Lidská bytost s nickem HopeGirl (=Naděje; viz Naima Feagin) založila organizaci Fix the World (Napravme svět), a ta vyrobila prototyp generátoru na volnou energii dle Teslova designu. Veškerá dokumentace k jeho výrobě byla zveřejněna na internetu 30. 3. 2014. 

Pro zájemce překládám základní informace. (Nejde to prý vyrobit jen tak na koleně ze starých součástek, výroba vyžaduje profesionální technické znalosti, prototyp v USA vyšel na 7 000 dolarů. Uvidíme, co na to řeknou Češi (:-)))

Hlubší zájemci o tento velmi zajímavý projekt se neobejdou bez angličtiny. Doporučuji jim nejprve shlédnout video o příběhu a filosofii celého projektu http://youtu.be/eOuVGGd2C8M
Mají to promyšlené, včetně strategie, jak to dostat mezi lidi, aniž by se toho zmocnily vlády, korporace či chamtiví jedinci, aniž by se to ututlalo či zakázalo. =Orgonet=

Základní informace z HopeGirl:
Generátor na kvantovou energii (Quantum Energy Generator, QEG)
http://hopegirl2012.wordpress.com/2014/03/25/qeg-open-sourced/
30. 3. 2014
Překlad: OrgoNetJak bylo slíbeno, zde jsou k dispozici volně přístupné dokumenty na výrobu generátoru na kvantovou energii. Jsou poskytnuty zdarma, od lidí pro lidi, celému světu.Pro volně stažitelné dokumenty na QEG klikněte zde.Průměrná moderní domácnost potřebuje k fungování 5-10kW energie.

Konvenční generátor potřebuje 15kW, aby vyrobil 10kW energie.

K vyrobení těchto 15kW používáme plyn, diesel, propan, uhlí a další měřitelné produkty, které vytvářejí zisky pro ropný průmysl.

Před 130 lety Nikola Tesla vynalezl a patentoval generátor energie. Je to rezonanční stroj, který potřebuje pouhý 1 kW vstupu, aby vyprodukoval 10 kW výstupní energie. Jeho patenty jsou nyní veřejné.

Projekt Fix the World (Napravte svět) reprodukoval Teslův design s několika moderními prvky a získal tytéž výsledky. Náš generátor kvantové energie poskytuje 10 kW energie se vstupem méně než 1 kW, a tento vstup si sám poskytuje.

Tuto energii poskytujeme lidem celého světa. Zveřejnili jsme plné instrukce, uživatelský manuál, schémata a seznam součástí, který umožní každému techniku dosáhnout stejných výsledků.

Jak QEG pracuje:

Nejprve je použit startovací zdroj energie, který roztočí rotor v jádru generátoru. Speciální konfigurace oscilátorů v jádru generátoru vyvolá rezonanci. Jakmile je dosaženo rezonance, vyrábí se 10kW proud, který je usměrněn na pohon motoru, který roztáčí rotor. Pak je možno odpojit motor původního zdroje, protože generátor již pracuje sám.

Speciálně pro výrobu QEG se nyní ve více než 30 zemích formují Místní jednotky domáckého průmyslu (Cottage Industry Community Units). Lidé si sami vyrábějí své přístroje na volnou energii.

QEG patří nyní celému lidstvu. Mnozí ho ještě dále vylepší a všichni budeme společně rozvíjet tento praktický technologický most společně.

QEG je pro lidí a od lidí.

Organizace Fix the World nyní v dubnu jede na Taiwan, do Londýna a do Maroka, aby pomohla místním komunitám stavět QEG. Vše, co jsme udělali, bylo umožněno dary od lidí jako jste vy.

Fix the World
Několik techničtějších údajů z webu Fix the World, kde najdete veškeré podrobnosti o generátoru i jiných projektech
(Překlad OrgoNet)
Videoupoutávka z 30. 1. 2014: Generátor na kvantovou energii zveřejněn

Popis projektu 

QEG je výkonný, čistý a modaerní přístroj založený na Teslově designu z veřejné oblasti, a je postaven s velkou inženýrskou přesností (např. ultratenké ocelové plátky řezané s lazerovou přesností). Je přenosný, o velikosti průměrného domácího generátoru, a snadno nahradí váš dosavadní elektrický systém. Váží přibližně 120 liber (60 kg). Může napájet energií celý váš dům, několik jich stačí na napájení čehokoli od mrakodrapu po velkou výletní loď, a už nikdy nebudete muset platit účty za elektřinu.

Stavba prototypu QEG byla dotována více než 600 lidmi. Plány, instrukce na stavbu a uživatelský manuál byly poskytnuty veřejnosti v březnu 2014. Výroba a distribuce QEG bude zahájena prostřednictvím Nezávislých místních výrobních jednotek ve více než 20 zemích.

Prosím, přečtete si nejprve instrukce pro distribuci http://hopegirl2012.files.wordpress.com/2014/02/ftw-qeg-new-paradigm-distribution-guidelines.pdf a plány pro využití http://hopegirl2012.wordpress.com/2014/02/20/managing-expectations-for-qeg-distribution-important-information/ .

Popis systému QEG

Kvantový elektrický generátor (QEG) je adaptací jednoho z mnoha designů na elektrický generátor/dynamo/alternátor, které patentoval Nikola Tesla. Jde konkrétně o patent No. 390,414, “Dynamo-Electric Machine”, z 2. října 1888.

Prototyp je dimenzován na výrobu elektrické energie v řádu 10-15 kW, nepřetržitě, a může být zapojen buď do sítě poskytující 120V nebo do sítě 230-240V jednofázového výstupu. Pro budoucnost plánujeme rovněž přístroje dodávající třífázový proud.

Životnost přístroje je omezena pouze několika nahraditelnými komponenty, jako ložiska, klínové řemeny a kondenzátory. Základní přístroj by měl fungovat bez problémů s minimální údržbou tak dlouho jako jakýkoli kvalitní elektromechanický přístroj, například kvalitní pračka či lednička. Z důvodu spolehlivosti jsou použity vysoce kvalitní komponenty. QEG není složitý přístroj (stejně jako ostatní Teslova zařízení), a pracuje v harmonii s přírodními zákony, nikoli jako energií plýtvající symetrické motory a generátory užívané v současném běžném průmyslu. Jak nejlépe pochopit funkční princip QEG? Můžeme si ho představit jako vysoce výkonný samorezonanční oscilátor (kterému se říkávalo multivibrátor), adaptovaný na přeměnu vysokonapěťových pulsů (15 až 25kV) na výstup střídavého proudu až 120A. V současné terminologii střídavého proudu by to byl typ resonančního přístroje. Obvody, které vytvářejí vysokou energii v tomto přístroji, jsou založeny na existující, ale málo využívané konfiguraci oscilátorů, avšak „kvantová“ část designu záleží na tom, jak je generátor nastartován. Konvenční alternátory (generátory střídavého proudu) mají obvykle zařízení zvané „budící vinutí“. Toto vinutí je obvykle menší oddělený vinutý rotor, který poskytuje střídavé volty, ty jsou usměrněny a využity k pohonu cívek generátoru. V QEG není žádná obvyklá vnější budící cívka, ani žádné rotorové vinutí. Při pohledu na diagram proudu není ani zjevné, odkud přichází vstupní proud zahajující rezonanci, a to je klíčem: budící cívka QEG je vně generátoru, a budící signál je veden kvantovým polem (bodem nula) do jádra generátoru, kde zahájí oscilaci. Jakmile se přístroj vybudí na rezonanční frekvenci, pohání se již dále sám.

James M. Robitaille, konstruktér zařízení

Dodatek Orgonet 10. 4.

Efekt generátoru QEG replikován na Taiwanu: dosaženo rezonance!
http://youtu.be/2c0tDRZiz24

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě