Richard Stříbrný: Horoskop květen 2021

datum 3. 5. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Nejvýznamnější konstelace květen 2021

Z hlediska mundánních konstelací ( platných pro celý svět ) je nejvýznamnější úplné zatmění Luny, jeho střed nastává 26. května v 13 hodin 13 minut 42 sekund a na ekliptice bude v tuto chvíli poloviční kosmický kříž mezi znamením Blíženců ( Slunce, Merkur a Venuše ) znamením Střelce ( Luna ) a znamením Ryb ( Jupiter a Neptun ). Dá se tedy z astrologického pohledu očekávat v následujících dvou či tří měsících lítý boj mezi lidstvem, které bude intenzívně očkováno ( a těšit se na letní cestování ) a Covidem–19 ( SARS-CoV-2 ), který bude zběsile mutovat, aby nezmizel v propadlišti dějin jako jeho předchůdce SARS-CoV–1 v roce 2003. Podle mého odhadu s vytvoří v následujících měsících mezi virem a lidmi nová dynamická rovnováha, za které nebude již na tu infekci umírat tolik lidí jako předtím. Zdraví lidstva ( duševnímu i tělesnému ) prospěje i přechod Jupitera 13. května do znamení Ryb, ve kterém spolu s Neptunem vládne a setrvá v něm až do 28. července, kdy se vzhledem k retrográdnímu pohybu opět ocitne ve znamení Vodnáře. Tato Jupiterova pozice podpoří cesty k vodě a po vodě, pozitivní impulzy vzhledem ke zvýšeným prodejům by měli dostávat producenti a prodejci jak alkoholických tak nealkoholických nápojů či ropy a ropných derivátů.

Konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě ( tranzity ) naznačují, že rozhodně nebudeme mít na růžích ustláno, ba spíše naopak… Zesílí tlaky na odvolání mnohých ministrů a dá se předpokládat značná obměna vlády ( Saturn kvadrát Merkur republiky, Uran opozice Merkur republiky ) . Státní výdaje mohou stoupat a příjmy z daní zase naopak klesat.

1. – 3. květen Merkur kvadrát Saturn republiky, Slunce kvadrát Saturn – tyto méně příjemné konstelace naznačují nevlídné klima v přírodě i ve společnosti. Ve světě mohou v těchto dnech přijít zemětřesení, sesuvy půdy či tsunami.

4. května Merkur – posel Bohů a patron obchodníků - přechází do znamení Blíženců, ve kterém vládne a setrvá v něm ( vzhledem k retrográdnímu pohybu ) neobvykle dlouho a to až do 11. července, což by mělo urychlit tok informací a zboží, cestovní ruch by díky této Merkurově pozici mohl rovněž dostat pozitivní impulz.

7. – 8. květen Venuše kvadrát Jupiter - pozor na lehkomyslné utrácení

9. květen Venuše doprovodí Merkura do znamení Blíženců a setrvá v něm až do 2. června, což zase přeje obchodu a cestování, lidé by měli spolu uvolněně a přátelsky komunikovat.

10. - 13. květen Merkur trigon Saturn – ideální dny pro obchodní aktivity a pro podpisy významných smluv či pro zahajování nových projektů.

13. - 18. květen dění na našem území bude ovlivňovat řada disharmonických konstelací, za kterých mohou přijít výpadky rozvodných a počítačových sítí, může se zvýšit četnost havárií v dopravě i v průmyslu, naše veřejnost může být zneklidněna násilnými trestnými činy, vyloučit nelze ani oslabení zdraví či úmrtí významných osobností. ( Slunce kvadrát Uran a Saturn republiky, Merkur opozice Mars republiky ).

20. - 23. květen v těchto dnech stoupne riziko setkání s podvodníky či s lidmi nakaženými koronavirovou infekcí ( Slunce kvadrát Jupiter, Merkur kvadrát Neptun ).

28. - 31. květen měly by konečně přicházet dobré zprávy ( zejména ve světě – u nás to nemusí být vzhledem k opozici Urana na Merkura republiky žádná sláva ) o ustupující pandemii a zlepšující se stav ekonomiky či dopravy a cestovního ruchu. ( Merkur konjunkce Venuše v Blížencích a Mars v Raku v trigonu na Neptuna v Rybách ).

Zdroj: http://stribrny.cz/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě