Podle přítomných manta věděla moc dobře, co dělá.

Třímetrová manta obrovská se přiblížila k potápěčům v Austrálii, kterým se z jejího chování jevilo, že je žádá o pomoc. Manta trpělivě počkala, až ji zbaví rybářských háčků, které měla zapíchnuté pod okem. „Často v této oblasti provázím potápěče se šnorchly. Připadalo mi, jako by mě poznala a spoléhala na mě, že jí pomůžu,“ vylíčil ve zprávě AFPfotograf Jake Wilton. „Přiblížila se tak, aby mi ukázala oči,“ pokračoval Jake, který háčky odstranil za pomoci kleští.

 

„Vůbec se nepohnula. Jsem přesvědčený, že manta věděla, co Jake dělá,“ uvedl biolog a společník fotografujícího potápěče Monty Hall. Manta je pokládaná za jednoho z nejinteligentnějších tvorů v podmořském světě. Není člověku nebezpečná, živí se planktonem. Může dorůst až do sedmimetrového rozpětí mezi ploutvemi a dožít se až padesáti let, poznamenala AFP. Mantu, která si nechala pomoci od háčků, pojmenovali potápěči jako „Pihovatou“ kvůli skvrnkám na břiše.

Je jí asi 30 let, což z ní v mantích očích činí ctihodnou starou dámu, poznamenala stanice BBC na svém webu. Manty se podle ní těší pověsti vlídných obrů. Před pěti lety se na internetu objevily záběry jiné skupiny potápěčů, kterým se zdálo, že je manta vyhledala, aby ji zbavili útržku rybářské šňůry, kterou měla omotanou okolo ploutve.

 

 Zdroj: refresher.cz

Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě