Obrovská prosba o finanční pomoc – 34 zubožených koček z Průhonic!!!!

Před třemi dny (11. července) nám do Kocoura Felixe zavolal příslušník policie z Průhonic, že jednomu jejich občanovi někdo hodil na zahradu několik koček. Jestli bychom je nemohli vzít k nám do útulku, tam že nemohou být, protože majitelka domu má dceru alergičku. Na můj dotaz, kolik těch kočiček je, řekl policista, že asi 13. Pak mi volal pán, že už je částečně pochytal a že je má ve svém bytě. Na dotaz kolik jich je řekl, že asi 15 nebo 19. Nakonec jsme jeli do Průhonic dvakrát, protože skutečnost byla jiná. Jednak kočiček bylo celkem 34, z toho asi polovina různě starých koťátek. A všechny v šíleně zuboženém stavu.

Linda má nemocné očička

Kotě Linda

Navíc, jak jsme při našich návštěvách na místě zjistili, nikdo je tam nehodil. Dověděli jsme se, že pán tam krmil volně žijící kočky snad z celých Průhonic a také je vesele nechával množit. Po jakékoli veterinární péči samozřejmě ani památky!  A když paní majitelka domu, kde on je v pronájmu, viděla tu smečku na zahradě, rázně sdělila, že musí pryč. No a pán nám řekl, že jemu jde o bydlení a tak že kočky, pokud si je neodvezeme, on vyhodí někde v lese… To jsme si samozřejmě na svědomí nevzali….

V šuplíku

34 kočiček, kocourků a koťátek, většinou dost plachých a hlavně ve špatném stavu, je tedy teď u nás v útulku Kocour Felix v Klecanech. Vzhledem k tomu, že útulek je velký a dost původních obyvatel jsme během jara umístili, vejdou se. Horší je to s financemi. Všechny jsme museli odblešit a odčervit (v odčervování pokračujeme) a naočkovat. Mnohým je třeba léčit svrab a také různé nemoci a zranění.  Nejhoršími případy jsou koťátko Linda, které má na obou očičkách prasklé vředy (po kapičkách se to maličko zlepší a věříme, že operace udělá zázrak a Linda uvidí aspoň na jedno očičko). A další mourinka Anička, které asi pes ukousl ocásek, takže jsme jí zbytek kosti a krvácející tkáně museli nechat amputovat (viz fotky).  A to ještě nevíme, co vypukne u ostatních následně ze stresu. Kromě toho, samozřejmě až se všichni trošku uklidní, tak dospěláky čekají kastrace.

Kočička Anička

Jenže vzhledem ke kitten boomu, který právě probíhá jako každé léto (rovná se desítky vakcín a odčervovadel a to pokud jsou koťata jinak zdravá, v opačném případě léky atd., atd.) a operaci kocourka Barnyho, který k nám nedávno přišel s roztříštěnou čelistí, jsme nyní s penězi opravdu, ale opravdu na dně.

Ustrašené na rourách u stropu

Velice tedy prosíme vás všechny, kdo máte rádi kočičky, pomozte! Pokud by se nám totiž nyní nepodařilo získat částku peněz, která by pokryla neočekávané výdaje na naše nové obyvatele z Průhonic, museli bychom vyhlásit naprostý stop stav, což by ale teď v létě, kdy se na každém kroku nacházejí kočičky a koťátka, byla pro mnohé nalezence katastrofa, protože menší útulky už praskají ve švech.

Můžete-li, pošlete prosím jakoukoli částku (pomůže každá stokoruna) na náš účet – 179 500 872/0300. Do poznámky prosím dejte „Kočičky z Průhonic“. Moc vám děkujeme!

My všichni z útulku PSOZ Kocour Felix

Adresa: U Obalovny 948, 25067 Klecany, 250 67
Telefon: 728 193 712

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě