Recept na prohřívací likér, který zpříjemní všední den, posílí imunitu a vyčistí tělo od nahromaděných choroboplodných zárodků i toxinů…

datum 19. 11. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Oslabená obranyschopnost organismu je v dnešní době velmi dobře známý pojem. Projevuje se únavou, celkovou skleslostí, opakujícími se onemocněními, špatným hojením ran, potížemi s dásněmi, afty, opary, zimnicemi či nepříjemným pocitem, že „na mě něco leze“.

Správná funkce imunitního systému je tedy pro naše zdraví nezbytná, jedině tak může být organismus v kondici a harmonii. Chladné období je na celkové posilování naprosto ideálním časem.

Kombinace koření (zázvor, skořice, anýzová a fenyklová semínka, kurkuma, pepř, chilli a nové koření) povzbuzuje obranyschopnost organismu, očistí tělo od nahromaděných choroboplodných zárodků (viry, bakterie, plísně, paraziti) i toxinů. Rovněž nám posílí činnost jater, trávicí procesy a nabudí vitalitu.

Alkohol zase vytáhne veškeré cenné látky, skvěle zakonzervuje a i užívání je v dnešní rychlé době velmi praktické.

Prohřívající likér pro chladné dny (imunita, detoxikace organismu od choroboplodných zárodků, bolesti kloubů, posílení jater, trávení)

Jak na to?

Potřebujeme: 2 lžíce čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru, 1 lžíci skořice, 1 lžíci tlučených anýzových semínek, 1 lžíci tlučených fenyklových semínek,1 lžíci kořene kurkumy, půl lžičky kajenského pepře, půl lžičky chilli, 1 lžičku nadrceného nového koření, 0,5 litru kvalitního čistého destilátu

Postup: Koření smícháme, zalijeme alkoholem a vše necháme 14 dní na příjemném místě louhovat, denně protřepáváme (aby se uvolnily léčivé látky). Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do skleněné lahve, dobře uzavřeme a uschováme v lednici. Užíváme 2 x denně 1 čajovou lžičku likéru do sklenice vody, klidně i po celou zimu.

Léčivé účinky

Jednotlivé složky tohoto likéru mají řadu benefitů:

Zázvor

pomáhá při prochladnutí (rýma, kašel, celková slabost), posiluje imunitu, zmírňuje bolesti kloubů, svalů a celkově prohřívá.

Skořice

má silně antibiotické, antivirové a antibakteriální působení, dále celkově prohřívá a podporuje prokrvení.

Anýzová semena

rozpouští hleny, usnadňují vykašlávání, tlumí bolesti, také mají mírné antivirové a antibakteriální působení.

Fenyklová semena

celkově dezinfikují, pomáhají při rýmě, kašli, prospívají trávení a jsou mírně močopudná.

Kurkuma

má výrazné antioxidační účinky, což znamená, že poskytuje ochranu proti poškození buněk volnými radikály - nestabilními molekulami kyslíku. Rovněž se může pyšnit silnými antibiotickým, antivirovým, antibakteriálním a antifungicidním působením na náš organismus. Také prospívá játrům, žlučníku a chrání sliznice.

Pepř

výrazně prohřívá organismus a zvyšuje prokrvení, má mírné antivirové, antibakteriální, antibiotické a antimykotické účinky.

Nové koření

pomáhá při nachlazení, kašli, rýmě, infekcích močových cest, zánětech. Rovněž má výrazné antibiotické, antibakteriální, antivirové a antimykotické působení. Je také účinné i proti parazitům.

Autor: Simona Procházková, bylinkářka z Jeseníků

www.lecime-prirodou.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico