nebude mít jednoduchou pozici, třenice uvnitř koalice mohou být velké a mohou vyústit v obměnu vlády, vyvalit na povrch se může další aféra, výběr daní může váznout a ve druhé půli ledna nás může potrápit vodní živel v různých skupenstvích díky silným vlivům na Neptuna republiky. Hrozí covidové, ekonomické a ekologické komplikace.

1. – 3. leden – lidé by na našem území spolu měli přátelsky a uvolněně komunikovat, ideální konstelace pro návštěvy blízkých a pro setkání nad sklenkou dobrého moku. ( Venuše trigon Luna republiky, Slunce sextil Merkur republiky ).

4. – 5. leden Slunce opozice Jupiter republiky – obchody na našem území by se měly hýbat, lidé budou pravděpodobně lehkomyslně utrácet.

8. – 9. leden Merkur kvadrát Mars – tato méně příjemná konstelace by mohla zvýšit četnost karambolů v dopravě i v mezilidských vztazích.

11. až 17. leden pro svět i pro naši republiku velmi kritické dny – Merkur a Jupiter kvadratura Uran, Mars kvadratura Saturn. Zvýšené riziko výbuchů sopek, zemětřesení, požárů a teroristických činů, možné jsou i letecká či železniční neštěstí. Technika se může vymykat zpod kontroly své obsluhy. V těchto dnech není radno podnikat cokoliv riskantního.

18. a 19. leden Mars dohoní na své pouti ekliptikou Urana ve znamení Býka, což vytváří poněkud výbušné astrologické klima.

19. až 23. leden – Saturn kvadrát Slunce republiky. Tato poněkud nevlídná konstelace nám může poněkud přidusit kyslík pro bujné utrácení a pro lehkovážný styl života. V přírodě i ve společnosti může panovat chmurné klima.

23. – 26. leden zase budou dění u nás i ve světě ovlivňovat napěťové konstelace, za kterých lze očekávat výpadky počítačových a rozvodných sítí, možné jsou i požáry a výbuchy.

24. -31. leden Slunce sice dostihne na své pouti ekliptikou Jupitera ve znamení Vodnáře, což světu může přinést úspěchy na poli vědy a techniky, k této konjunkci však dochází na stupni ekliptiky, které je v opozici na Neptuna republiky a když k tomu ještě připočteme kvadrát Marse ve znamení Býka na Neptuna republiky ve znamení Lva, tak to může oprávněně vzbuzovat obavy z řádění vodního živlu v různých skupenstvích, možné jsou i inicializace epidemií infekčních chorob. Očekávat lze i méně příjemné ekologické a ekonomické dopady těchto konstelací.

Richard Stříbrný

Zdroj: stribrny.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě