Zdrojem článku je AC24.cz

Tato jaderná katastrofa zamořila největší světový oceán za pouhých pět let, a to pořád každý den uniká 300 tun radioaktivní vody.

Co bylo nejnebezpečnější jadernou katastrofou světové historie? Většina lidí by řekla černobylská jaderná katastrofa na Ukrajině, ale mýlí se.

V roce 2011 zemětřesení, o němž panuje přesvědčení, že šlo o dotřesy po zemětřesení v Chile v roce 2010 vytvořilo tsunami, jež způsobilo roztavení toho, co se následně stalo největším únikem radiace do vody v historii světa. Během následujících tří měsíců do Tichého oceánu unikly radioaktivní chemikálie, a to některé v daleko větším množství než v Černobylu. Avšak skutečná čísla by ve skutečnosti mohla být ještě větší, jelikož v posledních letech několik vědců dokázalo, že odhady japonských činitelů jsou vadné.

 

Radioaktivní trosky z Fukušimy připlouvají k severoamerickému západnímu pobřeží.

Jako kdyby to nestačilo, z Fukušimy nadále do Tichého oceánu uniká ohromujících 300 tun radioaktivního odpadu denně. To bude pokračovat do nekonečna, protože zdroj úniků nelze utěsnit, neboť je nepřístupný, jak pro lidi, tak pro roboty kvůli extrémně vysokým teplotám.

Takže by vůbec nemělo překvapovat, že Fukušima celý Tichý oceán stihla zamořit za pouhých pět let. To by se sice mohlo snadno přeměnit na nejhorší ekologickou katastrofu v lidské historii, ale politici, vědci establishmentu a média o ní skoro nikdy nemluví. Je zajímavé si všimnout, že TEPCO je pobočkou General Electric (známé jako GE), jedné z největších společností světa, která má značnou kontrolu nad četnými mediálními korporacemi a zrovna tak i nad politiky. To by možná mohlo vysvětlit ten nedostatek zpráv o Fukušimě, které se k nám v posledních pěti letech dostaly. Rovněž existují i důkazy, že GE věděla o mizerném stavu reaktorů ve Fukušimě už desítky let, ale nic s tím nedělala. To vedlo 1 400 japonských občanů, aby GE za její roli při fukušimské jaderné katastrofě žalovali.

Ač radiaci samotnou nevidíme, některé části severoamerického západního pobřeží její účinky už roky pociťují. Ne dlouho po Fukušimě začaly v Kanadě ryby krvácet z žáber, úst a očních bulv. Vláda tuto „chorobu“ ignorovala a ta zdecimovala přirozenou populaci ryb včetně severopacifických sleďů. Jinde v západní Kanadě nezávislí vědci naměřili 300% nárůst úrovně radiace. Podle nich s každým rokem výše radioaktivity Tichého oceánu roste. A proč to média mainstreamu ignorují? Může to mít co dělat se skutečností, že vlády USA a Kanady zakázaly svým občanům mluvit o Fukušimě, aby „lidé nepanikařili.“

Dále na jih v Oregonu v USA, když tam v roce 2013 fukušimská radiace dorazila, začaly mořským hvězdicím upadávat ramena a pak se rozpadaly úplně. Teď vymírají v rekordním množství, čímž vyvolávají ohrožení celého oceánského ekosystému v této oblasti. Avšak vládní činitelé říkají, že Fukušima za to nemůže, i když je radioaktivita Oregonských tuňáků po Fukušimě trojnásobná. V roce 2014 dosáhla radiace na kalifornských plážích 500 procent. Vládní činitelé v reakci na to řekli, že tato radioaktivita pochází ze záhadného „neznámého“ zdroje a netřeba mít obavy.

Avšak Fukušima má daleko větší dopad než jen na Západní pobřeží Severní Ameriky. Vědci teď říkají, že Tichý oceán je už radioaktivní a má v současnosti 5-10 více radioaktivity než v dobách, kdy vláda USA do Pacifiku po II. světové válce házela spoustu jaderných bomb. Jestli se nezačneme o Fukušimě bavit už brzy, tak by nás všechny mohlo potkat velice nepříjemné překvapení.

Zdroj: zerohedge.com

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png