Reflexivní astrologie - ČERVENEC 2022 (1. ČÁST)

datum 2. 7. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Červenec letos přináší větší uzemnění a zklidnění, ale také sérii problematických aspektů v podobě konjunkcí černé luny v Raku s planetami v Raku nebo ve formě plutonských opozic, stacionární bude také Chirón, a to 19. 7.
První týden je ještě ze začátku doprovázen rychlými a výkonnostními energiemi a přímočarý, iniciativní, razantní, ale možná lehce zbrklý a individualistický Mars v Beranu vytváří spíše pragmatický a pracovně laděný kvadrát s Plutem v Kozorohu, který může vést k přepínání sil nebo v pozitivním smyslu k potřebě hnout se z místa a udělat ve věcech pořádek. (Mimo jiné se jedná o manažerskou a úklidovou konstelaci). Tento silový, sportovní a výkonnostní kvadrát může působit velmi produktivně, ale také jako sklon jít na sílu. Doprovází jej konjunkce černé luny v Raku se Sluncem v Raku v kvadrátu s Jupiterem v Beranu, což je aspekt spíše subjektivní, individualistický a nekooperativní. Merkur v Blížencích v kvadrátu s Neptunem v Rybách nicméně zmírňuje tyto dva spíše problematičtější aspekty a za současného průchode Venuše znamením Blíženců to komunikačně odsýpá a tempo je vysokorychlostní.


Situace se z astrologického pohledu mění během 5. 7., kdy Merkur přestupuje do niterného a emocionálnějšího Raka a Mars směřuje na měsíc a půl do zemského Býka, kde hledá především stabilitu, pevné kořeny a solidní opěrné body do budoucna. Mars v Býku i Merkur v Raku přispějí k větší domáckosti, obětavosti i spolehlivosti a vytrvalosti, oba prvky jsou výrazně prorodinné a tematizuje se zde také oblast gastronomie.


Merkur v Raku zřejmě přinese také o něco více nostalgie, sentimentu a obratů do minulosti, ale i ochotu naslouchat. Mars v Býku zase prověří hloubku záměrů a bude přispívat k upevnění stávajících projektů.


Mezi cca 8. a 10. 7. nicméně na nebi nastává také komunikačně vztahovačná a impulzivní konjunkce Merkura v Raku s černou lunou v Raku, která může zvyšovat emotivnost projevu, může navozovat pocity ukřivděnosti nebo přispívat k celkové prudkosti a emotivnosti projevu - Merkur současně tvoří kvadrát s Jupiterem v Beranu a komunikace může probíhat stylem ode zdi ke zdi, opět za horšího dosažení kompromisů. Nedivila bych se ani tomu, kdyby se v tomto období objevily útoky z nenávisti nebo projevy terorismu. Slunce v Raku současně tvoří sextilu s Uranem v Býku, což je aspekt inovací a částečně i vzdoru.


Venuše běží nadále znamením Blíženců a od cca 11. 7. do 15. 7. tvoří současně trigon se Saturnem ve Vodnáři a kvadrát s Neptunem v Rybách. Slunce v Raku mezi 10. 7. a 15. 7. vytváří nostalgický, letně baladický a poetický trigon s Neptunem v Rybách, který by měl podpořit také empatii, vnímavost a obětavost, cca od 15. 7. dál ale nastává krizovější opozice Slunce v Raku s Plutem v Kozorohu, která je emočně přetlaková a v lepším případě výkonnostní, nese v sobě ale i nádech morbidity a z astrologického pohledu i větší pravděpodobnost mezních událostí. V pozitivním směru přispívá k praktickému a obchodnickému náhledu na svět, ale od cca 15. 7. do 22. 7. doporučuji spíše neriskovat, protože konstelace je potenciálně krizová, za současně stacionárního Chiróna v Beranu (19. 7.).


Polovina července v pozitivním směru přináší také omamný a zamilovaný kvadrát Venuše v Blížencích s Neptunem v Rybách, pozor ale na růžové brýle. Během 18. 7. přestupuje Venuše do Raka a dny kolem tohoto data už mohou být spíše krizové nebo velmi přetlakové, vzhledem k tomu, že se Merkur i Slunce v Raku dostávají do opozice s Plutem v Kozorohu.


Ke zbytku července příště a krásné období všem.

Zdroj: http://facebook.com/reflexivniastrologie1/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě