RAPUNZEL (LOCIKA) A DUMUZI - SÁGA VENUŠE A MARSU ZAČÍNÁ

views 812 datum 6. 7. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Začala opravdu důležitá událost roku 2021. Minulou sobotu Venuše vstoupila do Lva, Mars je již ve Lvu, a nyní mohou být na večerní obloze pouze 10 stupňů od sebe. Mars a Venuše v blízkosti do deseti stupňů od sebe a viditelní na večerní obloze, to se může stát pouze jednou za 6 a půl roku nebo 77 měsíců.

Toto je hlavní bod vzplanutí ve větších cyklech vztahu mezi Venuší a Marsem. Škola sleduje tento větší vzorec, protože jsem se s ním seznámil v roce 1997. Na viditelné jevy nebyl kladen velký důraz, což vede k tomu, že tyto pohledy jsou často přehlíženy. Tyto druhy cyklů Venuše a Marsu tvoří základ toho, co SAMS nazývá ságy Venuše a Marsu. Právě toto slovo, původem z Norska, si nyní půjčujeme, abychom popsali epický příběh, často mýtickou historii, trvající již po dlouhou dobu.

Dalším rysem této ságy, ke které dochází každých 77 měsíců, je to, že Venuše teprve nedávno (v květnu), vstala z podsvětí a stoupá na večerní obloze. Mars mezitím sestupuje směrem k podsvětí (a vstoupí tam 23. srpna). Toto večerní planetární shromáždění má poměrně rozsáhlou mytologickou historii. Pouze jednou, když budou Mars a Venuše v rozmezí 10 stupňů, se ke konjunkci připojí i Měsíc. K tomu dojde 12. července. Na tuto část nebeského tance Venuše / Marsu se promítá klasický příběh Rapunzel.

Inspirován prací Williama Irwina Thompsona, v roce 1997, byla nalezena úžasná kosmologická shoda. Mars je princ a Venuše Rapunzel. Měsíc symbolizuje čarodějnici nebo Matku, která se snaží oddělit nové milence. Brzy poté, co byl objeven, je Mars jako princ vykázán do podsvětí. Podobným způsobem se odvíjí i příběh Inanny a Dumuzi. Inanna je Venuše a jako královna Nebes a Země se vynořuje z podsvětí, jen aby našla Dumuzi (Mars), jejího manžela, sedícího na jejím trůnu. Rozzuřená vykázala Dumuziho do podsvětí.
Zde můžete vidět podrobnější zpracování těchto mytologických příběhů a jejich korelaci se vzory Venuše a Marsu (a dokonce i Merkuru) : https://shamanicastrology.com/archives/5459

Další bod vzplanutí v příběhu této ságy nastane, když se Venuše a Mars spojí na ranní obloze a zůstanou v rozmezí 10 stupňů od sebe, od 25. ledna do 13. dubna 2022. Existují dvě přesné konjunkce; 16. února v 16Kozoroha53 a 5. března v 0Vodnáře01. To je typické pro tuto ságu, jedno krátké spojení na večerní obloze a docela dlouhé spojení na ranní obloze. Ostatní vzory ságy, každých 77 měsíců, mají zcela odlišné vzory. Mytologická projekce si představuje to, že Rapunzel a princ „žijí šťastně až do smrti“. V pohádkách o Inanně není znám žádný záznam o tom, co se děje mezi ní a Dumuzi poté, co se dostane z podsvětí a znovu se s ní setká. To je příběh, který musíme napsat.

Prozkoumány v kontextu větších synodických podtextů Venuše v Blížencích a Marsu v Beranu, můžeme se šamanskou a archetypální představivostí spekulovat o důsledcích setkání Marsu s Venuší ve Lvu, následovanou cestou Marsu do podsvětí a poté dlouhé setkání v roce 2022. Během následujících měsíců o tom budu často psát. Určitě to má hluboké důsledky pro proces vnitřního posvátného manželství, jeden z pěti „korunovačních klenotů“ šamanského astrologického paradigma ™. Je to stejně důležité pro muže i ženy. Ujistěte se, že plánujete strávit nějaký čas viditelným vztahem s Marsem a Venuší na večerní obloze a uvidíte, co vám vysílají.

ZDROJ: www.shamanicastrology.com, Daniel Giamario
Sdíleno v zábavném porovnávání archetypů geo-mytologie a astro-mytologie,
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
logo Cesty k sobě 2021