První, druhá, třetí, čtvrtá, na zahrádce krtek vrtá ...

datum 12. 1. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Mars v noci vstoupil do Býka, vzbouřenci do Kapitolu a až budou historikové hledat místo, k němuž se odkázat pro interpretaci věcí příštích, může to být právě tento moment. Jak to? Přece jsme se těšili na to, až Mars vypadne z Berana, kde strávil neúměrně dlouhou dobu, zběsile lítal tam a zpátky nabitý energií, vyšiloval a štěkal, rval se s kýmkoliv, kdo byl v dosahu, ale zůstával zacyklený a obehnaný zdí, tvrdými hradbami Pluta + Saturnu + Jupitera v Kozorohu. Se vstupem Marsu do Býka se mění jeho energie: hektické nasazení a zanícení opadá, síla se stabilizuje, uzemňuje a zpomaluje, ale také koncentruje, směřuje do hmoty a nabírá na vytrvalosti. Srovnání Marsu v Beranu a v Býku? Formule 1 versus buldozer. Neřízená střela versus tank. Jirka Luňák versus Áda Větvička. So far, so good.
V čem je teda problém? Proč ve chvíli, kdy Mars klesá (nahlíženo očima válečníka) z roviny rozeného rváče na level trapného (stále tentýž pohled) osadníka, propukají nepokoje? Můžu si zase vypomoct obrázkem? Mně přijde, že je to pak přehlednější, ale možná naopak, řekněte si. Myslím jako pro příště, teď už s tím nic nenaděláte, je to tu:

Zdroj: Astropsychologie.cz

Pokusím se to vzít stručně. Mars vstoupil do Býka (A), což by za jiných okolností pravděpodobně přineslo zklidnění. Jenže v Býku je poslední dobou rušno, docela nával a shromažďují se tu samí výtržníci. Uran a Lilith (B) už nějaký čas svědomitě připravují půdu, ryjí do vlastních řad a hledají v sobě potlačované zárodky sebevyjádření. Mars je pro ně vítanou posilou, s jehož podporou doufají konečně prorazit omezující blokádu. Krom toho, vstupem Marsu do Býka vzniká a posiluje se kvadrát mezi Marsem a dvojicí Saturn + Jupiter ve Vodnáři (C), tedy konflikt našeho úsilí o výkon a potřeby posunout věci kupředu proti omezením, jež jsou na nás uvalena, a to externě nebo interně (v žádném případě se nechci zastávat vlády, ale nemůžeme na ně hodit všecko, každý svého vězení správcem). Omezení reprezentuje Saturn, ten ale není sám, za ruku drží Jupiter, který Marsu maluje před očima vzdušné zámky a nekriticky mu fandí. A o tom to je. Pes jitrničku sežral. Ani Jupiter není sám, hádejte, koho drží za ruku on? Správně, Saturn. Bojíme se vystoupit z komfortní zóny, ale naše touha po svobodě roste a už ji nic nezastaví. Anebo, jsme ochotni vyrazit do otevřeného vesmíru, ale nezapomeňme propočítat rizika a krýt si záda.

Takže si to shrneme. Agresor Mars stáhl volume, přestává vyřvávat a útočit na všechno, co se hýbe (A). Soustředí se, začíná konat a svůj záměr manifestuje ve zcela konkrétních krocích. Dlouhodobě se cítí pod tlakem, míra frustrace je obrovská a nezdá se, že by se situace uvolňovala a otevírala prostor. Takže nezbývá, než si ho vytvořit. Máme přece k dispozici buldozer, nebo tank, chcete-li. Na protivenství hmoty (C) jsou ostatně tyto stroje uzpůsobeny, jsou určeny k tomu, aby hmotu prorazily. Paliva mají dost, možná víc, než je třeba. A právě vjíždějí do epicentra odboje (B). Začínáme. Vstupujeme do nejnáročnější fáze roku 2021. Ne nepodobné tomu, co jsme ve střídavých vlnách žili od „horkého léta“ 2020 dosud. Rozdíl je v tom, že tentokrát Mars zabere doopravdy a má potenciál zbořit, co mu stojí v cestě. Už není blokován Plutem. Silnice je sice zavalena Saturnem, ale tuhle překážku nepovažuje Mars za nepřekonatelnou. Jupiter mu dodává naftu, odvahu, sílu a přesvědčení, že jedná správně. Mars zabere. Masa se pohne, blokáda posune, Saturn se začne drolit. Ale to nestačí. Zabereme podruhé, potřetí. Jde to, ale pomalu. A trpělivosti není nazbyt. V okamžiku kontaktu Mars s Uranem a Lilith Mars sáhne po náloži dynamitu a prostě to odpálí. Opakovaně. Tolikrát, kolikrát bude třeba, aby byla cesta přes všechny balvany a suť průjezdná. Ne hladce, ne komfortně, ale průjezdná.

Plán zhruba na měsíc. To je doba, po kterou bude Mars snažit prohrabat, odpálit a prodrat se ven z pasti, v níž se cítí uvězněn. Tikot hodin nad scenérií obstarává Slunce (D), toho času ještě poněkud rozespalé a zmatené po svém návratu z bezkontaktní zóny. Má před sebou průchod kritickým územím na konci Kozoroha a začátku Vodnáře. Územím, do nějž Mars v roli katalyzátoru děje směřuje své působení. Úkolem Slunce je dohlídnout na načasování, v rámci možností koordinovat události, jež poběží v překotném tempu a v neposlední řadě se pokusí vyjednávat a dojít ke konstruktivnímu, ne sice úplně smírnému, ale smysluplnému a všestranně akceptovatelnému řešení. Řekněme kolem 6. února.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S. Vzhledem k tomu, že se celá tahle hurá akce odehrává nad mým Sluncem a násobnými kvadráty se dotýká mnoha dalších neuralgických bodů mého horoskopu, vnímám to strašně silně, takže doporučuju, pro svou potřebu si to všechno podělte dvěma. A v případě, že bychom se delší dobu neviděli, pravděpodobně jsem se odpálila s sebou, tak poprosím o trochu trpělivosti, než se vyhrabu zpod závalu suti … na viděnou!

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico