Prosinec plný překvapení, Synopse: Společenství Safírového srdce - Volba

datum 1. 12. 2019

Ve spolupráci s Jitkou Saniovou (kterou znáte z Andělských pohlazení) jsme si pro vás, milí diváci, připravili překvapení. Každý den v prosinci vyjde jedna kapitola z fantasy knihy Společenství safírového srdce: Past.

S Láskou, 
Cesty k sobě

 

V nakladatelství Grada mi vyšla fantasy Společenství safírového srdce: Volba. Kniha byla poměrně úspěšná, a tak jsem napsala druhý díl. Bohužel mezitím nakladatelství změnilo zaměření a ediční plán, a tak druhý díl nemohl vyjít. Jsem moc ráda, že jsme se dohodli s portálem Cesty k sobě, který tak ráda navštěvuji, že druhý díl Společenství safírového srdce: Past, uveřejníme zde.

Děkuji Cestám k sobě za tuto příležitost.

Zde je krátká synopse prvního dílu, kde je hlavně uvedeno, co jsou starodávné rasy: téma, které se line celým příběhem, a které se čtenářům tak moc líbí.

Miluji anděly, elfy a mistry, staroslovanské bohy, zvířata a přírodu. To vše jsem se snažila využít v mé knize, kde se všichni spojují, aby si vzpomněli na starodávnou posvátnou pravdu.

Děkuji vám všem za zájem o můj příběh a moc si přeji, abyste s ním prožili příjemné chvíle.

 

 

Společenství safírového srdce – Volba
(krátká synopse 1. dílu)

Jitka Saniová

 

Dvanáct rytířů v čele s králem vytvořilo Společenství safírového srdce, které chrání srdce Evropy – Prahu - od hrozby tzv. Prázdných.

Pokud se hrozba objeví, rytíři si vyberou mezi lidmi ty, které povedou do boje. Tentokrát si vybrali Kamila, Martina, Julii, Artura a Silvii. Zatímco Kamil a Martin se brzy seznámí s Arturem a Julií, pátý člen (Silvie) pro ně zůstává záhadný po dlouhou dobu.

Krůček za krůčkem se všichni seznamují s mystickou podstatou Společenství safírového srdce a téměř zapomenutými informacemi o prastarých rasách na Zemi.

 

Ukázka z 1. dílu

„Ona ví, kdo jste…“ Arella zaváhala a vzápětí zdůraznila, „vy dva.“
Nastalo ticho. Kamil zvážněl, Martin obrátil pomaličku hlavu ke Kamilovi. V očích měl sto otazníků. Kamil se pokusil ze sebe vysoukat. „Jak… kdo jsme… my dva?“
„Veles vám už o tom říkal.“
„Tak to jste se špatně domluvili, Veles o nás dvou…“
„Ne o vás dvou, ale celkově.“
Kamil a Martin nechápavě pozorovali Arellu, která vzdechla a řekla s očima upřenýma k prostoru u dveří pokoje. „Ty jsi jim to chtěl prozradit, myslím, že to budeš muset udělat dříve, než jsi zamýšlel.“
„Máš pravdu,“ zaznělo ode dveří. V nich se objevil rytíř Ringeril a jeho černý jaguár. Martin otevřel ústa a srdce mu bušilo jako o závod. Nezmohl se na jediné slovíčko. Kamil do něho drknul, ale on se dál upřeně díval na jaguára, který stál majestátně vedle svého pána
a vrněl. „Oba to cítíte, ale ještě to neumíte pojmenovat,“ spokojeně
konstatoval Ringeril.
Zatímco Martina nadále fascinoval jaguár, Kamil se zeptal: „Co jako?“
Ringeril se s hrdostí podíval na oba kluky: „Jste Světlokrevní.“
„Cože jsme?“ vyjekli oba.
Kamil Ringerila znal, zato Martin ho ještě na vlastní oči neviděl,
a tak mlčky těkal pohledem z elfa na jaguára.
„Ve vaší DNA jsou vlákna prastaré rasy Světlokrevných. Prázdní se této rasy vždy obávali ze všech nejvíc.“

„Vaší součástí je určité zvíře. Světlokrevní se v podstatě vyvinuli tak, jak ukazují stará náboženství. Nejznámější příklady jsou ze starého Egypta – Bůh Anubis se šakalí hlavou, Hor se sokolí anebo třeba Bastet s kočičí. Spousta starých kultur věděla o Světlokrevných. V Indii je Ganéša. Mnozí bohové byli vyobrazeni se svými zvířecími průvodci. Například Inannu doprovázeli lvi a Freyu labutě. Severoameričtí Indiáni věřili v totemová zvířata. Světlokrevní mají svou lidskou podstatu smíchanou se silou, duší a prastarým spiritem určitého zvířete. Prázdní v minulosti dělali, co mohli, aby zatlačili zvířata na podřadný stupeň. Čímž by se na Světlokrevné zapomnělo a…“
„… a my bychom si nemohli rozpomenout na to, kým jsme.“
Ringeril přikývl směrem k Martinovi: „Světlokrevní ale i v dobách největšího útisku byli silní natolik, že přežili. A nyní se začínají vracet do svých pozic.“

 

A tak se hrdinové dozvídají, že spousta lidí má odpradávna ve své DNA vzorec nějaké prastaré rasy, která milovala Zemi a dala lidstvu něco posvátného. Martin a Kamil jsou Světlokrevní. Julie je Jasnocitná (její duše cítí mnohem silněji emoce a city). Silvie je Modrobuněčná, vílí říše vtiskla do lidské DNA spojení s rostlinou říší.

Jedině Artur je Prapůvodní, což znamená, že má stoprocentní lidskou DNA.

Všechny prastaré rasy vtiskly posvátná vlákna do lidské DNA s láskou a touhou, ať rozvíjí mír a harmonii mezi všemi bytostmi.

Jedině Prázdní toto pravidlo porušili. Zcela lidskou DNA ovládli a nositelé této DNA se postupně stávali tyrany, kteří necítí emoce, city, soucit, lásku.

A právě Prázdní rozpoutali na Zemi velké zlo: války, středověké mučení, odporné zacházení se zvířaty. Přesto nikdy úplně nevyhráli.

Lidé si právě v této době začínají rozpomínat na prastarou pravdu. Prázdní tudíž plánují otevřít portál, který se nachází pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí. Praha vibruje silnou magickou energií, a tak by tento portál přitáhl spoustu nízkých entit, které by roznášely zlo na Zemi.

Kamil, Martin, Julie, Silvie, Artur a rytíři se pouští do boje s Prázdnými, kteří se nacházejí na území Prahy. Přitom se dozví, že mají i spolužáky z této rasy. Jeden z nich - Radek - se ale tak trošku vymyká „typickému“ zástupci Prázdných.

Vše se začíná hroutit. Právě tehdy se však Radek rozhodne pomoci Společenství safírového srdce. Portál je na poslední chvíli uzavřen a zničen. Radek ale pomáhal Společenství safírového srdce jen proto, aby si upevnil pozici v komunitě Prázdných v Praze. Zničil nynějšího vůdce Prázdných, čímž se stal jeho nástupcem.

Protože právě v Praze, v magickém srdci Evropy, se bude opět rozhodovat o osudu světa. A on je vyvoleným, aby pomohl návrat zlu Prázdných.

Na konci knihy se dozvídáme, že je to náš patron král Václav, který je zakladatelem a králem Společenství safírového srdce. Král Václav byl zabit svým bratrem, kterého ovládli Prázdní. Václav poté slíbil, že bude toto území chránit, aby Prázdní nikdy nezískali nadvládu.

 

Nyní opět nastal čas povolat Martina, Kamila, Julii, Artura a Silvii, aby s rytíři chránili Prahu před nebezpečím ještě větším než oním předchozím. Na pomoc jim musí přijít další člen, neboť Prázdní připravují magickou, smrtelně nebezpečnou past, z níž není úniku.

Ono nebezpečí přichází z dob slavné Atlantidy, kde Prázdní vyhráli a nádhernou říši zničili. Jejich starodávný vůdce se nyní dostal do našeho světa a brousí si zuby na Prahu a náš svět….

 

Rytíři stojící po boku zakladatele Společenství safírové srdce:

Rytíř Perun – vládce z Nebeských výšin
Rytíř Veles – vládce z Nebeských výšin
Rytířka Morena – vládce z Nebeských výšin
Rytířka Vesna – vládkyně z Nebeských výšin
Rytířka Arella z andělských triád
Rytíř Zacharel z andělských triád
Rytíř Ringeril ze spojeného království Denních a nočních elfů
Rytíř Amras ze spojeného království Denních a nočních elfů
Rytířka Nerida – vyslankyně z vílího národa
Rytířka Danika – vyslankyně z říše jednorožců a pegasů
Rytířka Tiana – vyslankyně z dračího rodu Stříbrnošupinatých
Rytíř mistr Sírius – vznešený mistr astrolog, mág a numerolog

 

Kniha Společenství safírového srdce: Past, 1. část

Autor: Jitka Saniová

 

 

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico