Prosba o pomoc

datum 11. 11. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Dnešní doba je plná pandemie, ale proto nezapomeňme na příběhy, které přináší běžný život. Některé jsou opravdu silné a vyžadují naši pomoc, účast a soucit.

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


Milí přátelé, známí i neznámí..

PODPORA NEMOCNÉ IVANY TESÁKOVEJ - SLOVENSKO
V roce 2018 jsme se stali členy International Ranger Federation a v listopadu 2019 na 9. světovém kongresu rangerů v Nepálu nasáli úžasnou atmosféru mezinárodní spolupráce na ochraně světového přírodního dědictví. V roce 2020 jsme podepsali smlouvu se ŠOP SR na monitoringu velkých šelem.

Majo Hletko poslal žádost o pomoc jeho kolegovi a kamarádovi, ochránci přírody a specialistovi na velké šelmy Jergušovi Tesákovi, který se dostal do velmi složité životní situace, kdy jeho žena a matka dvou dětí vážně a nečekaně onemocněla klíšťovou encefalitýdou, je ve vážném stavu a pojišťovna a zdravotnictví z nich tahá další peníze na léčbu.

Členství v IRF nás učí býti loajální a otevření nejenom spolupráci a podpoře rangerů v akci, ale také loajalitě a schopnosti pomoci rangerům nebo kolegům v ochraně přírody v nouzi. Jerguš takovou nouzi nyní zažívá a tak jsme se rozhodli pomoci.
V roce 2019 jsme poslali ve spolupráci s lidmi cca 600 USD na léčbu rangera z ICORP, který měl velmi vážnou dopravní nehodu.
Letos v květnu jsme uspořádali sbírku na rodiny po zavražděných rangerech v NP Virunga v Kongu a na podporu rangerů v Kisimba Ikobo v hodnotě 70 000 Kč.
V březnu - červnu 2020 jsme ve spolupráci s několika českými rangery posílali pravidelnou podporu 150 USD měsíčně rangerovi Jean Claude Ndakasimu do Konga v době koronavirové krize a nyní cítíme, že bychom měli pomoci manželce ochránce přírody na Slovensku a jeho dětem, které mámu prostě potřebují zdravou.
Samozřejmě, že je naší hlavní činnosti podpora národních parků a rangerů formou fotopastí a dalšího technického vybavení, včetně školení v terénu v rámci Oko Země, ale to neznamená, že nemůžeme pomoci, když je někdo z rangerů, ochránců přírody nebo jeho nejbližší rodinný příslušník v nouzi.

Včera jsem po dohodě s influencerkou Natália Pažická a Tomáš Šmátrala ze slovenského spolku PRALES DEŤOM SK přepustil listopadovou sbírku na 40 fotopastí pro Oko sněžného leoparda právě na sbírku pro Ivanu Tesákovou a její léčbu. Natália, jakožto naše kmotra monitoringu sněžných leopardů v Kyrgyzstánu nám slíbila, že sbírka proběhne později, poněvadž Oko sněžného leoparda se má uskutečnit až 2022. Sám za sebe z osobního účtu posílám Jergušovi na pomoc jeho ženě 2600 Kč a držím palce ženě ochránce velkých šelem a mámě dětí, kteří vyrůstají v rodině ochránců přírody!!! Díky všem, kdo se aspoň maličko připojí nebo bude Ivaně aspoň držet palce.

Někdo se mě bude ptát proč to dělám, když chráním zvířata. Odpověď je jednoduchá. Není v tom lítost, Ivanu ani Jerguše osobně neznám, ale od Majo Hletka vím, co Jerguš dělá a toho si vážím. Tato podpora vzniká z respektu k jeho práci a s vědomím, že aby mohl Jerguš ve své práci na ochraně velkých šelem na Slovensku pokračovat, tak potřebuje mít doma zdravou matku svých dětí a silnou ženu. Dělám to nejen pro Jerguše, Ivanu a jejich děti, jakožto pro kolegy a ochránce přírody, ale také pro velké šelmy! To nás naučila příroda a IRF.
Podpořit lze zde:
Príjemca (vlastník účtu): Jerguš Tesák
Slovenská spořitelna
IBAN: SK48 0900 0000 0051 7472 0510
SWIFT kód: GIBASKBX
Do zprávy: příspěvek na léčbu Ivany Tesákovej
Vřelé díky!
Milan Jeglík
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico