Vzpomněla na historku, kterou mi vyprávěla jedna „stará“ vesničanka. Událo se to více než před půl stoletím na malé vesnici.

Do malé vísky, která však měla hospodu s docela velkým sálem, zavítal kouzelník. V sále se za očekávanou zábavou sešlo mnoho lidí z okolních vesnic. Kouzelník zdejší pracující obyvatelstvo bavil jednoduchými a nepříliš sofistikovanými triky, hlavně však hypnózou.

Například si pozval na pódium někoho z publika a vsugeroval mu, že je pejsek. Dotyčný začal štěkat, chodit po čtyřech, aportovat, lísat se k páníčkovi apod. No, prostě sranda k popukání, obzvláště když účinkující byl soused. Když jej hypnotizér vzbudil, nic si nepamatoval.

Pak hypnotizér za veliké fanfáry oznámil, že všichni uvidí slepici, kterak táhne za sebou kládu dřeva. A opravdu, všichni měli oči na vrch hlavy a divili se, jak je možné, že slepice utáhne takovou velikou kládu. Stará vesničanka (tehdy mladá) však viděla slepici, které někdo na nožku přivázal stéblo slámy. Nikdo jí to ale nevěřil, vždyť přece všichni viděli kládu a řešili, jak je možné, že ji slepice utáhne.

Staří lidé jsou cennou studnicí poznání.

S úctou a láskou

Hana Novotná


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě