Psychická příčina nemocí: Každá emoce je propojena na konkrétní orgány

datum 25. 8. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Emoce, které jsou pozitivní a bez předsudků, tělem volně plynou a harmonizují ho. Na druhou stranu, negativní emoce, které jsou často vyvolávány strachem, jsou schopny rozdrtit mentální energii a zablokovat její tok.

Při přetrvávání špatných emocí se časem vyskytnou i problémy na fyzické úrovni, jako například vysoký krevní tlak, špatné trávení a mnohé další.

Rozpoznání a správné identifikaci vašich myšlenek a emocí je pro udržení si dobrého zdraví kriticky důležité. Nezapomínejte také na to, že emoce ovlivňují i na sebe navzájem, na vaše zvyky a partnerské vztahy.

Na a zde již následuje seznam emocí a k nim přiřazené orgány, na které přímo působí:

Hněv

Hněv oslabuje játra. Pozitivní emoce, které pomáhají játrům: štědrost, laskavost.

Šok

Šok je obzvláště škodlivý pro srdce a ledviny. Na srdce zpětně pozitivně ovlivňují: láska, radost a štěstí. Ledvinám zase pomáhají: jemnost, klid a ticho.

Strach

Strach je zvláště zničující pro ledviny. Přemýšlení o budoucnosti způsobuje úzkost, což po čase odčerpává z ledvin energii. To následně vede k chronické únavě. Ledviny, jak již bylo výše zmíněno, regenerují tyto pozitivní emoce: jemnost, klid a ticho.

Obavy

Obavy oslabují žaludek. Obavy a neustálá posedlost jistými věcmi negativně ovlivňují i na slezinu. Žaludku i slezině naopak pomáhají emoce jako: čestnost, otevřenost a důvěra.

Smutek a žal

Smutek a žal oslabují plíce, vyvolávají únavu, lapání po dechu (dušnost), pláč a depresi. Plíce naopak posilují: odvaha a spravedlnost.

Stres

Stres oslabuje srdce a mozek. Chronický stres ovlivňuje celkovou činnost organismu. Při jeho dlouhodobějším přetrvávání může způsobovat velmi vážné zdravotní problémy. Na srdce pozitivně ovlivňují: láska, radost a štěstí. Mozek zase posilují všechny pozitivní emoce.

Závěr

Míváte problém s některým tuto zmíněným orgánům? Pak si zkuste prověřit, zda se ve vás nevyskytuje negativní emoce přiřazena k danému subjektu. Často může být skrytá a vy si ji ani nemusíte hned uvědomovat.

Snažte se ji proto nejprve správně identifikovat a následně se pokuste takové negativní emoce zbavit.

Zároveň se snažte rozvíjet pozitivní emoce, které daný orgán regenerují. Tím ho nejen posílíte, ale pomůžete i celému tělu znovu se dostat do rovnováhy.

Originální zdroj: How Emotions Harm Your Body

Zdroj: www.alternativnimagazin.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico